Laserowe Usuwanie Przebarwień Warszawa

Usuwamy przebarwienia z każdej partii ciała.

Rozjaśnianie przebarwień za pomocą technologii E-light, czyli połączenia IPL z falą radiową RF, to skuteczny zabieg rozświetlający i wyrównujący koloryt skóry.

usuwanie_przebarwien-laserem

Czy wiesz że przebarwienia są jednym z największych wyzwań kosmetologii i medycyny estetycznej?

Wynika to przede wszystkim ze złożonej etiologii. Wielu pacjentów boryka się z tym problemem, ponieważ plamy na skórze to nieestetyczny defekt skóry, który jest dodatkowo trudny do usunięcia. Warszawa to wielka aglomeracja miejska dlatego można się domyślić, że zarówno klinika medycyny estetycznej czy renomowany salon kosmetyczny znajdujący się właśnie w Warszawie to miejsca gdzie pacjent znajdzie różne metody na pozbycie się przebarwień z powierzchni skóry

Czy laserowe usuwanie przebarwień boli?

Odczucia są sprawą indywidualną u każdego pacjenta. Podczas zabiegu czuć ciepło i tzw. „igiełki”, które są dodatkowo łagodzone przez zaawansowany system chłodzenia głowicy lasera.

Nie musisz obawiać się bólu!

Usuwanie przebarwień

Z nami zyskujesz: czas, dobre samopoczucie i pewność siebie

Przebarwienia i nierówny koloryt postarzają skórę.

My wiemy jak sobie z nimi poradzić!

Odzyskaj rozświetlenie i zdrowy koloryt skóry!

U nas dowiesz się jak pozbyć się przebarwień i zapobiegać nowym!

Zapobieganie powstawaniu nowych przebarwień wymaga dyscypliny.

  • Ochrona przeciwsłoneczna SPF50 to niezbędny produkt w Twojej pielęgnacji.
  • Stosuj na skórę kosmetyki z antyoksydantami, żeby chronić skórę przed powstawaniem przebarwień.
  • Regularnie wykonuj peelingi dostosowane do Twojej cery.

Masz wątpliwości?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z naszym Kosmetologiem w Warszawie lub ONLINE

Zapraszamy Cię na darmową konsultację z naszym Kosmetologiem, na której powiemy Ci jak działa laser na przebarwienia. Odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wątpliwości. Zaprojektujemy terapię dopasowaną do stanu i potrzeb Twojej skóry.

laser vectus - szkolenie usuwanie owłosienia

FAQ - wszystko co musisz wiedzieć

Przyczyny powstawania przebarwień

Za przebarwienia odpowiadają złogi melaniny – jest to barwnik skóry, który nadaje jej kolor i chroni przed uszkodzeniami ze strony czynników zewnętrznych, na przykład promieniowania ultrafioletowego. Melanina powstaje w komórkach zwanych melanosomami w warstwie podstawnej naskórka. Jej wydzielanie regulowane jest bezpośrednio przez hormon melanotropinę, natomiast pośrednio wpływają na ten proces inne hormony, m. in. histamina, hormony tarczycy, hormony płciowe (głównie estrogeny). Właśnie dlatego podczas wywiadu czyli konsultacji z pacjentem lekarz lub specjalista z dziedziny kosmetologii musi zapytać o występowanie zaburzeń hormonalnych.

Warto pamiętać, że jedną z przyczyn powstawania przebarwień są stany zapalne skóry. Wtedy tworzą się tzw. przebarwienia pozapalne, na przykład w miejscach, w których znajdowały się zmiany trądzikowe. Mogą pojawiać się one na skórze twarzy jak i ciała. W tym przypadku leczenie powinno zostać poprzedzone konsultacją z kosmetologiem który, oceni stan skóry i doradzi odpowiednie zabiegi jak i pielęgnację domową.

Do nadmiernej produkcji melaniny dochodzi podczas zbyt długiej ekspozycji na słońce. Barwnik jest aktywowany żeby nie doszło do uszkodzenia komórek, dzięki temu skóra dłużej zachowuje swoją młodość. Kiedy promienie UV padają na skórę, na przykład twarz, pojawiają się nowe plamy i przebarwienia w różnych miejscach, ale również pogłębiają się zmiany te już obecne na skórze, na przykład piegi. Jedną z metod, aby zapobiegać powstawaniu tego rodzaju przebarwień, jest stosowanie kremów ochronnych z filtrami UV.

Usuwanie przebarwień skóry laserem - wskazania:

  • uszkodzenia skóry spowodowane promieniowaniem słonecznym – rogowacenie posłoneczne
  • rogowacenie starcze, plamy starcze,
  • znamiona naskórkowe,
  • melasma (plamy wynikające z wahań hormonalnych w ciąży),
  • przebarwienia pozapalne (PIH),
  • trądzik zapalny i trądzik różowaty

Przez 30 dni po zabiegu nie wolno opalać się. Zalecane jest używanie delikatnych środków myjących, rezygnacja z kosmetyków zawierających alkohol. Należy pamiętać o stosowaniu kremu z filtrem przeciwsłonecznym, najlepiej SPF 50 – jest to najlepszy sposób również na zapobieganie powstawania przebarwień na powierzchni skóry.

Proces łuszczenia się skóry jest naturalnym rezultatem zabiegu, nie należy więc go przyspieszać zrywając np. fragmenty naskórka. Na pełny efekt zabiegu trzeba będzie poczekać do momentu wygojenia się skóry – około 4-6 tygodni.

Usuwanie przebarwień skóry laserem - przeciwwskazania :

  • infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze;
  • stany zapalne skóry twarzy czy ciała;
  • choroby nowotworowe;
  • niewyrównana cukrzyca;
  • choroby takie jak padaczka czy bielactwo
  • nadwrażliwość na światło (przyjmowanie wszelkiego rodzaju leków lub ziół fotouczulających, np. tetracykliny, retinoidy, niesteroidowe leki przeciwzapalne,
  • leki przeciwhistaminowe, antykoncepcja hormonalna, dziurawiec, nagietek);
  • tendencja do powstawania bliznowców;
  • świeża lub mocna opalenizna;
  • obecność dużych naczyniaków, tatuaży;
  • przebarwienia zlokalizowane w obrębie powiek i kącików oczu – ze względu na to że skóra wokół oczu jest zasłonięta specjalnymi ochronnymi przed laserem okularami zabieg laserowego usuwania przebarwień nie może być wykonany na złogi melaniny w tej okolicy;
  • ciąża i karmienie piersią.

Jeżeli cierpisz na choroby przewlekłe, masz wątpliwości co do wykonania zabiegu laserowego usuwania przebarwień, jesteś w trakcie leczenia – najlepiej jeśli zgodę wyrazi Twój lekarz prowadzący.

Usuwanie przebarwień przy pomocy lasera - jak należy się przygotować do zabiegu?

Zabieg laserowego usuwania przebarwień wymaga odpowiedniego przygotowania, wymagane jest aby:

  1. nie opalać się przez okres 4 tygodni oraz w trakcie trwania laseroterapii;
  2. nie przyjmować substancji światłouczulających przez 4 tygodnie;
  3. nie wykonywać zabiegów złuszczających na twarz lub ciało przez 4 tygodnie;
  4. nie pić alkoholu w dniu planowanego zabiegu.
  5. odstawić suplementy diety zawierające wszelkiego rodzaju światłouczulające substancje.

Przed zabiegiem nie powinno się przyjmować preparatów zawierających pokrzywę, dziurawiec, skrzyp, rumianek czy duże ilości nagietka. Pacjenci będący w trakcie lub tuż po antybiotykoterapii nie powinni poddawać się zabiegowi, podobnie jak osoby ze świeżą opalenizną. Konsultacja z kosmetologiem to czas kiedy wszelkie przeciwwskazania do zabiegu są również omawiane, pacjent może wtedy zadać wszelkie nurtujące pytania dotyczących metod usuwania przebarwień skórnych. Dzięki temu uniknie się niepożądanych reakcji.

Na pół roku przed planowanym zabiegi em należy zakończyć terapie retinoidami doustnymi. Miesiąc przed zabiegi em nie wolno przyjmować niektórych leków m.in. antybiotyków.

Laserowe usuwanie przebarwień wymaga odstępu w złuszczaniu naskórka, dlatego nie wolno wykonywać peelingów na tydzień przed planowanym zabiegiem, szczególnie w okolicy plam.

W miejscu poddawanym zabiegowi pojawią się zaczerwienienia, które podczas procesu gojenia mogą swędzieć. Powstałe w ten sposób strupki będą stopniowo odpadać. Zmian tych nie można pod żadnym pozorem zdrapywać, aby nie nabawić się blizn. Aby łagodzić stan skóry polecamy stosować krem regenerujący. Warto również pamiętać, że skóry nie należy moczyć przez 24 godziny. Po laserowym usuwaniu przebarwień informujemy pacjentów że wymagamy używania kremów z filtrem SPF50, unikać solarium i nie używać samoopalaczy.

Bardzo ważne, aby zarówno przed planowanym zabiegiem, pomiędzy seriami oraz po zabiegu chronić skórę (szczególnie twarz) przed promieniowaniem UV oraz dbać o jej nawilżenie. Świetnie sprawdzą się różne metody ochrony aby nie dopuszczać światła UV na skórę, na przykład stosowanie preparatów antyoksydacyjnych – tonik z kwasem ferulowym bądź serum z witaminą C – tego rodzaju produkty są dostępne w każdej renomowanej klinice bądź profesjonalnym salonie kosmetycznym w Warszawie.

Jak wygląda zabieg usuwania przebarwień laserem?

Usuwanie przebarwień to zabieg który, poprzedza wnikliwa konsultacja oraz wywiad, oczyszczenie i dezynfekcja obszaru poddawanego działaniu lasera. Wykonujący zabieg lekarz lub kosmetolog zakłada zarówno na własne jak i oczy pacjenta okulary ochronne. Skóra w obrębie zmian pokrywana jest cienką warstwą bezbarwnego żelu i chłodzona końcówką lasera bezpośrednio przed emisją światła laserowego. Najczęściej najpierw wykonuje się kontrolne naświetlanie małej powierzchni skóry, obserwując jej reakcję i dobierając najskuteczniejsze parametry zabiegowe, aby zadziałać na melaninę w głębszych warstwach komórek naskórka.

Jakie są możliwe powikłania lub efekty uboczne po laserowym usuwaniu przebarwień?

Zazwyczaj przez kilka godzin po zabiegu utrzymują się obrzęk i delikatny rumień, ustępujące samoistnie. Zwykle pojawia się także ściemnienie przebarwień, które po kilku dniach ulegają złuszczeniu i rozjaśnieniu. Najczęściej po zabiegu pojawiają się strupki, których nie można zrywać, ponieważ jest wysokie ryzyko powstania blizn, głównie na twarzy. Możliwe powikłania po zabiegu to oparzenia, odbarwienia, infekcje skórne i blizny. Zawsze po zabiegu usuwania przebarwień laserem warto skontaktować się z osobą wykonującą i opowiedzieć o swoich odczuciach.

Laserowe usuwanie przebarwień - zalecenia po zabiegu

  • nie wycierać miejsc poddanych zabieg owi gąbką lub ręcznikiem i nie drażnić tkanki skórnej, stosować krem łagodzący, regenerujący (najlepiej ten polecony w klinice)
  • przez co najmniej 24 godziny nie spożywać alkoholu i nie narażać organizmu na wysiłek fizyczny (np. ćwiczenia na siłowni, fitness, bieganie itp.);
    przez 1–2 dni po zabiegu w przypadku uszkodzonego naskórka należy unikać stosowania makijażu na naświetlane przez laser miejsca;
  • nie wolno dotykać strupów, które mogą wytworzyć się w miejscu przebarwienia;
  • przez przynajmniej 4–5 dni po zabiegu unikać wahań temperatury i nie korzystać z sauny, solarium, łaźni parowych i krioterapii oraz unikać kąpieli w chlorowanej wodzie;
  • przez 4–5 dni po zabiegu nie wolno stosować peelingów do twarzy; nie należy w tym czasie stosować mydła, spirytusu i toników na bazie alkoholu;
  • przez 2 miesiące po zabiegu unikać opalania się i stosować ochronę przed promieniowaniem słonecznym w postaci kremów z wysokim filtrem SPF.

Laserowe usuwanie przebarwień-efekty zabiegów

Trzeba pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt w szczególności mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, trybu życia pacjenta oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych (np. stosowanie odpowiedniego kremu regenerującego na twarz czy obszar skóry który był poddawany zabieg owi usuwania przebarwień). Możliwe do osiągnięcia efekty w indywidualnych przypadkach omawiane są podczas wizyty w placówce ul. Gostyńska 41 (Warszawa Wola) lub ul. Kolejowa 43 lok U4 (Warszawa Centrum). Ilość zabiegów też jest istotna w tej kwestii i jest dobierana indywidualnie dlatego pierwszym i nieodłącznym etapem jest konsultacja z naszym kosmetologiem.

Laserowe usuwanie przebarwień Warszawa - jaka jest cena zabiegów?

Cena za zabieg różni się w zależności od dzielnicy w Warszawie, renomy jaką posiada salon czy klinika oraz wielkości zmian skórnych. W celu zapoznania się z ceną za zabiegi wymagana jest konsultacja z kosmetologiem, ponieważ specjalista ocenia stan skóry, zaawansowanie zmian i planuje proces leczenia. W Healthy Beauty Warszawa ceny wahają się między 400zł za pojedyncze zmiany a 700zł za zabieg na całą twarz.

Usuwanie przebarwień laserem - jeszcze medycyna estetyczna czy już kosmetologia?

Wielu pacjentów ma dylemat czy wybrać się na ten zabieg do lekarza czy kosmetologa. Te dwie dziedziny bardzo łączą się ze sobą. Medycyna estetyczna ma dłuższą historię niż kosmetologia, stąd mogą wynikać te obawy, natomiast kosmetolodzy od wielu lat wykonują zabiegi laserem (przy usuwaniu trądziku, rumienia czy depilacji), zatem nie ma powodów do wątpliwości.

Usuwanie przebarwień - różne podejścia do problemu

Warto pomyśleć o terapiach łączonych, które polegają na wykonywaniu różnych zabiegów na przebarwienia. Można tu połączyć osiągnięcia medycyny estetycznej i kosmetologii. Świetnie sprawdza się seria zabiegów kwasami i laserem, szczególnie jeśli chodzi o twarz, np. plamy czy piegi. Na tej samej zasadzie podchodzi się do trądziku (wtedy najlepiej dojść do centrum problemu). Dzięki temu pogłębi się działanie na melaninę, a więc na skuteczniejsze usuwanie przebarwień. Wymagane jest, aby przed każdą decyzją została przeprowadzona konsultacja.