Toniki

Znajdujące się w naszej ofercie toniki przeznaczone do codziennej pielęgnacji zawierają składniki wspomagające i normalizujące funkcje skóry m.in witaminy, ekstrakty roślinne oraz substancje czynne. Najważniejszą funkcją preparatów jest przywracanie naturalnego odczynu pH, a co za tym idzie równowagi mikrobiomu, czyli biologicznej flory bakteryjnej skóry, która pełni funkcję ochronną.

Oprócz ochrony mikrobiomu i normalizowania funkcji skóry, toniki do twarzy również odświeżają i sprawiają że wchłanianie substancji czynnych z kolejnych etapów pielęgnacji (nakładania serum i kremów) jest łatwiejsze i bardziej dogłębne.

KATEGORIE I FILTRY
Kategorie
Marka kosmetyku
Zestawy kosmetyków
Skóra wokół oczu
Skóra ciała
Wiek
Ciąża i karmienie piersią
Choroby skóry
Terapie / leki / zabiegi / używki
Preferencje
Pora roku

Tonik, wyrównujący pH skóry

Do pięknego wyglądu cery niezbędne jest zachowanie jej prawidłowego pH. Naturalne pH skóry wynosi od 3,5 do 5,5. Wyrównanie jego poziomu skutecznie ogranicza wystąpienie podrażnień i sprawia, że skóra twarzy wygląda zdrowo i promiennie. Oferowane przez HEALTHY BEAUTY toniki nawilżają, odżywiają, nawadniają i dodają blasku oraz rzeczywiście wyrównują pH. Aplikacja preparatów w szybki i prosty sposób wyrównuje pH i odpowiednio przygotowuje skórę do przyjęcia kolejnych składników aktywnych np. w formie kremu bądź serum. Tonik stosowany długofalowo znacząco wzmacnia integralność warstwy rogowej naskórka i eliminuje ściąganie i łuszczenie, które towarzyszy wielu z nas.

Jak działa tonik i kiedy warto go stosować?

Nasze preparaty dzięki zawartym w nim substancjom:

  • Przeciwdziałają namnażaniu się bakterii, zmniejszają ryzyko wystąpienia zaskórników oraz innych niedoskonałości
  • Regulują nadmierne wydzielanie sebum
  • Działają przeciwzapalnie
  • Są skuteczne w leczeniu trądziku, także różowatego
  • Rozjaśniają przebarwienia ,wyciszają rumień i łagodzą wrażliwą skórę

Kiedy warto stosować tonik?

  • Po oczyszczeniu skóry, a przed nałożeniem produktów typu krem bądź serum
  • Przed aplikacją toniku należy dokładnie oczyścić twarz- wykonać demakijaż i zmyć zanieczyszczenia
  • Tonik można stosować zarówno rano, jak i wieczorem dbając tym samym o utrzymanie prawidłowego pH skóry przez całą dobę
  • Mimo, iż preparat nie jest produktem oczyszczającym, jednak stosowany na waciku do przetarcia twarzy po demakijażu pomaga pozbyć się reszty kosmetyków i smug
  • Jeżeli rano nie myjesz twarzy wodą ze względu na to, iż działa wysuszająco na Twoją skórę bądź nie jesteś zwolennikiem porannego mycia twarzy żelem, zastosowanie toniku delikatnie ją oczyści, a zarazem przygotuje do aplikacji kolejnych produktów

Jak poprawnie aplikować tonik?

Tak naprawdę istnieje kilka metod aplikacji tonika. W przypadku preparatów złuszczających, oczyszczających zalecamy nasączyć wacik kosmetykiem i delikatnie przetrzeć skórę twarzy szyi i dekoltu. Tym samym sposobem możesz używać również toników nawilżających. Innym sposobem aplikowania tonika jest nałożenie porcji kosmetyku na dłoń – delikatnie ją rozetrzeć i wklepać w twarz, szyję i dekolt. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujesz pewność i gwarancję, że 100% składników zawartych w Twoim preparacie trafi do Twojej skóry. Jeśli posiadasz tonik z atomizerem, wystarczy że spryskasz skórę szyi, dekoltu bądź twarzy z odległości 10- 15 cm.

Specjalne zabiegi na problemy skóry

Na problemy z trądzikiem polecamy: zabiegi kwasami, czyli peeling chemiczny – zabieg stosowany w każdej fazie, zarówno zapalnej, jak i niezapalanej oraz blizn skóry wywołanych trądzikiem. Oczyszczanie manualne twarzy to równie prosta i skuteczna metoda oczyszczania skóry trądzikowej. Świetnie wspiera terapię kwasami (plecy, dekolt).

Borykasz się z problemem zaskórników? Pamiętaj, ż nie jesteś z tym sam. Zaskórniki to zmora wielu osób, szczególnie z cerą łojotokową bądź tendencjami do przetłuszczania się. W celu pozbycia się stanu zapalnego proponujemy zabieg oczyszczania za pomocą kwasu mlekowego. Dzięki temu skóra zostanie głęboko nawilżona, oczyszczona z nadmiaru sebum, zanieczyszczeń i martwego naskórka.

Ciekawym rozwiązaniem jest też peeling kawitacyjny, który wykorzystuje działanie ultradźwięków i powoduje odrywanie się obumarłych w skórze komórek. To idealne rozwiązanie dla cery delikatnej.

Regularne tonizowanie skóry to podstawa, jeśli chodzi o pielęgnację twarzy. Odpowiednio dobrany do Twoich potrzeb tonik sprawi, że kosmetyki takie jak krem czy serum lepiej zadziałają. Zapraszamy do HEALTHY BEAUTY!