Oczyszczanie twarzy trądzikowej – zobacz jak to robimy

Czym jest cera trądzikowa?

Cera trądzikowa jest dość trudna w pielęgnacji i wymaga odpowiedniego podejścia oraz cierpliwości. Zmiany trądzikowe pojawiają się najczęściej na tle hormonalnym, w okresie dojrzewania – jest to tzw. trądzik pospolity. Istnieje także dużo trudniejszy do wyleczenia trądzik różowaty, dotykający dorosłe osoby przeważnie po 30 r.ż.

oczyszczanie twarzy trądzikowej

Za pomocą odpowiednio dobranych kwasów możemy uzyskać taki efekt:

Trądzik na czole - efekt po 4 zabiegu

Jak w Healthy Beauty walczymy ze skutkami trądziku?

W naszym gabinecie stosujemy skuteczne i naturalne kwasy organiczne, dzięki którym leczenie trądziku i niwelowanie zmian potrądzikowych jest dużo bardziej efektywne. Nasz specjalista na pierwszym spotkaniu wspólnie z klientem układa plan działań terapeutycznych. Niezwykle istotne jest oczyszczanie twarzy trądzikowej – dlatego też stawiamy na sprawdzoną i skuteczną metodę peelingu chemicznego. Jest to procedura złuszczania naskórka oraz oczyszczania porów skóry przy pomocy monokwasów.

Preparaty dobierane są odpowiednio, w zależności od rodzaju trądziku oraz stopnia jego zaawansowania. I tak:

Przy trądziku różowatym zastosujemy oczyszczanie twarzy trądzikowej w oparciu o kwas laktobionowy. To idealny kwas dla cery wymagającej szczególnej troski, wrażliwej i problematycznej. Oprócz trądziku różowatego doskonale stosowany jest w zabiegach terapeutycznych łuszczycy, AZS, wyprysku kontaktowego oraz przebarwień. Kwas laktobionowy przyspiesza proces gojenia, nawilża naskórek, łagodzi i koi podrażnienia. Działa też ujędrniająco i wzmacniająco na skórę. Może być stosowany nawet do bardzo wrażliwych cer. Jest jednym z tych kwasów, które w trakcie terapii nie powodują pieczenia ani złuszczania się skóry.

W przypadku trądziku z aktywnym stanem zapalnym, proces terapeutyczny zaczniemy od zastosowania kwasu salicylowego. Tutaj oczyszczanie twarzy trądzikowej będzie polegało przede wszystkim na zahamowaniu procesu chorobowego. Kwas salicylowy wykazuje działanie bakteriobójcze na bakterie odpowiedzialne za rozwój i powstawanie zmian trądzikowych. Dzięki drobnej budowie cząsteczkowej kwas ten jest w stanie dotrzeć głęboko w skórę, dzięki czemu dogłębnie oczyszcza pory, działa sebostatycznie i antybakteryjnie. Likwiduje drobne zbliznowacenia oraz zmarszczki, jednak w terapii tym kwasem bezwzględnie wymagana jest ochrona przeciwsłoneczna.

Trądzik grudkowy i grudkowo-krostkowy bardzo dobrze leczy kwas glikolowy. Jest to preparat drobnocząsteczkowy, dzięki czemu wnika bardzo głęboko w skórę i jest skuteczny w leczeniu problemów skórnych. Działa stymulująco na odbudowę komórek skóry poprzez produkcję kolagenu i elastyny, redukuje zmarszczki, wygładza blizny i uelastycznia skórę. Również należy stosować przy nim ochronę przeciwsłoneczną.

Oczyszczanie twarzy trądzikowej można przeprowadzić także z zastosowaniem kwasu migdałowego, szczególnie gdy problem dotyczy cery naczynkowej, wrażliwej i przesuszonej. Doskonale radzi sobie z przebarwieniami, oprócz leczenia trądziku doskonale nawilża i rewitalizuje skórę. Można stosować go także w porze letniej, nie wchodzi w interakcje ze słońcem.

Pamiątki po trądziku – czy da się je skutecznie usunąć?

Przebyty trądzik niejednokrotnie pozostawia nam pamiątki w postaci nieestetycznych śladów na skórze. Przebarwienia, zbliznowacenia i inne pamiątki również można wyleczyć przy pomocy peelingu chemicznego. Oprócz wyżej wymienionych kwasów w terapii znamion i blizn sprawdzi się z pewnością kwas mlekowy, który działa depigmentująco, rozjaśniająco i niweluje przebarwienia różnego rodzaju. Nawilża skórę, wyrównuje koloryt i działa antybakteryjnie. Może być stosowany bez względu na porę roku. Kwas jabłkowy także można zastosować w celu poprawy kolorytu skóry. Rozjaśniające i niwelujące przebarwienia właściwości wykazuje również kwas askorbinowy. Stymulując powstawanie włókien kolagenowych jest niezwykle cenny dla procesu poprawy jakości skóry po trądziku.

W naszym gabinecie kwasy stosowane w terapii skóry trądzikowej, dobierane są w różnych stężeniach w zależności od sytuacji. Spersonalizowane podejście do klienta uwzględniające specyfikę jego skóry, historię przebytych schorzeń oraz stopień i nasilenie występowania zmian trądzikowych jest absolutnym standardem, dzięki któremu proces terapeutyczny ma zwiększone szanse powodzenia.

Oferujemy profesjonalne zabiegi oczyszczania skóry trądzikowej

Nasi kosmetolodzy doskonale redukują trądzik różowaty, grudkowaty, AZS oraz stany zapalne. Każdy zabieg poprzedzony jest wywiadem i konsultacją z klientem.
Jeżeli masz pytania, nie wiesz jaki zabieg będzie dla Ciebie najlepszy, zapraszamy na bezpłatną konsultację do salonu lub ONLINE.