Depilacja Laserowa Warszawa

Laserowe usuwanie owłosienia z każdej partii ciała.

Wejdź na Wyższy Poziom, Popraw Swój Komfort Życia

Epilacja laserowa SHR - pachy
Zabiegi depilacji laserowej pod pachą
Epilacja laserowa SHR - plecy
Usuwania włosów z pleców
Epilacja laserowa SHR - łydki
laser vectus - usuwanie owłosienia

Depilacja laserowa , a dokładniej epilacja laserowa – to zabieg cieszący się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Nazwy depilacji i epilacji funkcjonują zamiennie, natomiast epilacja to dokładnie długotrwałe usuwanie zbędnego owłosienia. Kobiety i mężczyźni pokochali depilację laserową ze względu na jego skuteczność i komfort, jaki przynosi w codziennym życiu. Dzięki niemu następuje niemal 100% redukcja zbędnego owłosienia, a ty nie musisz pamiętać o usuwaniu włosów.

Ile kosztuje laserowe usuwanie włosów?
Często zadawane pytania przez naszych klientów.

Często zadawane pytania przez naszych klientów.

Czy są negatywne skutki depilacji laserowej?

Negatywne skutki depilacji laserowej mogą mieć miejsce jedynie przy nieprawidłowym doborze parametrów zabiegowych lub zignorowaniu przeciwwskazań.

Czy epilacja laserowa boli?

Epilacja laserowa SHR w Healthy Beauty jest faktycznie bezbolesna, nawet na wrażliwych częściach ciała. Dzieje się to dzięki technice pracy w ruchu „in motion” oraz niezwykle wydajnemu chłodzeniu.

Czy włosy odrastają grubsze po depilacji laserowej?

Nie, włosy ulegają znacznemu osłabieniu. Odrastają zdecydowanie cieńsze i delikatniejsze.

Czy depilacja laserowa może powodować nierównowagę hormonalną?

Nie jest to fizycznie możliwe. Światło lasera nie ingeruje w żaden sposób w pracę układu hormolanego.

Czy laserowe usuwanie włosów może wywołać raka?

Depilacja laserowa jest zabiegiem wykorzystującym światło. Aby wywołać raka skóra musi ulegnąć poparzeniu, najczęściej wielokrotnemu, tak samo, jak ma to miejsce podczas przesadnego opalania.

Czy golić się przed depilacją laserową?

Przed depilacją laserową należy zgolić włosy na 2-3 dni wcześniej, aby był widoczny minimalny odrost. Jest on potrzebny do oceny gęstości, grubości oraz koloru włosa przez kosmetologa przed zabiegiem.

Czego powinienem się spodziewać po pierwszym zabiegu depilacji laserowej?

Przerzedzenia i osłabienia włosów, zniwelowania wrastania włosów, jeśli problem cię dotyczy.

Dlaczego moje włosy nadal rosną po depilacji laserowej?

Jeżeli pod depilacji laserowej włosy nadal rosną, warto wykonać diagnostyczne badania hormonalne. W tym celu najlepiej udać się specjalisty endokrynologa.

Czy depilacja laserowa wpływa na płodność?

Depilacja laserowa nie ma żadnego wpływu na płodność u kobiet. Natomiast przy depilacji męskiej intymnej powinno omijać się jądra. Wykonywanie zabiegu na jądrach może uszkodzić nasienie, które może nie być zdolne do zapłodnienia. Nie jest to na szczęście efekt trwały – jądra po opróżnieniu wyprodukują nowe, pełnowartościowe nasienie.

Czy można golić się w dzień depilacji laserowej?

 

Ogolić skórę najlepiej jest na 2-3 dni przed depilacją laserową. Zgolenie włosów w tym samym dniu może skutkować dyskomfortem podczas zabiegu. Powodem jest podrażnienie skóry po goleniu.

Jak długo trzeba czekać pomiędzy zabiegami depilacji laserowej?

4-8 tygodni w zależności od obszaru depilacji oraz tego, który to zabieg z kolei. Pierwsze zabiegi wymagają krótszej przerwy, następnie przerwa się wydłuża.

Czy mogę co tydzień przeprowadzać laserowe usuwanie włosów?

Laserowe usuwanie włosów co tydzień nie zwiększy efektywności ani nie przyspieszy całkowitego usunięcia owłosienia. Przerwy między zabiegami są podyktowane fizjologią – aby laser „zobaczył” włos, musi on znajdować się w fazie anagenu (wzrostu), a włos wchodzi w tę fazę co kilka tygodni.

Czy powinnam golić się między zabiegami, sesjami depilacji laserowej?

Tak, możesz golić się jak zazwyczaj. Nie należy natomiast depilować się woskiem, ponieważ do efektywnej epilacji laserowej obecna musi być cebulka włosa.

Ile dni po depilacji laserowej włosy wypadają?

Włosy zaczynają wypadać po około 2 tygodniach. Całkowicie wypadają do 3 tygodni.

Czy mogę usunąć za pomocą lasera włosy w nosie?

Aby usunąć włosy w nosie za pomocą lasera, potrzeba jest specjalna, mała głowica. Niektóre salony wykonują taką usługę. Nie powinno się jednak depilować ich całkowicie, ponieważ stanowią naturalny filtr powietrza, dostającego się do płuc.

Czy elektroliza jest lepsza niż laser?

Elektroliza jest metodą obarczoną większym ryzykiem powikłań, blizn, przebarwień niż laser. Jest też metodą dużo bardziej bolesną. Epilacja laserowa jest zdecydowanie lepsza od elektrolizy.

Jak długo trwa odrastanie włosów po pierwszym zabiegu laserowym?

Po pierwszym zabiegu włosy odrastają około miesiąc lub dłużej.

Czy mogę usunąć laserem owłosienia na sutkach?

Oczywiście. Usunięcie owłosienia na sutkach jest dość często wykonywanym zabiegiem. Jeżeli intensywne owłosienie sutków występuje u kobiet, należy w pierwszej kolejności wykluczyć zaburzenia pracy układu hormonalnego.

Czy depilacja laserowa jest lepsza niż wosk?

Depilacja laserowa jest zdecydowanie lepsza niż depilacja woskiem. Jest trwała i bezbolesna, a żeby utrzymać stały efekt, po wykonanej serii wystarczy zrobić jeden zabieg przypominający w roku.

Jak pielęgnować skórę po zabiegach?

Skórę po zabiegach należy nawilżać i przez pierwszy dzień po zabiegu unikać gorących kąpieli, basenu, sauny oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Dwa dni po epilacji można powrócić do stałych aktywności.

Czy depilacja laserowa niszczy skórę?

Depilacja laserowa nie niszczy skóry. Światło lasera dosięga jedynie cebulki włosa, nie uszkadzając tkanek wokół.

Jakiego lasera używamy?
Czy depilacja laserowa usunie jasne włosy?
Na jakie partie ciała wykonujemy zabiegi?
Jak należy przygotować się do zabiegu?
Ile zabiegów depilacji laserowej należy wykonać, aby na trwałe usunąć owłosienie?
Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?
Wskazania i przeciwskazania do usuwania owłosienia laserem diodowym?
Dział

Jakiego lasera używamy?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów urządzeń. Laserowe usuwanie owłosienia wykonywane jest przy pomocy takich urządzeń jak laser diodowy o różnych długościach fal, laser aleksandrytowy czy rubinowy, IPL lub wykorzystując nową technologię SHR. Każde z nich różni się odczuciami i skutecznością. Urządzenia te wykorzystywane są nie tylko do trwałego usuwania owłosienia. Dzięki nim możliwe jest również usuwanie przebarwień, usuwanie popękanych naczynek i rumienia, trądziku czy odmładzanie skóry.

SHR, czyli Super Hair Removal to technologia, która powszechnie nazywana jest laserem, natomiast różni się od niego zakresem fali – laser posiada skupioną wiązkę światła o jednej długości fali, natomiast SHR ma szersze jego spektrum. Wspólnym mechanizmem działania każdego urządzenia jest oddziaływanie wiązki światła na tzw. chromofor, czyli barwnik znajdujący się w cebulce włosa, skórze lub naczyniach krwionośnych i jego selektywna fototermoliza (wybiórcze uszkodzenie na skutek przyjęcia dużej dawki energii świetlnej). Już po pierwszym zabiegu następuje zahamowanie wzrostu i redukcja ilości włosów. Kolejne zabiegi redukują pozostałe włosy w przeciągu następnych sesji w odstępach kilku tygodni.

Melanina znajduje się zarówno w skórze jak i cebulkach włosowych. Jak więc jest możliwe, że podczas epilacji skóra nie ulega poparzeniu? Spieszymy z wyjaśnieniem. Melanina znajdująca się w cebulce włosa jest bardziej skumulowana niż w otaczającej ją skórze. Ma również większą zdolność do kumulowania energii cieplnej i wolniej ją oddaje. Odmiennie mechanizm ten wygląda w przypadku samej skóry – barwnik, melanina jest w niej mniej skupiony, a sama skóra dużo szybciej oddaje ciepło do otoczenia. Dzięki temu nakładające się wielokrotnie impulsy z głowicy urządzenia podgrzewają mieszek, który zbiera energię, a w przerwach między impulsami skóra nadąża tą energię oddać, czyli krótko mówiąc wychłodzić się. Proces ten dodatkowo wspomagany jest przez intensywne chłodzenie pochodzące z głowicy zabiegowej.

Mechanizm działania Super Hair Removal in Motion

Wiązka światła emitowana przez głowicę urządzenia SHR ma szersze spektrum działania niż skupiona, monochromatyczna wiązka lasera oraz emituje wiele nakładających się impulsów o mniejszej energii. Co to oznacza w praktyce? Większą skuteczność depilacji niezależnie od koloru włosów oraz większe bezpieczeństwo. Innowacją jest fakt, że zabiegi możemy wykonywać cały rok, nawet na opalonej skórze – czego nie możemy robić np. laserem diodowym.

Depilacja SHR Warszawa – efekty

 • gładka skóra na stałe
 • koniec problemu wrastających włosów i zapalenia mieszków włosowych już po pierwszym zabiegu
 • większy komfort życia

Co wyróżnia depilację laserową SHR?

 • faktyczna bezbolesność
 • brak konieczności stosowania maści przeciwbólowych
 • szybkość i komfort zabiegu
 • skuteczność przewyższająca laser diodowy – nawet 70% wypada już po pierwszym zabiegu
 • bezpieczeństwo
 • depilacja możliwa cały rok i na opalonej skórze
 • skuteczność usuwanie włosów od ciemnych po jasny blond i rude
 • odpowiednia do wszystkich karnacji
 • brak okresu rekonwalescencji
 • brak ryzyka powstawania blizn

Czy depilacja laserowa usunie jasne włosy?

Dzięki szerszemu zakresowi fal i stopniowemu podgrzewaniu cebulki włosa depilacja laserowa SHR umożliwia bezpieczne usuwanie również jasnych włosów, skutecznie i bez ryzyka poparzenia.

Na jakie partie ciała wykonujemy zabiegi?

Depilacja laserowa może być wykonywana na wszystkich częściach ciała. Najczęściej wybierane partie to pachy, obszar na górną wargą, nogi, bikini klasyczne i bikini brazylijskie (czyli z uwzględnieniem warg sromowych). Dzięki niskiej bolesności depilacja laserowa cieszy się również zainteresowaniem u panów, a najczęściej depilowane partie to plecy, pachy czy klatka piersiowa.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Wbrew powszechnie panującej opinii nie należy golić włosów bezpośrednio przed zabiegiem. Obszar jaki ma być poddany zabiegowi należy ogolić na 2-3 dni przed zaplanowanym. Takie przygotowanie umożliwia kosmetologowi ocenę barwy, grubości i gęstości włosów, co pozwala na dopasowanie odpowiednich parametrów.

Przed zabiegiem na skórę aplikowany jest żel do usg, ułatwiający przesuwanie głowicy. Epilacja odbywa się “in motion”, czyli w ruchu, w przeciwieństwie do tradycyjnej metody laserowej (wykonywania pojedynczych strzałów miejsce po miejscu). Dzięki temu zabiegi są bezbolesne, a ich czas skrócony, przy zachowaniu maksymalnej skuteczności.

Ile zabiegów depilacji laserowej należy wykonać, aby na trwałe usunąć owłosienie?

Aby zabieg depilacji laserowej na zawsze usunął niechciane włosy potrzebne jest od 4 do 10 zabiegów w odstępach kilku tygodni. Dlaczego? Podczas zabiegu dochodzi do uszkodzenia włosów w aktywnej fazie wzrostu (anagenu). W tym stadium znajduje się większa część włosów. Faza anagenu trwa od 6 do 12 tygodni w zależności od partii ciała. Na skórze głowy anagen trwa aż 2-7 lat. Cykl wzrostu włosa obejmuje jeszcze 2 fazy: telogen (faza spoczynku) oraz katagen (faza przejściowa). W tych stadiach depilacja laserowa nie działa na cebulkę, dlatego zabieg należy powtarzać co kilka tygodni, aby “wyłapać” każdy włos w momencie jego aktywnego wzrostu.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Wbrew powszechnie panującej opinii nie należy golić włosów bezpośrednio przed zabiegiem. Obszar jaki ma być poddany zabiegowi należy ogolić na 2-3 dni przed zaplanowanym. Takie przygotowanie umożliwia kosmetologowi ocenę barwy, grubości i gęstości włosów, co pozwala na dopasowanie odpowiednich parametrów.

Przed zabiegiem na skórę aplikowany jest żel do usg, ułatwiający przesuwanie głowicy. Epilacja odbywa się “in motion”, czyli w ruchu, w przeciwieństwie do tradycyjnej metody laserowej (wykonywania pojedynczych strzałów miejsce po miejscu). Dzięki temu zabiegi są bezbolesne, a ich czas skrócony, przy zachowaniu maksymalnej skuteczności.

Wskazania i przeciwskazania do usuwania owłosienia laserem diodowym?

Wskazania:

 • dla osób o wrażliwej i delikatnej skórze (kiedy inne metody depilacji powodują podrażnienia)
 • osoby, u których nadmierne owłosienie jest wynikiem zaburzeń hormonalnych
 • tendencja do wrastania włosów oraz zapaleń mieszków włosowych na wszystkich partiach ciała
 • dla sportowców rekreacyjnych i profesjonalnych, gdzie gładkie ciało jest wymogiem lub dużym udogodnieniem
 • gdy mimo ogolenia skóry widoczne są “czarne kropki” czyli prześwitujące przez skórę mieszki włosowe
 • u wszystkich osób, chcących usunąć włosy na stałe
 • usuwanie włosów u kobiet i mężczyzn, przez cały rok, z takich obszarów ciała jak:
 • twarz
 • kark
 • pachy
 • plecy
 • brzuch i klatka piersiowa
 • obszary intymne
 • nogi
 • ramiona
 • dłonie
 • stopy

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

 • ciąża, karmienie piersią,
 • miesiączka (w przypadku zabiegu w okolicy brzucha i bikini)
 • zmieniony kolor skóry (samoopalacz, świeża opalenizna – do 2-5 dni przed zabiegiem)
 • choroby wewnętrzne takie jak: cukrzyca, nowotwory, epilepsja (padaczka), zaburzenia neurologiczne, aktywne infekcje, alergia w obszarze zabiegowym
 • choroby skóry takie jak: aktywna opryszczka, bielactwo, łuszczyca, liszaj płaski, obecność zmian barwnikowych o obszarze zabiegowym, otarcia i zranienia w obszarze zabiegowym
 • przyjmowanie fotouczulających ziół: nagietek, bratek, skrzyp polny, dziurawiec
 • przyjmowanie leków fotouczulających: przeciwarytmiczych, przeciwpadaczkowych, kortykosteroidów, przeciwmalarycznych, cytostatyków, pochodnych fenotiazyny, sulfonamidów, doustnej antykoncepcji, retinoidów
 • skłonność do przebarwień i powstawania bliznowców (przerastania blizn)
 • depilacja woskiem lub pęsetą (należy zachować odstęp 2-3 tygodni przed planowanym zabiegiem
 • aparat słuchowy, rozrusznik serca
 • wypełniacze (np. kwas hialuronowy), botox w miejscu zabiegu
 • zażywanie aspiryny i leków rozrzedzających krew, antybiotyków

Depilacja laserowa Warszawa – cena

Oferujemy atrakcyjne pakiety na wszystkie partie. Cena obejmuje konsultację przed pierwszą sesją.

Pełny cennik znajdziesz tutaj: cennik
Umów się na wizytę online i skorzystaj z zabiegu depilacji laserowej:

Dzięki urządzeniu SHR Epil Motion możemy wykonywać wiele różnych zabiegów, dzięki jej wyposażeniu w dodatkowe głowice. Do naszej oferty dołączyły również:

 • usuwanie przebarwień – doskonałe uzupełnienie terapii kwasowych
 • zabiegi zamykania naczynek i redukcji rumienia – również jako wspomaganie leczenia trądziku różowatego
 • zabiegi redukujące trądzik
 • zabiegi fotoodmładzania
 • wspomaganie redukcji blizn
Menu