Usuwanie prosaków Warszawa - zabieg elektrokoagulacji

Efekty pracy Kosmetologów z Healthy Beauty Spa Warszawa
star
star
star
star
star
usuwanie prosaków
Dlaczego warto wybrać nasze zabiegi:
  • Pełen komfort i dyskrecja. Najwyższa jakość wykonywanych usług. Jako jedyni dajemy gwarancję na zabiegi.
  • Przed zabiegiem otrzymasz darmową konsultację z Kosmetologiem, dzięki której uzyskasz mnóstwo informacji na temat pielęgnacji i mechanizmu usuwania prosaków.
  • Jesteśmy skuteczni w tym co robimy. Świadczą o tym efekty naszych działań oraz opinie klientów.
Zabieg usuwania prosaka z kącika oka
Usuwanie brodawek z oka
Usuwanie zmian skórnych pod okiem
Zabieg elektrokoagulacji
Usuwanie zmian skórnych z ust
Medycyna estetyczna na usta

Najlepsze zabiegi usuwające prosaki i włókniaki

Najszybsza metoda, zabiegi z zakresu medycyny estetycznej na usuwanie prosaków. Wykorzystuje zasadę działania elektrokoagulacji. Idealnie likwiduje włókniaki, kurzajki, brodawki występujące w okolicy oka, powiek i ust. Polega na zastosowaniu fali radiowej o wysokiej częstotliwości. Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg, aby pozbyć się niedoskonałości skórnych. Jest niezwykle bezpieczny i nie pozostawia żadnych śladów ani blizn.

Cena: od 300 zł
Zabieg z kwasu laktobionowego

Monokwasy wykorzystywane w zabiegach umożliwiają rozwiązywanie niemal wszystkich problemów skórnych, od trądziku po usuwanie zmarszczek, naczyniaków, prosaków i włókniaków. Metoda ta najczęściej sprawdza się przy zmianach skórnych, ale wymaga około 6 zabiegów. Usuwa niedoskonałości skóry stopniowo i delikatnie, zwiększając jędrność skóry.

Cena: od 200 zł

Zabieg bardzo dobrze sprawdza się przy usuwaniu małej ilości prosaków. Medycyna estetyczna przedstawia to jako metodę inwazyjną tzn. polega na nakłuciu i wyciśnięciu zawartości zmiany skórnej. Po zabiegu wymagana jest odpowiednia pielęgnacja w miejscu, gdzie nastąpiło usuwanie prosaków.

Cena: 250 zł

Nie wiesz jaki zabieg wybrać, masz pytania dotyczące usuwania zmian dziwnego pochodzenia? Interesuje Cię zabieg elektrokoagulacji? Chcesz mieć indywidualnie dobrane kosmetyki do swojej cery? Zapraszamy na darmową analizę stanu skóry i konsultację z naszym kosmetologiem, który udzieli wszelkich informacji na temat zabiegu oraz wytłumaczy jak się pozbyć niechcianych zmian.

Cennik: darmowa

Prosaki to naskórkowe cysty, dość charakterystyczne z wyglądu – białe lub żółtawe grudki wielkości od kilku do kilkunastu milimetrów, z wyglądu przypominają kaszę manną. Pojawiają się przeważnie na skórze twarzy – szczególnie na skroniach, policzkach, nosie czy powiekach i skórze wokół oczu. Prosaki nie dają dodatkowych objawów np. swędzenia, jednak ich pojawienie się stanowi widoczny problem estetyczny.

Usuwanie tego typu zmian należy wykonać z rozwagą, korzystając jedynie z usług profesjonalnego SPA, gabinetu kosmetycznego lub medycyny estetycznej. Najczęściej wykorzystuje się w tej chorobie skóry laser punktowy lub urządzenie do termolizy. Efekty występują już po pierwszym zabiegu. Prawidłowo wykonana usługa usunięcia prosaków nie powoduje zapalenia skóry.

Skąd się biorą takie zmiany na skórze?

Ich powstawaniu sprzyja gromadzenie się masy rogowej naskórka w ujściach mieszków włosowych. Przyczyny nie są do końca poznane. Wśród nich wskazuje się przyczyny hormonalne, związane z zaburzeniami pracy niektórych gruczołów (tarczyca, wątroba, jajniki u kobiet), tendencje genetyczne lub przyczyny immunologiczne. Podstawą do powstania prosaka jest zatkanie ujścia gruczołu łojowego, w którym gromadzi się sebum i keratyna. U niemowląt ich pojawienie się ma związek z niedojrzałością gruczołów łojowych, później jednak znikają.

Prosaki u noworodka

Taka zmiana pojawiają się u noworodków, ponieważ ich gruczoły łojowe są niedojrzałe. Najczęściej widoczne są w centralnej części twarzy – nos, czoło, broda.

Czy zmiany tego typu same znikną?

U noworodków, zmiany samoistnie znikają po wykształceniu się gruczołów łojowych, po upływie pierwszych 2-3 tygodni, dlatego niewymagane jest ich usuwanie. U osób dorosłych rzadko zdarza się, aby defekt ten ustępował bez ingerencji. Na szczęście gabinety kosmetologiczne oraz medycyna estetyczna dysponują metodami, dzięki którym można skutecznie pozbyć się prosaków.

Do tej pory nie ustalono jednoznacznej przyczyny ich powstawania. Przypuszcza się, że może to być podłoże genetyczne, autoimmunologiczne lub hormonalne. Pod względem fizjologii skóry, najczęściej przyczyną jest nieprawidłowa pielęgnacja. Po usunięciu prosaków i wdrożeniu odpowiedniej pielęgnacji problem całkowicie i bezpowrotnie znika.

Gdzie się pojawiają?

Najczęściej pojawiają się na twarzy – na skroniach, policzkach, w okolicy oczodołów, a nawet na ustach czy powiekach. Występują również pod pachami oraz w miejscach intymnych u mężczyzn i kobiet – na prąciu oraz na wargach sromowych.

Czym różnią się od kaszaków i mięczaka zakaźnego?

Pojęcie kaszaki i prosaki jest stosowane zamiennie – jednak jest to błąd. Kaszaki są to inne defekty, który od prosaków różnią się wielkością (zazwyczaj są znacznie większe niż prosaki), kolorem (są koloru cielistego), strukturą (są bardziej miękkie i przesuwalne wobec podłoża) oraz posiadają ciemny punkt na powierzchni, wskazujący zaczopowane ujście gruczołu łojowego. Kaszakom często towarzyszy zapalenie, a ich zawartość ma specyficzny zapach. Mogą również pękać samoistnie, co w przypadku prosaków nie jest możliwe.

Z kolei od mięczaka zakaźnego łatwo jest je odróżnić, gdyż zmiany spowodowane wirusem mają zagłębienie w środkowej części.

Czy zmiana skórna w takiej postaci jest zaraźliwa?

Prosaki nie są zaraźliwe, natomiast mają tendencję do powstawania w skupiskach, w określonych obszarach ciała. Mają też tendencję do nawracania na skutek ponownego wypełnienia się torebki masą rogowo-łojową, jeżeli nie została zniszczona. Dlatego ważne jest, aby wybrać metodę usuwania, która wyeliminuje również samą torbiel, a nie tylko jej zawartość.

Czym prosaki różnią się od zaskórników?

Od zaskórników odróżnia je brak możliwości usunięcia bez uprzedniego otwarcia zmiany, ponieważ prosak jest torbielą (otoczony torebką) i umiejscowiony w naskórku lub podnaskórkowo – nie ma połączenia z powierzchnią skóry.

Skuteczne usuwanie prosaków – jaki rodzaj zabiegu wybrać?

Usuwanie tego typu problemu należy wykonać z rozwagą, korzystając jedynie z usług profesjonalnego gabinetu kosmetologicznego. Zajmuje się tym też medycyna estetyczna. Warszawa obfituje w salony kosmetyczne, ale nie wszędzie usuwanie prosaków jest przeprowadzanie w odpowiedni sposób.  Najskuteczniejsze metody zabiegowe w tym defekcie skóry to laser lub elektrokoagulacja, manualne nakłuwanie i oczyszczanie. Efekty są już po pierwszym zabiegu. Prawidłowo wykonana usługa usunięcia prosaków jest bezpieczna i nie powoduje żadnych powikłań.

Usuwanie prosaków metodą radiotermolizy, czyli inaczej elektrokoagulacji, polega na denaturacji białka poprzez działanie prądu przepływającego przez jednorazową, sterylną sondę. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, krótki (kilkusekundowy) oraz bardzo skuteczny. Po wyschnięciu i odpadnięciu mikrostrupka, nie pozostają żadne ślady w miejscu leczenia.

W usuwaniu prosaków zastosowanie mają również peelingi chemiczne i mikrodermabrazja. Tu zabiegów należy wykonać kilka, aby stopniowo dotrzeć do dna zmiany. Metody te sprawdzają się świetnie przy bardzo drobnych i licznych zmianach oraz jako późniejsza profilaktyka, po usuwaniu prosaków dowolnymi metodami.

W przypadku peelingów chemicznych najczęściej stosuje się kwas pirogronowy, znany z właściwości silnie oczyszczających i przeciwzaskórnikowych.

Jak zapobiegać powstawaniu prosaków?

W zapobieganiu ponownemu pojawianiu się zmian bardzo istotna jest przemyślana pielęgnacja domowa oraz odpowiednio dobrane zabiegi w salonie kosmetologicznym lub u lekarza zajmującego się medycyną estetyczną. Kluczowym elementem jest prawidłowe dobranie zabiegów i pielęgnacja skóry np. peelingami chemicznymi (również latem, odpowiednimi kwasami), enzymatyczne (peelingami enzymatycznymi) lub mechaniczne (mikrodermabrazja). Do tego ważnym aspektem jest codzienne nawilżanie i łagodne oczyszczanie twarzy, po to, aby skóra miała zachowaną naturalną barierę ochronną. Dzięki temu nie będzie nadmiernie rogowacieć i produkować zbyt dużo sebum, czyli zniknie bezpośredni mechanizm prowadzący do powstawania prosaków.

Czy istnieją domowe sposoby na usuwanie prosaków? Opinia kosmetologa

Istnieje kilka metod możliwych do stosowania w domu, natomiast nie są one skuteczne, lub mogą powodować powikłania w postaci przebarwień, blizn czy podrażnień. Nie istnieje też krem likwidujący prosaki ani lek na prosaki bez recepty, które byłby skuteczne i szybkie w działaniu.

Kremy na prosaki zawierają w składzie kwasy owocowe, np. kwas glikolowy. Aby osiągnąć jakikolwiek efekt należy stosować je przez co najmniej 3 miesiące. Działają na zasadzie złuszczania skóry. Kremy z kwasami nie mogą być stosowane przez każdego oraz o każdej porze roku, dlatego używane bez odpowiedniego wywiadu i diagnozy skóry mogą powodować przebarwienia, pękanie drobnych naczynek krwionośnych,  podrażnienia oraz zwiększają ryzyko oparzeń słonecznych.

W leczeniu prosaków testowano leki przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, jednak bezskutecznie, ponieważ etiologia powstawania tych zmian jest zupełnie inna.

Czym grozi nieprofesjonalne usuwanie prosaków?

Może powodować zapalenie, zakażenie zmian, a w następstwie blizny i przebarwienia. Bardzo ważna jest sama technika otwarcia i opracowania zmiany, odpowiednia dezynfekcja oraz informacje o pielęgnacji pozabiegowej. Dlatego usuwanie prosaków najlepiej powierzyć profesjonalistom. Współczesna medycyna estetyczna oraz kosmetologia dysponują różnymi metodami leczenia. Podczas zabiegu specjalista oceni który sposób na usuwanie prosaków jest najlepszy.

Czy prosaki można usuwać przez cały rok?

Pora roku, kiedy można bezpiecznie usuwać prosaki zależy od wybranej metody. Jeżeli usuwamy zmiany za pomocą lasera lub peelingów chemicznych, najlepiej zrobić to wczesną wiosną lub jesienią. Wykorzystując radiotermolizę lub mikrodermabrazję możemy bezpiecznie zadziałać o dowolnej porze roku, również latem, z zachowaniem odpowiednio wysokiej fotoprotekcji.

Nie wiesz jaki zabieg wybrać? Skontaktuj się z nami, a powiemy Ci który będzie dla Ciebie najlepszy.

Napisz do nas i zapytaj o promocję oraz pakiety na usługi kosmetyczne. Więcej informacji uzyskasz pisząc do nas na Facebooku.