Usuwanie trądziku z pleców – w tym też się specjalizujemy

Z problemem trądziku zmaga się spora grupa społeczeństwa, zarówno nastolatkowie jak i osoby dorosłe. Szacuje się, że co czwarta osoba dorosła i co trzeci nastolatek cierpi z tego powodu. Pojawia się on na skórze twarzy i pleców. Przyczyny powstawania trądziku są różne – zmiany hormonalne, nieprawidłowa pielęgnacja (np. źle dobrane kosmetyki lub zaniedbywanie obszaru pleców w codziennej pielęgnacji ciała), alergie, zakażenia i stany zapalne, urazy skóry, noszenie nieprzepuszczającej powietrza odzieży czy nadmierne uprawianie sportów. Także nieprawidłowo funkcjonujące gruczoły łojowe lub nadmierne rogowacenie naskórka może być przyczyną powstawania trądziku na plecach.

Często są to bolesne stany zapalne, które trudno pielęgnować i leczyć – na co dzień nie zwracamy uwagi na tą część ciała. Dlatego warto powierzyć tę sprawę specjaliście.

Efekty naszej pracy – zobacz i oceń sam:

Jakie zabiegi polecamy na usuwanie trądziku na plecach?

W HealthyBeauty usuwanie trądziku na plecach można przeprowadzić z zastosowaniem kilku różnych rodzajów zabiegu. Zanim poradzimy klientowi którykolwiek z nich, nasz specjalista przeprowadza dokładny wywiad, na podstawie którego dobiera metodę leczenia odpowiednią dla klienta. Usuwanie trądziku na plecach można przeprowadzić przy pomocy następujących zabiegów:

Zabiegi na usuwanie trądziku z pleców z zastosowaniem kwasów

Rekomendujemy usuwanie trądziku na plecach przy pomocy kwasów. Dlaczego właśnie kwasy? Przede wszystkim są to substancje naturalne, pozyskiwane z naturalnych składników o wysokiej jakości. Wykazują działanie wielopłaszczyznowe, dzięki czemu specjalista przygotowujący plan zabiegu ma możliwość przygotowania preparatu, który będzie optymalnie dostosowany do rodzaju skóry oraz stopnia nasilenia trądziku. Więcej na temat kwasów.

Czynnik chemiczny (kwasy) działa pomijając bodziec mechaniczny aby nie jątrzyć istniejących stanów zapalnych oraz nie powodować niepotrzebnego bólu i dyskomfortu pacjenta. Niebywałą zaletą kwasów jest ich działanie antybakteryjne. Około 70% przypadków trądziku na skórze pleców to trądziki nadważone bakteryjnie, trudne do wyprowadzenia za pomocą retinoidów i innych tradycyjnych metod. Dzięki kwasom które działają na skórę ale także na florę bakteryjną, uzyskujemy doskonałe efekty nawet gdy osoba stosowała już leki doustne. Jeżeli efekt nie jest zadowalający – prawdopodobni jest to trądzik nadważony bakteryjnie, na który zadziała eksfoliacja kwasami.

Jakie kwasy stosujemy jeżeli chodzi o usuwanie trądziku na plecach? Są to m.in.:

Kwas pirogronowy – w pospolitym trądziku oraz towarzyszących mu stanach zapalnych, łojotokowym zapaleniu skóry. Działa złuszczając i rozjaśniając, wykazuje działanie sebostatyczne oraz przeciwbakteryjne.
Kwas laktobionowy – łagodny kwas bezpieczny do stosowania także w porach silnego nasłonecznienia (np. latem). Wspiera gojenie stanów zapalnych w przebiegu trądziku różowatego oraz trądziku pospolitego. Pomaga w leczeniu zmian łuszczycowych, goi podrażnienia skóry.
Kwas migdałowy – bezpieczny do stosowania także latem. Wykazuje szerokie spektrum działania, m.in. doskonały w leczeniu trądziku pospolitego, stanów zapalnych skóry, zaskórników, trądziku różowatego. Można stosować przy skórze naczyniowej, z przebarwieniami i bliznami.
Kwas salicylowy – prawdziwy kiler wśród kwasów. Można bez obaw stosować go w terapii trądziku w fazie aktywnej – likwiduje bowiem m.in. bakterie p.acnes, które odpowiadają za nasilanie stanów zapalnych w przebiegu trądziku. Działa przeciwzapalnie, grzybobójczo, keratolitycznie, przeciwłojotokowo. Jego stosowanie wymaga bezwzględnie stosowania ochrony przeciwsłonecznej.

Mikrodermabrazja diamentowa

Mechaniczna alternatywa dla zabiegów kwasami, skuteczna gdy trądzik ni jest w ostrej fazie zapalnej. Polega na ścieraniu naskórka przy pomocy urządzenia wyposażonego w głowicę z diamentu. O głębokości i intensywności ścierania naskórka decyduje kosmetolog, na podstawie zebranych od klienta informacji. Zabieg nie jest nieprzyjemny, w jego trakcie odczuwane jest delikatne drapanie – ma ono także swoja funkcję. Delikatne podrażnienie skóry wzbudza w niej naturalne procesy regeneracji i odbudowy.
Mikrodermabrazji nie stosuje się w aktywnych stanach zapalnych oraz w przypadku gdy skóra jest cienka, słaba i istnieje ryzyko jej uszkodzenia. Fantastycznie natomiast sprawdzi się u osób z nadmierną ilością serum. Więcej na temat mikrodermabrazji.

Pielęgnacja skóry po zabiegach

Oprócz zabiegów stawiamy na edukowanie naszych klientów w zakresie sposobu pielęgnacji skóry z trądzikiem na plecach. To bardzo ważne zwłaszcza w przypadku skóry wrażliwej, podatnej na podrażnienia i osłabionej. Pamiętajmy, że na plecach znajduje się większa ilość gruczołów potowych oraz łojowych, dlatego codzienna pielęgnacja w przypadku trądziku musi być szczególnie dokładna.

Jak pielęgnować plecy z trądzikiem?

Stosuj w miarę możliwości naturalne kosmetyki, bez SLS, barwników i konserwantów – najlepsze są profesjonalne produkty które można nabyć w salonie.
Jeśli masz skórę wrażliwą, stosuj odpowiednie dla niej kosmetyki. Możesz zaopatrzyć się w dobre jakościowo preparaty w naszym sklepie przy recepcji.
Jeżeli uprawiasz czynnie sport dbaj o higienę bezpośrednio po treningu. Stosuj ubrania z tkanin zapewniających swobodny dostęp powietrza.
Nie wyciskaj ani nie rozdrapuj pojawiających się na plecach wyprysków.
Nie smaruj miejsc podrażnionych alkoholem który wysusza

Umów się na konsultację kosmetologiczną. Specjalista podpowie Ci jakich preparatów używać, jakie zabiegi są dla Ciebie oraz jak dbać o skórę pleców na co dzień.