- Stosujemy tylko metody które działają – usuwanie zmian trądzikowych jest procesem złożonym, aby pozbyć się go raz na zawsze należy dobrać odpowiedni zabieg, wprowadzić pielęgnację domową, suplementację oraz zmienić nawyki żywieniowe. Stosujemy terapie manualne oraz maszynowe za pomocą lasera do depilacji i trądziku – o tym wszystkim dowiesz się TYLKO U NAS.
- Otrzymasz darmową konsultację z kosmetologiem – przed zabiegiem, kosmetolog przeanalizuje Twoją cerę i jej problemy trądzikowe. Możesz przynieść swoje kosmetyki, które również zostaną przeanalizowane pod względem składu i użyteczności.
- Efekty naszej pracy – jesteśmy skuteczni i nie boimy się głośno o tym mówić. Zdjęcia przed i po. Przeczytaj komentarze i oceń sama.
Leczenie trądziku Warszawa - Mamy najlepsze efekty
Jakie zabiegi stosujemy na problemy skóry
Zabiegi, terapia i postępowanie diagnostyczno-lecznicze
Modulatory-stymulatory stanów zapalnych - najnowsze osiągnięcia bioinżynierii tkankowej, z których z dumą korzysta kosmetologia i medycyna estetyczna. Preparaty zawierające w składzie transferyny, colostrum, laktoferynę, czynniki wzrostu działają silnie przeciwzapalnie, przeciwalergicznie oraz stymulująco na regenerację tkanek. W przypadku trądziku zapalnego widoczne jest działanie wyciszające aktywne zmiany. Preparat sprawdza się również w zabiegach takich jak usuwanie blizn potrądzikowych. Naprzemiennie w trakcie laserowego leczenia trądziku lub przy pomocy IPL, jako rozszerzenie zabiegu po procedurach takich jak zamykanie naczynek, mezoterapia igłowa, czy w przypadku silnych podrażnień jako regeneracja lub wspomagająco po powikłanych zabiegach jak depilacja, laserowe usuwanie tatuażu, leczenie podologiczne, makijaż permanentny.
Profesjonalna pielęgnacja domowa - bez prawidłowej pielęgnacji domowej nici ze stałych efektów każdego zabiegu i całkowitego wyleczenia trądziku. Wielu pacjentów przed przyjściem na wizytę do naszej kliniki, nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo ważnym elementem leczenia jest dobrze skomponowany plan. Uczymy jak i co stosować, aby usuwanie zmian trądzikowych było trwałe. Naszym priorytetem jest uchronienie naszych pacjentów przed stosowaniem drażniących i obciążających organizm leków oraz powikłań po trądziku w postaci blizn czy przebarwień. Dobre, codzienne nawyki odpowiedniego dbania o skórę, przy pomocy odpowiednich kosmetyków zaprocentują w przyszłości, aby twoja skóra była zdrowa i młoda na dłużej.
Jeżeli z powodów logistycznych, nie możesz odwiedzać nas regularnie, skomponowaliśmy zestawy profesjonalnych kosmetyków (kosmeceutyków), uwzględniając wskazania, dostosowanych do konkretnych potrzeb skóry trądzikowej. Znajdziesz je w naszym sklepie kosmetycznym online.
Dbanie o cerę w domu może również stanowić przygotowanie skóry, aby zabiegi kosmetyczne i usuwanie trądziku były bardziej efektywne.
W trakcie leczenia wymienione zabiegi mogą być stosowane naprzemiennie w odstępach kilku-kilkunastu dni. Korzystanie z wielu metod zabiegowych daje więcej możliwości, a usuwanie przebarwień i trądziku, jako złożonej jednostki chorobowej jest skuteczniejsze. Łącząc różne zabiegi kosmetyczne jesteśmy w stanie przywrócić zdrowe piękno skórze, od redukcji stanów zapalnych, zaskórników, łojotoku, po usunięcie blizn i przebarwień po trądziku.
Blizny i przebarwienia skóry
Uporałeś się z trądzikiem, czas na usuwanie blizn i przebarwień. Spełnij marzenie o estetycznej i zdrowej skórze.
W leczeniu trądziku należy skupić się również na jego powikłaniach, czyli śladach, jakie po sobie pozostawia. Choć najczęściej usuwanie ich następuje już podczas leczenia acne, to niekiedy przy mocno rozległych zmianach potrzeba zabiegów celowanych na redukcję blizn i przebarwień. Tutaj też sprawdzają się najlepiej techniki łączone wiele zabiegów i leczenie z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego czy laserowe usuwanie blizn. Zabiegi wykonywane w HealthyBeauty Warszawa w celu leczenia blizn i przebarwień:
Karboksyterapia – leczenie przy użyciu tego zabiegu ma szerokie spektrum działania. Polega na podaniu medycznego dwutlenku węgla do skóry lub tkanki tłuszczowej. Skutecznie redukuje blizny różnego pochodzenia oraz rozstępy. Zastosowanie CO2 jest bardzo szerokie, jest to procedura medyczna – gaz powinien mieć najwyższą czystość. Działa niszcząco na komórki tłuszczowe twarzy i ciała umożliwia również modelowanie sylwetki, leczenie cellulitu oraz usuwanie lokalnej tkanki tłuszczowej. Działa podobnie jak lipoliza iniekcyjna lub kriolipoliza. Sylwetka staje się estetyczna, a miejsca, gdzie potrzebny był lifting napięte i jędrne. Endermologia uzupełniona o karboksyterapię wspiera modelowanie ciała. Dodatkowo zabieg iniekcji dwutlenkiem węgla stosowany jako terapia skóry głowy, do stymulacji wzrostu włosów.
Mezoterapia mikroigłowa (Collagen Induction Therapy – terapia indukcji kolagenu) – jak wspomnieliśmy wyżej mezoterapia igłowa to doskonały zabieg na twarz i ciało usuwający blizny. Należy zaznaczyć, że mechanizm jej działania jest w pełni naturalny. Polega on automatycznym mikrouszkodzeniu skóry za pomogą głowicy z cieniutkimi igiełkami. Zostaje zaindukowana produkcja własnego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. To prowadzi do przebudowy skóry, zagęszczenia i poprawy jej tekstury. Korzystnym efektem ubocznym zabiegu mezoterapii w leczeniu blizn jest efekt spłycenia zmarszczek, ujędrnienia i opóźnienia starzenia się skóry. Łącząc metodę z karboksyterapią oraz dodając masaże i zabiegi laserowe, możliwe jest usuwanie rozstępów, cellulitu i ogólna poprawa wyglądu skóry.
Intensywne peelingi chemiczne – kwasy mają bardzo szerokie spektrum działania. Oprócz właściwości odpowiadającym za leczenie trądziku, czyli własnościom przeciwzapalnym, komedolitycznym, sebostatycznym czy antybakteryjnym, oddziałują także stymulująco. Kwas glikolowy, pirogronowy, mlekowy czy salicylowy odpowiednio połączone doskonale napędzają fibroblasty do pracy, co powoduje przebudowę skóry. Uzupełnienie kompozycji o kwas askorbinowy, retinol czy kwas fitowy dodatkowo usunie przebarwienia. Tego typu kuracje polecamy stosować w okresie małego nasłonecznienia. Tak jak wszelkie zabiegi stymulujące, dodatkowym efektem jest szeroko pojęty anti-ageing. Regularne korzystanie z zabiegów zapobiega również nawrotom trądziku, a dodatkowo powstawaniu zmarszczek.
Modulatory-stymulatory stanów zapalnych – preparaty stworzone przede wszystkim do walki z bliznami różnego pochodzenia oraz do trudno gojących się ran. W połączeniu z mezoterapią mikroigłową redukcja blizn jest znacznie szybsza.
Aby ustalić plan działania przyjdź na konsultację kosmetologiczną. Zajrzyj do zakładki kontakt i umów się telefonicznie lub skorzystaj z rezerwacji online.
Nasz zespół służy pomocą. Sprawdź cennik zabiegów w Healthy Beauty Warszawa.
Trądzik przybiera wiele form oraz pojawia się w różnym wieku. Nie jest to jedynie domena młodzieży w trakcie dojrzewania. Pojawianie się zmian trądzikowych dotyka coraz więcej dorosłych mężczyzn i kobiet. Należy prawidłowo rozpoznać rodzaj trądziku i ustalić skuteczne leczenie. Jest to niewątpliwie choroba przewlekła, której nie należy lekceważyć – nieleczona pozostawia ślady w postaci blizn i przebarwień, które wymagać mogą bardziej inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Obniża komfort życia i samopoczucie, powoduje kompleksy i utrudnia nawiązywanie nowych znajomości.
Jak się objawia?
Pierwotne skórne wykwity trądzikowe to zaskórniki otwarte i zamknięte. Zaskórniki otwarte, potocznie nazywane wągrami to masa łojowo-rogowa powodująca zaczopowanie ujście mieszka włosowego. Keratyna tam zlokalizowana pod wpływem światła ciemnieje (utlenia się), co widoczne jest na twarzy i ciała jako ciemne punkciki. w centrum ujścia gruczołu łojowego. Zaskórniki zamknięte powstają na skutek nagromadzenia korneocytów (czyli martwych komórek naskórka) w ujściach gruczołów łojowych, mylone z prosakami. Leczenie i usuwanie prosaków odbywa się u nas z wykorzystaniem lasera i radiotermolizy.
Pod wpływem różnych czynników wykwit pierwotny może przejść w wykwit wtórny w postaci zaczerwienionych, ropnych krost, grudek czy nawet podskórnych guzów.
Trądzik dzielimy ze względu na przyczyny, okres występowania i rodzaje zmian. Wyróżniamy:
- trądzik młodzieńczy (acne juvenilis) – występuje w okresie pokwitania i wtedy ma najsilniejszy przebieg. Dominujące zmiany to zaskórniki i grudki zlokalizowane głównie na twarzy i plecach. U młodych osób powoduje obniżenie samooceny i stany depresyjne, co wywołuje stres i jednocześnie pogarsza stan skóry. Dodatkowo chęć pozbycia się zmian skutkuje samodzielnym wyciskaniem i rozdrapywaniem krostek i zaskórników. Tak napędza się błędne koło prowadzące do powikłań. Mimo, że leczenie trądziku jako choroby przewlekłej bywa długie, bezsprzecznie należy je podjąć w walce o zdrową skórę na przyszłość, pozbawioną blizn i przebarwień oraz aby zminimalizować ryzyko nawrotu trądziku w postaci trądziku dorosłych.
- trądzik ropowiczy (acne phlegmonosa) – obecne są ropne torbiele pozostawiające nierówne, wciągnięte blizny
- trądzik skupiony (acne conglobata) – zajęta jest twarz i ciało: plecy, ramiona, pośladki oraz skóra głowy w obrębie włosów. Dotyka najczęściej mężczyzn. Głębokie nacieki i torbiele ropne tworzą blizny. Widoczne są bardzo duże zaskórniki. Najczęściej niezbędne są leki doustne.
- trądzik bliznowcowy (acne keloidea) – w obrębie wykwitów trądzikowych tworzą się bliznowce, keloidy. Skóra po ustąpieniu zmian jest mocno pobruzdowana. Zabiegi laserowe czy CIT są najlepsze na usuwanie tego typu blizn.
- trądzik z objawami ogólnymi i ciężkim przebiegiem – piorunujący (acne fulminans) – występuje u młodych mężczyzn, przebieg z objawami ogólnymi jak: leukocytoza, wysokie OB, gorączka, bóle stawowe. W obrazie RTG widoczne są zmiany w stawie mostkowo-obojczykowym.
- trądzik zawodowy – wywołany przez ekspozycję zawodową na chlor, dziegcie, oleje oraz wysokie temperatury
- trądzik polekowy – wywołany przed steroidy, witaminę B12, jod, barbiturany
- trądzik wywołany – powstaje na podłożu psychicznym, na skutek rozdrapywania „nieistniejących” zmian, doprowadza do powstawania stanów zapalnych, nadkażeń, strupów, blizn i przebarwień
- trądzik kosmetyczny – wywołany przez pielęgnację niedopasowaną do stanu skóry oraz komedogenne (czyli powodujące powstawanie zaskórników) produkty do makijażu. Najczęstsze błędy w pielęgnacji skóry i zaostrzenie trądziku to nadmierne odtłuszczanie skóry preparatami myjącymi i tonikami na bazie alkoholu, zbyt częste i mechaniczne peelingowanie skóry (szczoteczki, żele peelingujące, peelingi grubo- i średnioziarniste, nadużywanie kwasów), brak nawilżania lub kremy zbyt tłuste i zapychające pory.
- trądzik niemowlęcy – występuje pod wpływem hormonów androgenowych, kiedy układ hormonalny zaczyna funkcjonować. Zazwyczaj ustępuje samoistnie. Wywołać go może również stosowanie olejów mineralnych do pielęgnacji niemowląt
- trądzik dorosłych – przetrwały (acne tarda) – trądzik występujący u osób, które młodzieńczą burzę hormonów mają już za sobą. Niemniej wiąże się z zaburzeniami hormonalnymi związanymi z tarczycą, nadnerczami czy jajnikami/jądrami. Spowodowany jest również przez nietolerancje i alergie pokarmowe, zaburzenia pracy jelit czy przewlekły stres. Leczenie acne tarda powinno przede wszystkim obejmować odnalezienie i wyeliminowanie przyczyny wewnątrz organizmu. Jednoczesne prowadzenie terapii kosmetologicznej pomoże uniknąć powikłań po zmianach i zadbać o zdrową skórę. Usuwanie tego typu trądziku niekiedy trwa dość długo, dlatego należy konsekwentnie podchodzić do leczenia i unikać drażniących kosmetyków.
- trądzik różowaty (acne rosacea) – jest to przewlekła jednostka chorobowa o nie do końca poznanej etiologii. Dotyka najczęściej osoby po 40 r.ż., choć jej początki można zaobserwować już u młodszych osób.To schorzenie inne niż typowy trądzik, występuje na innym podłożu. Ustalono do tej pory, że czynniki wywołujące trądzik różowaty leżą na podłożu naczyniowym, hormonalnym oraz genetycznym. W początkowych stadiach objawia się jako czasowe zaczerwienienie skóry, ustępujące po czasie. Z biegiem rozwoju choroby naczynia krwionośne są trwale poszerzone, a zaczerwienienie obejmuje środkową część twarzy w kształcie motyla (policzki, nos, czasem broda), to tzw. prerosacea. Może przejść w fazę aktywną, zapalną w postaci krostek i guzów w miejscach objętych zaczerwienieniem. Rzadko ustępuje samoistnie, dlatego właściwe i odpowiednio wczesne leczenie jest niezwykle ważne. Dzięki temu możliwa jest znaczna redukcja zmian. Wśród skutecznych metod leczniczych są laserowe leczenie trądziku, pilingi chemiczne dedykowane dla skóry naczyniowej oraz kosmetyczne zabiegi łagodzące i wyciszające. Niestety usuwanie tych zmian u osób po 40 r.ż. staje się priorytetem, a zabiegi o działaniu odmładzającym, lifting, wolumetria (modelowanie), nici, mezoterapia igłowa a nawet prosta depilacja włosów w obrębie twarzy schodzą na dalszy plan.
Jak powstaje?
Etiopatogeneza trądziku jest złożona, dlatego też leczenie powinno być wielokierunkowe. W dużym uproszczeniu schemat powstawania acne można przedstawić następująco:
wzmożona produkcja sebum -> wzmożona keratynizacja naskórka -> zaczopowanie ujść gruczołów łojowych -> zwiększona kolonizacja bakterii beztlenowych p.acnes w ujściach gruczołów łojowych -> zmiana składu sebum w ujściach gruczołów łojowych spowodowana przez bakterie-> stan zapalny -> gojenie zmian z pozostawieniem blizn (choć nie zawsze), przebarwienia pozapalne
Za wzmożoną produkcję sebum odpowiadać mogą zmiany hormonalne w trakcie dojrzewania, zaburzenia hormonalne (np. związane z pracą tarczycy, jajników, nadnerczy), czułością receptorów androgenowych w jednostce włosowo-łojowej w skórze (co zdarza się przy prawidłowym poziomie androgenów we krwi), stres, czynniki zewnętrzne jak środowisko pracy, temperatura otoczenia, nieprawidłowe dbanie o skórę twarzy (np. zbyt mocne odtłuszczanie skóry pobudza gruczoły łojowe do pracy – to naturalna reakcja ochronna).
Nasilona keratynizacja, czyli rogowacenie komórek naskórka, prowadzące do zablokowania porów skóry spowodowana jest najczęściej przez nadmierne korzystanie z opalania. Mylące lecznicze działanie słońca na trądzik powoduje po chwilowym wyciszeniu zmian efekt odwrotny. Ma to właśnie związek z nadmiernym rogowaceniem skóry. Przyczyna tego zjawiska to również przesadne i zbyt częste złuszczanie skóry, która w procesie reakcji obronnej pogrubia martwą warstwę naskórka, aby ochronić niższe, żywe struktury i zapobiegać utracie wody.
Bakterie propionibacterium acnes zawsze występują na skórze człowieka. To tzw. saprofityczne (czyli „dobre”) bakterie skórne. W momencie zaburzeń związanych z trądzikiem populacja bakterii przerasta prowadząc to stanów patologicznych. Leczenie trądziku kwasem salicylowym, laserowe leczenie lub stosowanie srebra koloidalnego w znacznym stopniu ograniczają liczbę bakterii. Bardzo ważne w powodzeniu terapii są odstępy między zabiegami. Wydłużenie czasu od kolejnego zabiegu o więcej niż 2 tygodnie powoduje całkowite odbudowanie się populacji. To jakbyśmy zaczynali kurację od początku za każdym razem.
Jak uniknąć powikłań?
Powikłania po trądziku w postaci oparzeń, blizn, przebarwień czy trudno gojących się ran mogą pojawić się na skutek braku lub niewłaściwego leczenia, laserowego leczenia trądziku, użycie lasera – depilacja włosów na twarzy i ciele w trakcie doustnej terapii przeciwtrądzikowej (retinoidami, np. Izotek).
W czasie terapii retinoidami należy unikać laserowego leczenia trądziku, a zabiegi jak laserowe usuwanie owłosienia czy mikrodermabrazja odłożyć na pół roku po zakończeniu leczenia. Laserowe usuwanie innych zmian, naczynek, czy leczenie silnymi kwasami również należy odłożyć na później.
Podczas intensywnych peelingów chemicznych niezbędna jest prawidłowa regeneracja i ochrona skóry przeciwko promieniowaniu UV. W tym celu należy stosować regenerujące kremy oraz wysokie filtry przeciwsłoneczne. To pozwoli uniknąć przebarwień oraz przyspieszy odnowę skóry.
Terapia w Healthy Beauty Warszawa to:
- 6-10 zabiegów w pakiecie, które usuną trądzik lub już powstałe zmiany i przebarwienia.
- Dobór pielęgnacji domowej, aby wykluczyć ryzyko nawrotu na skutek niewłaściwej pielęgnacji skóry.
- Edukację Pacjenta, by utrwalić efekty.
Zabiegi z pakietu są objęte promocją 6+1 i 10+2 czyli 1 lub 2 zabiegi dostajesz w prezencie. Poszczególne wizyty są odliczane od puli wykupionych zabiegów i odbywają się co 7-14 dni.
Całość wizyty, zebranie wywiadu i zabiegi odbywają się w atmosferze dyskrecji i profesjonalizmu. Klient i kosmetolog mają do dyspozycji osobny gabinet, aby nic nie zakłóciło komfortu zabiegu.
Zalecamy odbycie pełnej terapii, w odstępach czasowych ustalonych przez kosmetologa oraz możliwe nie przekładanie wizyt. Realizujemy plan leczenia i osiągamy najlepsze rezultaty.
Nie zapomnij zapytać o promocje.