Męska depilacja intymna - szybko sprawnie i bez krępacji

Dwie metody depilacji Wosk lub Laser

Meska depilacja intymna laserem

Depilacja laserowa SHR

Pragnienie gładkiego, pozbawionego owłosienia ciała staje się coraz powszechniejsze. W związku z tym rynek usług kosmetycznych oferuje coraz to nowsze rozwiązania. Znanym jest fakt, że najskuteczniejszym z nich jest laserowe usuwanie owłosienia. Przyzwyczailiśmy się również, że ten rodzaj depilacji jest bardzo bolesny. Ale! Jeśli szukasz metody skutecznej i niebolesnej, depilacja laserowa SHR jest dla Ciebie.

Wiązka światła emitowana przez głowicę urządzenia jest aplikowana stopniowo i kumulowana w mieszku włosowym. Kumulacja energii następuje dzięki zjawisku selektywnej fototermolizy – chromofor, czyli w przypadku włosów – melanina, to struktura, którą laser „widzi” i tylko tam kieruje swoją energię, bez podrażniania okolicznych tkanek – skóry. W ten sposób uszkadzana jest jedynie cebulka, a sam włos traci zdolność do odżywiania się i bezpowrotnie wypada, po około 3 tygodniach.

Dodatkowo wydajne chłodzenie w głowicy urządzenia sprawia, że podczas zabiegu często nie czujemy nic oprócz chłodu. Niekiedy czuć delikatne ciepło. Większą temperaturę możemy odczuwać jedynie przy usuwaniu jasnego owłosienia. Niemniej, zabieg dalej pozostaje bezpieczny i komfortowy.

Depilacja woskiem

Depilacja miejsc intymnych przebiega w warunkach komfortu i prywatności. Klient dostaje jednorazową bieliznę oraz chwilę na przebranie i przygotowanie się. W Healthy Beauty stosujemy do wrażliwych partii ciała wosk twardy renomowanej marki Lycon. Różnica pomiędzy woskiem miękkim i twardym jest znacząca – wosk miękki to klasyczny, nakładany rolką i zrywany za pomocą fizelinowego paska. Wosk twardy jest woskiem bezpaskowym – nałożony na skórę, zastyga i jest gotowy do usunięcia. Dodatkowo skóra jest uprzednio zabezpieczona oliwką, dzięki temu odczucia bólowe są zminimalizowane, gdyż nie podrażniamy skóry woskiem chwytając jedynie włosy.

Depilacja meska woskiem

Męska depilacja intymna wciąż jest tematem wywołującym różne reakcje. Wielu Panów bez skrępowania przyznaje się do regularnego wykonywania tego zabiegu, inni zaś nadal jeszcze uznają, iż jest to niemęskie. Ale czy dbanie o higienę, zdrowie i atrakcyjny wygląd jest rzeczywiście jedynie domeną kobiet? Oferujemy dwa rodzaje depilacji: depilację laserową oraz woskiem.

Intymna depilacja coraz popularniejsza wśród mężczyzn

Mężczyzna który idzie z duchem czasu wie, jak bardzo istotne jest dbanie o siebie. Nie mówimy już tylko o czystym i schludnym wyglądzie, ale również o detalach. Dopasowana fryzura, delikatnie wyregulowane brwi i zadbane dłonie, przyjemny zapach. To wszystko składa się na nasz ogólny wizerunek. Gładkie, estetyczne ciało zapewnia komfort psychiczny podczas uprawiania sportów, na basenie, plaży czy na siłowni. Jednocześnie nadal uważa się, że owłosienie jest oznaką męskości. Nie musisz pozbywać się włosów całkowicie – schludne ich przycięcie i zaznaczenie granic również podnosi atrakcyjność i dodaje elegancji. Depilacja męska jest bardzo mile widziana przez płeć piękną. Dla kobiet bowiem depilacja jest już standardem, stąd też często tego samego oczekują od swego partnera. Zastanówmy się jednak jak to działa.

Jak wygląda zabieg z użyciem wosku?

Wosk twardy idealnie nadaje się do depilacji stref intymnych, jak również innych wrażliwych partii, np. pach, nosa czy uszu. To najlepszy sposób na pozbycie się owłosienia z wrażliwych partii ciała. Ogromną zaletą jest fakt, że włosy odrastają coraz wolniej i nie kłują. Warto wspomnieć, że zaletą wosku twardego jest to, że usuwa on włoski o długości nawet jednego milimetra. Nie musisz długo czekać i „hodować” włosów do kolejnej depilacji. Po wykonaniu zabiegu na skórę aplikowany jest specjalny antybakteryjny balsam oraz preparat, który łagodzi podrażnienia oraz zapobiega wrastaniu włosków. Jeżeli problem wrastających włosów się pojawia, oferujemy taki preparat do pielęgnacji domowej, aby uporać się z tą dolegliwością. Depilacja woskiem to rozwiązanie długotrwałe i zapewniające satysfakcję z efektów.

Jak często należy wykonywać zabieg, aby cieszyć się stale gładkim ciałem?

Jeżeli ciało ma być gładkie nieustannie, zalecamy depilację co ok. 3 tygodnie. Jeżeli krótkie włoski nie stanowią dyskomfortu, z zabiegu można korzystać co 4-6 tygodni.

Zalety wykonywania zabiegu:

  • zwiększenie higieny strefy intymnej
  • optyczne powiększenie narządów płciowych
  • komfort i wygoda
  • odrastające włoski nie kłują
  • intensywniejsze doznania podczas stosunku
  • gładka i pozbawiona włosów skóra na dłużej
  • możliwe krótsze odstępy między zabiegami, aby skóra była cały czas gładka
  • Przeciwwskazania do zabiegu Boyzilian

Przeciwwskazania do zabiegu to: nieuregulowana cukrzyca, przyjmowanie niektórych leków (np. Izotek), rany i podrażnienia na skórze, aktywne choroby skórne w miejscu depilacji. By upewnić się, że to zabieg właśnie dla Ciebie, nie bój się zapytać naszej kadry o radę. Profesjonaliści Healthy Beauty chętnie służą pomocą i poinformują o najlepszej formie zabiegu, indywidualnie dopasowanej do Twoich potrzeb.

Kiedy wybrać depilację laserową, a kiedy depilację woskiem?

Depilacja woskiem Depilacja laserowa SHR
Bolesność Średnia-wysoka Brak-minimalna
Czas trwania zabiegu do 1h ok 30min
Efekt gładkiej skóry natychmiast po 3 tygodniach
Odwracalność tak, po miesiącu efekt trwały
Minimalna ilość zabiegów dowolnie, zawsze kiedy chcemy mieć gładkie ciało, regularnie co miesiąc dla stałego efektu 6 zabiegów w odstępach 4-8 tygodni
Długość włosów do zabiegu 5-7 mm 1-2 mm

FAQ - wszystko co musisz wiedzieć

Jeśli depilacja obejmuje bikini klasyczne, wtedy najlepiej wykonać zabieg w bieliźnie (depilacja dotyczy pachwin). Przy pełnej depilacji możemy zaproponować jednorazową bieliznę, jednak z doświadczenia wiemy, że zabieg przebiega szybciej i sprawniej bez bielizny. Dla Pana komfortu możemy przykryć miejsca intymne jednorazowym ręcznikiem.

Depilacja boyzilian polega na depilacji wzgórka, moszny, pachwin oraz szpary pośladkowej. Na życzenie klienta można zmniejszyć obszar depilacji.

Jest to naturalna reakcja organizmu na dotyk lub stres, jednak zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, więc wzwód, jeśli się już pojawi, najczęściej szybko mija.

Depilacja boyzilian to zabieg kosmetyczny obejmujący obszar intymny, w związku z czym dodatkowa osoba mogłaby rozpraszać lub powodować niepotrzebny stres u klienta i zwiększenie jego dyskomfortu.

Zdecydowanie rekomendujemy zabieg depilacji laserowej, która z każdym kolejnym zabiegiem osłabia włosy, aż w końcu przestają rosnąć, zatem problem wrastających włosów znika.

Pierwsze dwa zabiegi wykonuje się w odstępach 4 tygodni, kolejne dwa co 6 tygodni, a następne co 8 tygodni.

Częstą obawą jest ciepło odczuwalne podczas zabiegu w okolicy jąder. Jeżeli starasz się o potomstwo, najlepiej jest z tym poczekać 3 dni od zabiegu.

Depilacja okolic intymnych nie obejmuje dotyku, który wyzwala przyjemność, zatem nie może dojść do wytrysku.

Nasze urządzenie bardzo minimalizuje dolegliwości bólowe, ma mocne chłodzenie w głowicy oraz na większej części pracujemy w ruchu. Dzięki temu nie ma pojedynczych mocnych strzałów, a jest więcej delikatniejszych, z których energia kumuluje się w mieszku włosowym . Jednak bikini jest wrażliwą okolicą z dużą ilością mieszków włosowych, więc może się pojawić uczucie ciepła.

Zabieg wykonuje kobieta.

Odpowiednia długość włosów do depilacji laserowej to 1-2mm, więc najlepiej ogolić okolicę zabiegową 2-3 dni przed umówionym terminem.

Jeśli chodzi o depilację woskiem – rekomendowana długość włosów to około 5-7mm, więc można ogolić się 7-10 dni przed zabiegiem, natomiast jeżeli nie ma takiej możliwości prosimy o informację – posiadamy trymer, więc możemy przyciąć włosy do odpowiedniej długości przed samą depilacją.

Po depilacji woskiem efekt gładkiej skóry następuje od razu po zabiegu i trwa około 3-4 tygodni, wtedy włosy zaczynają odrastać. Przy depilacji laserowej z każdym kolejnym zabiegiem włosy będą wypadać przy ich pociągnięciu i wyrośnie ich mniejsza ilość. Po pełnej serii zabiegów (najczęściej 6 zabiegów, czasem wymagane jest więcej) włosy nie wyrastają już w ogóle, więc efekt utrzymuje się długi czas. Dla podtrzymania efektu idealnie gładkiej skóry wystarczy wykonać jeden zabieg przypominający w roku.

Zabieg depilacji woskiem trwa około 60-80 minut, natomiast depilacja laserowa około 30 minut.

Masz wątpliwości?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z naszym Kosmetologiem w Warszawie lub ONLINE

Zapraszamy Cię na darmową konsultację z naszym Kosmetologiem, na której powiemy i pokażemy jak działa laser a jak depilacja woskiem. Sam ocenisz co chcesz wybrać. Odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wątpliwości.

laser vectus - szkolenie usuwanie owłosienia