Oczyszczanie skóry głowy skutecznie i z efektami

Oczyszczanie skóry głowy jest fundamentem właściwej pielęgnacji i jednocześnie wyrazem troski o włosy. To właśnie w skórze głowy tkwi większość przyczyn problemów jakie mamy z wypadaniem czy przetłuszczaniem się włosów. Co należy robić aby dbać nie tylko o włosy ale także o skórę głowy? Jak można oczyszczać skórę w tym miejscu oprócz klasycznego zabiegu z użyciem szamponu? O tym wszystkim właśnie w dzisiejszym artykule.

Po co oczyszczać skórę głowy?

Podobnie jak nasza cera wymaga nieustannie pielęgnacji i regularnych zabiegów oczyszczających, tak samo i skóra na głowie wymaga usuwania zanieczyszczeń. Każdego dnia jest ona bowiem narażona na działanie czynników zewnętrznych. Na skórze głowy zbiera się martwy naskórek, wydzielany przez gruczoły łój, działa także wszędobylski kurz, brud czy też dym papierosowy. Oprócz tego wszystkiego na głowie gromadzą się resztki różnych produktów stosowanych do pielęgnacji czy stylizacji włosów- resztki lakierów, żeli, odżywek, szamponów itd. Wszystko to tworzy na skórze głowy nieprzenikalną warstwę krystalizacyjną. To ona jest przyczyną takich komplikacji jak:

  • łojotok głowy (popularnie znany jako łupież),
  • przetłuszczanie się włosów
  • nadmierne przerzedzenie się oraz wypadanie włosów
  • ogólne osłabienie włosów

Najlepszy sposób na oczyszczanie – peeling

By zaradzić tym problemom wystarczy zastosować peeling. Działa on wygładzająco na skórę głowy, oczyszczając ją z martwego naskórka, nadmiernego łoju, kurzu i brudu. Zwyczajny szampon nie jest w stanie pozbyć się wielu nagromadzonych na głowie treści. W celu dogłębnego i precyzyjnego oczyszczenia powinniśmy więc zastosować peeling, o wiele skuteczniejszy od myjącego powierzchniowo szamponu. Stosowany raz w tygodniu pomaga utrzymać właściwą higienę skóry głowy. O szczegóły możecie dopytać kadry Healthy Beauty, która nie tylko doradzi Wam jak jakich zabiegów użyć by poprawić kondycję skóry ale także jak udoskonalić jej domową pielęgnację.

Zdrowa skóra i włosy

Niezależnie od płci, typu włosów czy rodzaju skóry peeling jest to idealny sposób na jej oczyszczenie. Oprócz tego, że uwalniamy owłosioną skórę głowy od wszelkich pozostałości, oczyszczamy pory, dzięki czemu nie blokują się i nie wydzielają nadmiernie sebum. Wszystko to sprawia, że zdrowiej będzie się prezentować nie tylko nasza skóra ale przy okazji także włosy. Dzięki czystej powierzchni głowy nie będą się one już przetłuszczać.

Peeling skóry głowy działa jak detoks znajdującego się na niej owłosienia. Proces dostarczania witamin i minerałów do włosów nie jest już niczym blokowany i przebiega efektywniej. Za sprawą stosowania peelingu poprawia się także krążenie na całej powierzchni głowy. Włosy stają się wówczas odżywione, zdrowsze oraz silniejsze. Mając więc zdrową skórę głowy możemy być pewni, że kondycja naszych włosów również ulegnie zdecydowanej poprawie.