Gładka jak arystokratka – czyli profesjonalna depilacja woskiem

Wielkimi krokami zbliża się lato, a co za tym idzie czas, w którym pokazujemy znacznie więcej naszego ciała. Jest to także okres częstych podroży, kiedy to nie zawsze mamy czas na zabiegi kosmetyczne. Chyba każda z pań, a może nawet kilku panów, chciałoby mieć piękną i gładką skórę, bez konieczności częstej depilacji.
Tutaj przychodzi nam z pomocą depilacja woskiem. Specjaliści Healthy Beauty chętnie pomogą dobrać odpowiednią metodę depilacji.

Depilacja woskiem – co to jest?

Do wyboru mamy dwie możliwości: depilację woskiem miękkim lub twardym oraz od niedawna depilujemy laserem SHR nowej generacji.. Ten pierwszy jest używany do depilacji dużych obszarów ciała, jak np. nogi, ręce lub plecy. Metoda ta polega na nakładaniu podgrzanego wosku za pomocą rolki. Włoski usuwane są za pomocą pasków materiału, które zostały położone na rozgrzanym wosku, a później szybkim ruchem oderwane od ciała.
Należy pamiętać, że włoski powinny mieć długość około 5 do 10 mm, tak, aby zabieg był skuteczny.
Depilacja woskiem twardym jest zdecydowanie mniej bolesna i nie podrażnia, jest stosowana w miejscach, gdzie skóra jest delikatniejsza, m.in. twarz, pachy i okolice bikini.

Jak długo utrzymuje się efekt gładkiej skóry?

Efekt ten utrzymuje się od 2 do 4 tygodni – jest to zależne od indywidualnych predyspozycji każdego z nas. Regularne wizyty w salonie kosmetycznym pozwolą utrzymać gładką skórę na dłużej. Po każdej kolejnej depilacji włoski stają się cieńsze i delikatniejsze. Trzeba jednak pamiętać, że przed kolejną wizytą włoski muszą odrosnąć do wymaganego minimum.

Co depilujemy?

Depilację woskiem można wykonać m.in. na rękach, plecach, nogach, pachach, w okolicy bikini, a także na twarzy (brwi, wąsik czy broda).

Kiedy nie należy wykonywać depilacji woskiem?

Przeciwskazaniami do tego typu zabiegów są: świeże rany, blizny.

Mitem jest że nie mogą korzystać z depilacji osoby z uczuleniem na wosk pszczeli. Specjalny syntetyczny wosk został stworzony właśnie po to.
Klientki we wczesnej lub zaawansowanej ciąży również mogą swobodnie poddawać się depilacji woskiem, warunek jest jeden: salon który wykonuje zabieg musi zachowywać standardy higieny i septyki odpowiednie dla kobiet w ciąży, czyli takie jak w Healthy Beauty.

Zalety depilacji woskiem

  • efekt gładkiej skóry utrzymuje się do 4 tygodni
  • zabieg jest szybki, a efekt natychmiastowy
  • regularna depilacja woskiem osłabia włoski
  • w czasie zabiegu usuwane są włoski razem z korzeniem, co powoduje, że skóra jest gładsza dłużej niż w przypadku depilacji maszynką.