1. Strona główna
  2. Zabiegi na twarz
  3. Oczyszczanie manualne twarzy

Oczyszczanie manualne twarzy Warszawa

Tylko rzetelne i prawdziwe opinie
star
star
star
star
star

5 na 5 ( Zobacz >>> już 80 pozytywnych opinii)

Manualne oczyszczanie twarzy warszawa

Zabieg który wykonujemy perfekcyjnie:

Po dokładnym demakijażu twarzy następuje przygotowanie skóry mające na celu rozszerzenie porów i rozpulchnienie naskórka, co pozwala dokładniej usunąć zanieczyszczenia. W tym celu stosuje się peelingi kwasowe, enzymatyczne oraz peeling kawitacyjny, a następnie maskę o właściwościach rozpulchniających,
Kolejnym etapem jest ręczne usunięcie zalegającej w porach treści w warunkach najwyższej higieny. Po usunięciu zaskórników na twarz aplikowana jest specjalna maska o działaniu przeciwzapalnym, łagodzącym i ściągającym.

Oczyszczanie manualne można przeprowadzić na twarzy, dekolcie, plecach i ramionach.

Efekty naszych zabiegów

Oczyszczanie manualne nosa + peeling kawitacyjny
Oczyszczenie manualne nos
Terapia na trądzik - rezultaty po paru zabiegach
Kosmetyczne Leczenie trądziku kwasami
Kwas na przebarwienia po słońcu
Gabinek kosmetyczny - efekty kwasów

Oczyszczanie twarzy polega na ręcznym usunięciu zaskórników, potocznie wągrów, i innych zanieczyszczeń gromadzących się pod powierzchnią naskórka.

Zaleca się wykonywanie oczyszczania twarzy w przypadku:

  • zaskórników,
  • prosaków,
  • wągrów
  • gdy cera potrzebuje odświeżenia i oczyszczenia

Ostatnim etapem zabiegu jest nałożenie odpowiedniego preparatu zabezpieczającego, zamykającego procedurę. Zabieg jest przeznaczony dla większości cer.

Ogólnie przyjęto, że oczyszczania manualnego nie zaleca się osobom o skórze naczyniowej, ponieważ zabieg taki może spowodować popękanie drobnych naczynek krwionośnych.  W przypadku potrzeby oczyszczenia takiego typu skóry i przy wysokich kwalifikacjach kosmetologa, można zmodyfikować zabieg tak, aby był bezpieczny dla skóry, a efekt maksymalnie zadowalający.

Manualne oczyszczanie twarzy i peeling – trochę przydatnych informacji

Niestety nie wszyscy mamy idealną cerę. Na skórze zbierają się różne zanieczyszczenia, a te powodują powstawanie krostek. Często domowe sposoby nie dają rady i trzeba się wspomóc wizytą u specjalisty.

Manualne oczyszczanie skóry to jedna z najstarszych, a przy tym bardzo popularnych metod oczyszczania skóry. Jest to manualne (czyli ręcznym) oczyszczeniu skóry, gruczołów łojowych z wszelkich zanieczyszczeń.

Zabieg ten jest najczęściej stosowany na szyję, skórę twarzy, ale można go też przeprowadzić na dekolcie, ramionach oraz plecach.

Krok po kroku, czyli jak wygląda zabieg

Oczywiście każdy zabieg poprzedzany jest przeprowadzeniem szczegółowego wywiadu z klientem. Kiedy kosmetolog uzyska wszystkie niezbędne informacje, można przygotować skórę do zabiegu.

W pierwszej kolejności skóra zostaje dokładnie oczyszczona, czyli wykonywany jest demakijaż. Następnym etapem jest złuszczenie skóry indywidualnie dobranym sposobem (peeling chemiczny, kawitacyjny lub enzymatyczny). Po takim przygotowaniu skóry następuje jej zmiękczenie za pomocą specjalnej maski. Dzięki takim działaniom pory są rozszerzone, a skóra rozpulchniona, przez co łatwiej ulega oczyszczeniu. W Healthy Beauty nie stosujemy powszechnie używanej pary wodnej do rozpulchniania skóry. Taka procedura nie nadaje się bowiem do skór naczyniowych, a dodatkowo przesusza skórę, niezależnie od jej rodzaju.

Następnie kosmetolog może przystąpić do ręcznego oczyszczania skóry, czyli usuwania wszelkich krostek, takich jak zaskórniki, wągry i prosaki. Czynność ta polega na uciskaniu skóry w miejscach występowania tych zmian. Uciski powinny być wykonywane dość delikatnie, tylko przy użyciu obuszków palców. Jeśli zostaną wykonane za pomocą paznokci to mogą spowodować uszkodzenia skóry.

Po dokładnym oczyszczeniu skóry, nakłada się specjalną maseczkę o działaniu przeciwzapalnym, łagodzącym i ściągającym. Zakończenie zabiegu następuje po nałożeniu preparatu zabezpieczającego.

Dla kogo jest ten zabieg?

Zabieg ten może być stosowany na większości cer. Odpowiednio dopasowana procedura nadaje się również do oczyszczania skór naczynkowych.

Wskazania i przeciwwskazania?

Wskazaniami do tego zabiegu są przede wszystkim: zaskórniki, krosty, prosaki, skóra trądzikowa i taka, która wydziela sebum w zbyt dużej ilości.

Manualnego oczyszczania skóry nie powinno się wykonywać, kiedy klient ma m.in. aktywną opryszczkę, stany zapalne skóry niezwiązane z trądzikiem czy też trądzik różowaty.

Zabieg i co dalej?

Prawidłowo wykonany zabieg może zostawić skórę lekko zaczerwienioną do godziny po opuszczeniu gabinetu. Skóra nie powinna nas boleć i nie powinno być żadnych ran.

Warto zapytać kosmetologa wykonującego zabieg, kiedy należy przyjść na kolejny. Częstotliwość spotkań może być uzależniona od rodzaju lub stanu naszej twarzy.

Najpopularniejsza terapia oczyszczania skóry

Nasza skóra jest narażona na zanieczyszczenia każdego dnia. Brud i kurz otaczają nas na każdym kroku, różne zarazki i drobnoustroje są wszędzie (np. klimatyzacja w naszym biurze czy samochodzie). Skóra kobiet jest dodatkowo obciążona codziennym makijażem, który również może mieć negatywny wpływ na cerę.

Podstawowe zabiegi oczyszczania twarzy i pielęgnacji powinniśmy wykonywać dwa razy dziennie w domu.  Jeśli nie dajemy sobie jednak rady z niechcianymi zaskórnikami i wągrami, jeśli mamy dość błyszczącej się twarzy to warto skorzystać z usług specjalisty. Podczas takiego profesjonalnego zabiegu pozbędziemy się martwego naskórka, wszelkich krostek i zanieczyszczeń, które zalegają na naszej skórze. Dodatkowo kosmetolog doradzi, jak pielęgnować skórę w domu, aby zminimalizować problem.

Najczęściej wybieranym zabiegiem jest peeling chemiczny (tzw. kwasy) wraz z oczyszczaniem manualnym.

Pielęgnacja twarzy u nas wykonywana jest z najwyższą starannością. Umów się na Manualne Oczyszczanie twarzy, dekoltu, pleców lub ramion.

Zapytaj o promocje, rabaty i pakiety zabiegów.