Oczyszczanie twarzy u nastolatków – bezpiecznie i z efektami

Okres dojrzewania przynosi hormonalną burzę. Często więc ten czas wiąże się dla większości nastolatków z problemami skórnymi. Ich cera zaczyna być niesforna, pojawiają się pierwsze zaskórniki, niedoskonałości. I chociaż trądzik młodzieńczy powinien znikać wraz z unormowaniem się naszych hormonów, to często trwa jednak latami. Jak dbać o cerę dojrzewającą? Które zabiegi najlepiej wybrać?

Po pierwsze, nie szkodzić

Zasada znana od bardzo dawna, ale jednak stosowana sporadycznie. Po pierwsze należy więc nauczyć się o swoją cerę odpowiednio dbać, tak by nie nabawić się już w okresie dojrzewania poważniejszych problemów na przyszłość. By dowiedzieć się, jakie metody pielęgnacji stosować, jak zadbać o cerę odpowiednimi dla konkretnych potrzeb kosmetykami najlepiej jest oddać się w ręce specjalistów w tej dziedzinie. Salon Healthy Beauty oferuje darmowy profesjonalny skin couching. To nie tylko analiza naszego typu ceru ale także wszelkich jej potrzeb i wyjaśnienie na czym polegać ma poprawna pielęgnacja domowa. Często okazuje się bowiem, że wiemy bardzo mało albo popełniamy podstawowe błędy właśnie gdy wydaje nam się, że oczyszczamy i dopieszczamy skórę.

Gdy poznasz wroga, przystąp do walki

Kiedy już udaje się nam zdefiniować główne problemy skórne, wówczas możemy rozpocząć ich skuteczne zwalczanie. Istnieje kilka sposobów na pokonanie młodzieńczego trądzika. W zależności od indywidualnego stanu skóry można skorzystać z takich metod jak:

Oczyszczanie manualne

Wiele osób ma pokusę, by samodzielnie usuwać powstające na skórze niedoskonałości. Jednak tylko dzięki odpowiednie sterylnym warunkom możemy mieć pewność, że nie pogorszymy sanu naszej cery. Dlatego warto jest zaufać ekspertom w tej dziedzinie i nie próbować na własną rekę likwidować zaskórników i wyprysków. Oczyszczanie mechaniczne twarzy jest ważne, ale by je przeprowadzić skutecznie trzeba też wiedzieć, jak nie uszkodzić na trwałe tkanki skórnej, by nie spowodować powstania blizn, których potem niełatwo jest się pozbyć. Taką pewność możecie zyskać tylko jeśli zawierzycie oczyszczanie manualne osobie z doświadczeniem w tej kwestii. Nie pozwól by niedoskonałości powracały ze zdwojoną siłą. Zlikwidowanie ich i usunięcie treści zgromadzonej w porach skóry pozwoli na samoczynną odnowę. Tkanki skórne zostaną odrestaurowane i dotlenione. Wreszcie twoja cera będzie oczyszczona, uzdrowiona i zacznie oddychać.

Peeling chemiczny

Innymi słowy jest to peeling wykonywany przy pomocy kwasów naturalnego pochodzenia. Dzięki nim w bezpieczny sposób usuwamy martwą warstwę naskórka. Motywujemy tym samym tkanki skórne do wytwarzania nowych, zdrowych komórek. Odblokowujemy również zatkane pory skóry i oczyszczamy ją tym samym od nadmiernego sebum. To odnowa i regeneracja dla naszej cery. Kwasy są oczywiście dobierane do naszej skóry, ich stężenie i częstotliwość zabiegów zależeć będą od indywidualnych potrzeb. Dowiedz się więcej przy konsultacji z naszą wykształconą i pomocną kadrą.

Co najlepiej wybrać?

Oczywiście obie te metody są skuteczne i potrzebne w walce z trądzikiem By jednak dowiedzieć się czego tak naprawdę wymaga nasza cera i jakie są jej niedostatki najlepiej zapytać profesjonalistów. Nie wahajcie się więc skontaktować z nami bezpośrednio, by dobrać idealne terapie dla swojej skóry. Walka z trądzikiem może być długotrwała i wyczerpująca, dobrze jest więc mieć po swojej stronie silnego sojusznika- kosmetologa.