Fotoodmładzanie Warszawa

Fotoodmładzanie skóry za pomocą IPL

Fotoodmładzanie to zabieg wykorzystujący technologię E-light czyli połączenie światła IPL z falą radiową. Daje natychmiastowy efekt odmłodzenia i rozświetlenia.
usuwanie_przebarwien-laserem
Czy wiesz, że pierwsze zaskakujące efekty zobaczysz już po jednym zabiegu?

Na efekty wielu zabiegów musimy długo czekać. A klienci nie lubią czekać, zwłaszcza w tak wielkim mieście jak Warszawa. Fotoodmładzanie należy do tych terapii, których rezultaty widzisz już pod koniec wizyty w salonie! Stąd stwierdzenie, że fotoodmładzanie to zabieg bankietowy – polecany jest przed ważnym wyjściem. Zapewnij sobie efekt odmłodzenia od razu po wizycie w Healthy Beauty!

Terapie antiage to najpopularniejsze zabiegi w salonach kosmetycznych i medycyny estetycznej.

Skutki upływającego czasu widać na skórze w postaci zmarszczek, przebarwień i nierównej struktury. Nie dziwi więc fakt, że kobiety i mężczyźni poszukują metod, które spowolnią proces starzenia. Skutecznym sposobem na odjęcie lat swojej skórze jest laserowe fotoodmładzanie. Przekonaj się jaką moc ma technologia E-light!

przebarwienia-na-twarzy
Zaufaj nam: jesteśmy ekspertami do walki z oznakami starzenia

Pozwól sobie na błyskawiczny efekt odmłodzenia

Chcesz wyglądać młodo, ale obawiasz się ryzykownych zabiegów?

Fotoodmładzanie należy do bezpiecznych i nieinwazyjnych terapii.

  • Nie potrzebujesz ingerencji chirurgicznej, żeby odmłodzić swoją skórę.
  • Fotoodmładzanie to naświetlanie i kontrolowane rozgrzewanie skóry, co bezpośrednio wpływa na zwiększenie produkcji kolagenu i ujędrnienie skóry.
  • To sprawia, że nie musisz obawiać się długiej rekonwalescencji po zabiegu.
  • Zabieg jest szybki, bezbolesny i bezpieczny.
Masz wątpliwości?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z naszym Kosmetologiem w Warszawie lub ONLINE

Zapraszamy Cię na darmową konsultację z naszym Kosmetologiem, na której pokażemy Ci jak działa nasz laser do zabiegu fotoodmładzania. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości i odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania. Dodatkowo, ustalimy indywidualny plan pielęgnacji domowej, która pozwoli Ci na osiągnięcie jeszcze lepszych efektów terapii.

laser vectus - szkolenie usuwanie owłosienia

Fotoodmładzanie laserem - FAQ

Na czym polega fotoodmładzanie?

Zabieg fotoodmładzania polega na naświetlaniu skóry światłem, co prowadzi do głębokiej stymulacji tkanek i silnej regeneracji skóry, dając wielokierunkowe efekty. Za pomocą technologii E-light, czyli połączenia pulsacyjnego światła IPL z falą radiową (RF), można osiągnąć niesamowite rezultaty. Podczas zabiegu następuje emisja światła IPL – pozwala to na kontrolowane przegrzanie skóry, co skutkuje jej intensywnym ujędrnieniem. Działanie fali radiowej RF polega na wydzielaniu ciepła, co poprawia przenikanie światła IPL w tkankach. Zapoczątkowuje to proces przebudowania się struktur skóry właściwej, podczas którego powstają również nowe włókna kolagenowe i elastynowe. Dzięki temu, efekty zabiegu są natychmiastowe, ale też długofalowe. Technologia łącząca światło IPL+RF działa skutecznej niż laser na zmiany wywołane upływającym czasem, ponieważ połączenie dwóch technik działa holistycznie na problem, natomiast formuła laserowa ogranicza się jedynie do działania wiązką lasera.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu fotoodmładzania?

Przede wszystkim pożegnanie się z pierwszymi oznakami starzenia skóry. Zabieg fotoodmładzania skutecznie zmniejsza tzw. pory skóry, czyli ujścia gruczołów łojowych, więc świetnie sprawdzi się u osób ze skórą mieszaną czy tłustą. Dzięki pochłanianiu światła IPL przez hemoglobinę i melaninę, efektem zabiegu jest rozświetlenie i rozjaśnianie przebarwień oraz zniwelowanie rumienia i zwężenie rozszerzonych naczyń krwionośnych – cera odzyskuje zdrowy i równomierny koloryt. Fotoodmładzanie polecane jest osobom w każdym wieku, także takim które dopiero zaczynają dostrzegać pierwsze oznaki starzenia. W zależności od ilości zabiegów oraz łączenia fotoodmładzania z innymi zabiegami kosmetologicznymi można osiągnąć skuteczne i długofalowe rezultaty. Warto podkreślić, że można traktować w ten sposób właściwie wszystkie partie ciała – twarz, szyję, dekolt, ale także dłonie, plecy czy ramiona. To rewelacyjny zabieg bankietowy, a więc pierwsze efekty będą widoczne od razu. Dla uzyskania najlepszych rezultatów warto zdecydować się na serię 5 zabiegów, wykonywanych co 2-4 tygodnie.

Jak długo trwa zabieg fotoodmładzania?

Zabiegi są różnej długości, wszystko zależy od tego jakiej partii dotyczy – np. fotoodmładzanie dłoni trwa od 20 do 40 minut. Zabieg na skórę twarzy trwa godzinę, natomiast twarz, szyja, dekolt – 75 minut.

Z jakich etapów składa się zabieg?

Zabieg fotoodmładzania składa się z następujących elementów: na początku kosmetolog wykonuje peeling kawitacyjny, który działa złuszczająco na martwy naskórek i rozświetlająco na skórę. Następnie nakłada chłodzący żel na skórę twarzy oraz okulary ochronne na oczy klienta i ustawia odpowiednie parametry, aby wykonać skuteczne fotoodmładzanie. Światło IPL w połączeniu z falą radiową jest emitowane przez głowicę, co klient odczuwa jako delikatne kłucie połączone z uczuciem ciepła. Po zakończonym naświetlaniu okulary i żel są usuwane ze skóry, a następnie kosmetolog dobiera właściwe serum dostosowane do potrzeb cery. Pod koniec zabiegu aplikowana jest maska odmładzająca.

Czy jeden zabieg fotoodmładzania przyniesie efekt?

Tak, pojedynczy zabieg fotoodmładzania IPL pozwala na osiągnięcie efektu bankietowego, czyli natychmiastowego rozświetlenia, zniwelowania widoczności przebarwień czy rozszerzonych naczyń krwionośnych (tzw. rumień). Aby skutecznie spłycić zmarszczki i pomóc skórze stworzyć nowe włókna kolagenu oraz zmniejszyć rozszerzone pory należy skorzystać z serii zabiegów. Światło IPL (nie laser) użyty do zabiegu fotoodmładzania pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty po 5 zabiegach.

Jakie partie ciała można poddać zabiegowi fotoodmładzania?

Wszystkie partie, których wygląd chcemy poprawić. Fotoodmładzanie dotyczy głównie skóry twarzy szyi i dekoltu, ale jest wykonywany również na dłonie, plecy, czy ramiona.

Fotoodmładzanie - wskazania:

 • zmarszczki
 • wiotka skóra, opadający owal twarzy (tzw. chomiki)
 • zmiany naczyniowe skóry – rumień, poszerzone naczynia krwionośne
 • przebarwienia posłoneczne, piegi
 • rozszerzone pory
 • ziemista, zmęczona cera
 • nierównomierny koloryt
 • potrzeba natychmiastowego efektu odmłodzenia, na przykład przed ważnym wydarzeniem – fotoodmładzanie należy do grupy zabiegów bankietowych

Fotoodmładzanie - przeciwwskazania:

 • ciąża, okres karmienia piersią
 • choroby nowotworowe
 • bakteryjne i wirusowe choroby skóry: opryszczka w stanie aktywnym, łuszczyca, liszaj płaski, bielactwo, fotodermatozy (choroby zaostrzane światłem, np. toczeń rumieniowaty)
 • epilepsja
 • cukrzyca
 • stosowanie antybiotyków
 • stosowanie antybiotyków dermatologicznych (m. in. Tetracyklina, Roaccutane)
 • stosowanie ziół światłouczulających (m. in. dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp)
 • stosowanie leków rozrzedzających krew (Aspiryna, Fervex, Gripex, heparyna)
 • skłonność do bliznowacenia i blizn przerosłych (tzw. keloidów)
 • nieleczone lub nieunormowane nadciśnienie
 • opalenizna około 4-8 tygodni po ekspozycji na słońce
 • zmiany barwnikowe w obszarze zabiegowym (duża ilość)
 • metalowe implanty w miejscu poddawanym zabiegowi
 • ekstrakcja zęba w ciągu ostatnich 30 dni
 • świeżo ogolona skóra – panowie powinni się ogolić dzień przed zabiegiem
 • wypełniacze: botoks, kwas hialuronowy, złote nici
 • rozrusznik serca, sztuczne serce, bajpasy, aparat słuchowy, implanty w uszach
 • uczulenie na słońce – przed zabiegiem należy wykonać próbę laserową
 • alkohol – 2-3 dni przed zabiegiem
Fotoodmładzanie - jak skóra wygląda po zabiegu?

Po zabiegu fotoodmładzania skóra wygląda promiennie, efekty są widoczne natychmiast – zmiany naczyniowe zostają zniwelowane, przebarwienia się rozjaśniają. To szczególnie istotne w przypadku skóry twarzy szyi i dekoltu, ponieważ są to partie które inne osoby widzą przy pierwszym kontakcie. Po zabiegu laserem skóra może być opuchnięta, natomiast przy użyciu technologii E-light takie zmiany się nie zdarzają. Dlatego też fotoodmładzanie jest nazwane zabiegiem bankietowym. Terapie laserowe potrafią być bardziej inwazyjne, stąd większe prawdopodobieństwo poparzenia czy innych efektów ubocznych.

Czy można łączyć fotoodmładzanie z innymi zabiegami kosmetologii estetycznej?

Tak, podczas jednego zabiegu wskazane jest wykonać peeling kawitacyjny i nałożyć odpowiednią ampułkę (aby pogłębić efekt zabiegu) co też obejmuje cena fotoodmładzania. Natomiast w przypadku zabiegów z peelingami chemicznymi należy zrobić odstęp 30 dni.

Jak często można wykonywać zabiegi fotoodmładzania?

Fotoodmładzanie należy wykonywać co 2-4 tygodnie.

Zalecenia po zabiegu fotoodmładzania.

 • unikać ekspozycji na słońce i stosować krem z filtrem SPF 50
 • nie zaleca się stosowania kosmetyków lub leków o działaniu keratolitycznym, ziół i leków światłouczulających (np. dziurawiec, nagietek, pokrzywa, skrzyp polny)
 • po zabiegu najlepiej stosować krem regenerujący
 • zaleca się unikać intensywnej aktywności fizycznej w ciągu doby od zabiegu
 • makijaż można nałożyć najwcześniej 24h po zabiegu, jeśli jest taka konieczność
Czemu podczas zabiegów fotoodmładzania niweluje się widoczność naczynek i przebarwień?
Te efekty wynikają z faktu, iż hemoglobina występująca w naczynkach krwionośnych i melanina w przebarwieniach są chromoforami- to cząsteczki, które pochłaniają światło. Przy odpowiedniej długości ekspozycji energia świetlna jest przekształcana w energię cieplną, co powoduje kontrolowane przegrzanie i zniszczenie zmian w skórze, nie ingerując w okoliczne tkanki. Dzięki temu, przebarwienia i zmiany naczyniowe można zniwelować podczas serii zabiegów fotoodmładzania – skóra odzyskuje młody wygląd.
Fotoodmładzanie - od czego zależy cena?
Cena jest uzależniona od wielkości obszaru zabiegowego – na przykład cena fotoodmładzania na skórę twarzy będzie wyższa niż zabiegu na dłonie. Warto podkreślić, że cena obejmuje peeling kawitacyjny, fotoodmładzanie, odpowiednio dobrane serum lub ampułkę oraz maskę, zatem jest to pełnowymiarowy, luksusowy zabieg.
Fotoodmładzanie Warszawa - jak wybrać odpowiedni gabinet na zabieg?
Warszawa charakteryzuje się ogromnym wyborem salonów kosmetycznych. Dla swojego komfortu, bezpieczeństwa oraz gwarancji efektów warto poświęcić chwilę na odnalezienie odpowiedniego miejsca. Cena jest jednym z wyznaczników jakości – jeżeli zabiegi wydają się zbyt tanie, może to powodować, że efekty trzeba będzie długo czekać. Dodatkowo warto zwracać uwagę na urządzenia, których używa się w gabinecie, na przykład laser. Wszelkie zabiegi laserowe zyskały popularność w ciągu ostatnich latach, zwłaszcza te w obrębie skóry twarzy. W związku z dużym prawdopodobieństwem wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych, zabiegi laserem powinien wykonywać wykwalifikowany specjalista na wysokiej jakości sprzęcie. Może się wydawać, że Warszawa jest rynkiem, który obfituje w profesjonalne gabinety kosmetyczne (zwłaszcza jeśli chodzi o zabiegi laserowe), natomiast zawsze trzeba się kierować opiniami o danym miejscu.