Sposoby na suchą skórę, wypryski i uczulenie od klimatyzacji

Za oknem żar leje się z nieba. Ukojenie może przynieść kilka chwil spędzonych w klimatyzowanym samochodzie czy biurze. Niekiedy bywa też tak, że nasza skóra jest wystawiona na działanie klimatyzacji przez cały dzień. Co prawda klimatyzacja pozwala nam przetrwać upały – natomiast dla naszej skóry to nic przyjemnego. Klimatyzacja ma bardzo niekorzystny wpływ na naszą skórę. Skóra staje się wysuszona, szorstka i podrażniona. Długotrwałe przebywanie w takich warunkach sprawia, że skóra traci swoją naturalną odporność i staje się podatna na szkodliwe bodźce zewnętrzne. Skóra staje się matowa i szorstka, a także pojawiają się na niej wypryski. W ten sposób nasza skóra broni się przed odwodnieniem. Wyjątkowo źle znoszą klimatyzację osoby z egzemą, trądzikiem różowatym czy łuszczycą.

Ratujmy naszą skórę!

Pamiętajmy, że nasza skóra nie lubi ekstremalnych zmian temperatur. W pomieszczeniu klimatyzowanym powietrze jest wysuszone i pozbawione wilgoci. Dlatego tak ważne jest regularne nawilżanie skóry. Dobrze jest mieć w biurze np. mgiełkę do twarzy, którą możemy spryskać twarz kilka razy w ciągu dnia i nawilżyć skórę. Warto też pamiętać o regularnych peelingach, które mają na celu złuszczyć naskórek. W ramach domowej kosmetyki, należy też nawilżać skórę odpowiednim tonikiem do twarzy, tak aby ją wzmocnić.

Pamiętajmy o piciu wody, aby zadbać o nasz organizm od środka. Warzywa i owoce sezonowe są również bogate w wodę – nie żałujmy ich sobie. Spróbujmy też ograniczyć picie kawy i napojów alkoholowych, ponieważ mają one działanie odwadniające.

Zabiegi nawilżające

Wizyta w salonie kosmetycznym też może pomóc zregenerować naszą skórę. Jest wiele zabiegów nawilżających, które odżywią i nadadzą blasku naszej skórze. Kosmetolog Healthy Beauty chętnie służy radą odnośnie wyboru najlepszego zabiegu.

Do tego typu zabiegów możemy zaliczyć m.in. Pro-vital i Contra-dry. Są to zabiegi dedykowane przesuszonej, odwodnionej i zmęczonej skórze. Mają za zadanie dogłębnie ją nawilżyć i uelastycznić.

Można tez wybrać zabiegi takie jak Biofusion Second Skin czy metamorfoza. W przypadku tego pierwszego to dzięki wykorzystaniu specjalnej technologii biofuzji jest to zabieg silnie odnawiający. Skóra po zabiegu jest wyraźnie gładsza i rozświetlona. Metamorfoza to tzw. zabieg ekspresowy, który dzięki zastosowaniu peelingów i silnych substancji nawilżających przynosi natychmiastowy efekt. Skóra jest rozjaśniona i ujędrniona a cera wygląda zdrowo i świeżo.

Dbajmy o naszą skórę!

Klimatyzacja to świetny wynalazek, który ułatwia nam życie, ale pamiętajmy, że należy z niej korzystać rozsądnie.

Odpowiednia dieta, mądry wybór kosmetyków nawilżających, a także regularne wizyty w salonie kosmetycznym na pewno pozwolą naszej skórze przetrwać okres upałów i klimatyzacji działającej na pełnych obrotach.

Oferty specjalne na okres wakacyjny: