Usuwanie zaskórników – czyli sprawne oczyszczanie

Zaskórniki to zmora wielu osób, szczególnie przy cerze łojotokowej lub z tendencjami do przetłuszczania się. Klasyczne sposoby polegające na ich wyciskaniu niekoniecznie się sprawdzają  gdyż w ten sposób nie oczyścimy dokładnie skóry. Sam estetyczny aspekt takich działań pozostawia wiele do życzenia… lepiej oddać się w ręce doświadczonych profesjonalistów Healthy Beauty!

Czym są i jak powstają zaskórniki?

Zaskórniki to zmiany skórne przypominające punkty w porach skóry. Pojawiają się u cery mieszanej oraz tłustej, najczęściej na twarzy, plecach oraz klatce piersiowej. Powstają, gdy dochodzi do:

 • nieprawidłowego złuszczania martwych komórek naskórka (korneocyty),
 • nadmiernej produkcji sebum
 • zaburzenia procesu namnażania komórek skóry.

Zaskórniki ma zdecydowana większość ludzi,  mogą być one jasnej lub ciemnej barwy. Jasna grudka prześwitująca przez skórę to zaskórnik zamknięty – uwięziony przez zatkane ujście. Przy niedomkniętym ujściu mieszka włosowego mamy do czynienia z zaskórnikami otwartymi, gdzie w wyniku nadkażenia bakteryjnego dochodzi do utlenienia się  czopu łojowo-rogowego. Większość osób je „wyciska” ze skóry – trzeba jednak pamiętać, że można w ten sposób sobie jeszcze bardziej zaszkodzić. Niewinne zaskórniki mogą bowiem się w stan zapalny. Powstające wówczas wykwity skórne wymagają dłuższego specjalistycznego leczenia… Odradzamy wam zdecydowanie takie działania!

Jakie zabiegi kosmetyczne na zaskórniki polecamy klientom Healthy Beauty?

Odpowiednia pielęgnacja skóry pod okiem profesjonalisty w oparciu o indywidualnie dobrane metody to najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób na zaskórniki. Jeśli zaskórniki spędzają ci sen z powiek, koniecznie odwiedź nasz salon! Jakie zabiegi kosmetyczne na zaskórniki proponujemy?

 • Peelingi z wykorzystaniem kwasów
 • Oczyszczanie manualne skóry (także pleców)
 • Peeling kawitacyjny
 • Mikrodermabrazja diamentowa
 • Karboksyterapię
 • Mezoterapię mikroigłową

W Healthy Beauty mamy do dyspozycji całą gamę doskonałej jakości monokwasów, które aplikowane pod okiem naszych ekspertów pomagają likwidować wiele problemów. A na zaskórniki szczególnie proponujemy:

 • Doskonały kwas mlekowy – rozprawi się z bakteriami likwidując stan zapalny, nawilży dogłębnie skórę, oczyści ją z nadmiaru sebum, zanieczyszczeń i martwego naskórka. Kwas ten działa antybakteryjnie, a także normalizuje proces wydzielania sebum.  Regularnie wykonywane peelingi z użyciem kwasu mlekowego to skuteczne zabiegi kosmetyczne na zaskórniki!
 • Sebostatyczne działanie również wykazuje kwas salicylowy, m.in. zwalcza bakterie p. acnes, odpowiedzialne za powstawanie zmian trądzikowych. Silnie oczyszcza pory skóry, nawilża i reguluje ich pracę. Cera staje się matowa, dokładnie oczyszczona ale nie wysuszona. Kwas salicylowy fantastycznie radzi sobie z drobnymi zbliznowaceniami i zmarszczkami.
 • W porze letniej zapraszamy na peeling z wykorzystaniem kwasu migdałowego. Jest delikatny ale skuteczny co wynika z jego budowy chemicznej. Kwas migdałowy działa antybakteryjnie, sebostatycznie, normalizuje pracę gruczołów skóry, oczyszcza je i nawilża. Wspomaga leczenie trądziku, niweluje błyszczenie się skóry oraz rozjaśnia jej koloryt. Seria zabiegów z jego udziałem zlikwiduje zaskórniki i odejmie nam lat.

Jeśli nie kwasy, to co?

Klientów preferujących metody tradycyjne w pełni usatysfakcjonuje zabieg oczyszczania manualnego twarzy. W jego trakcie wykorzystujemy innowacyjne maski o właściwościach rozpulchniających a także parę wodną aby maksymalnie przygotować skórę do oczyszczenia. Następnie następuje etap oczyszczania manualnego, z zachowaniem odpowiednich standardów higieny. Po oczyszczeniu nasz specjalista aplikuje na skórę specjalną maskę o działaniu łagodzącym, przeciwzapalnym oraz ściągającym. Zabieg zamyka nałożenie preparatu zabezpieczającego. Ten zabieg bezpiecznie można stosować u większości osób, z wyjątkiem cery naczynkowej – ryzyko pęknięcia kruchych naczynek krwionośnych jest zbyt duże. Dla nich idealną alternatywą jest peeling kawitacyjny. To najchętniej wybierane przez pacjentów zabiegi kosmetyczne na zaskórniki, gdyż są bezbolesne, delikatne ale skuteczne. W walce z zaskórnikami wykorzystane jest zjawisko kawitacji – działanie fal ultradźwiękowych, które w połączeniu z roztworem wodnym oraz nagłą zmianą ciśnienia, powodują w naskórku mikroimplozje. W praktyce polega to na tym, że po zwilżonej mocno skórze kosmetolog przesuwa specjalnym urządzeniem w kształcie szpatułki, które wytwarza ultradźwiękowe fale. Pod ich wpływem w naskórku pękają mikropęcherzyki cieczy, które odrywają martwe komórki naskórka. Drgania fal powodują wyciskanie sebum zaś mikromasaż poprawia ukrwienie skóry i podnosi jej odporność. Mikrodermabrazja diamentowa to inna forma oczyszczania skóry, również skuteczna w przypadku zaskórników. Wykonywana przy pomocy urządzenia z głowicą do ścierania nabłonka zakończoną diamentową końcówką jest bezpieczna i skuteczna – proces ścierania warstw przebiega w pełnej kontroli oraz jest dostosowany indywidualnie do rodzaju cery. Mikrodemabrazje to chętnie stosowane zabiegi kosmetyczne na zaskórniki u klientów w każdym wieku!

Po więcej informacji zapraszamy do naszego salonu!

Related Posts

No results found

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.

Menu