Kawitacja skóry twarzy know how

Najważniejszym etapem dbania o skórę jest jej oczyszczanie. Okazuje się że samo mycie może nie wystarczyć ponieważ działa zbyt powierzchownie i może być potrzebna skuteczniejsza, bardziej głęboko działająca metoda. Na szczęście współczesna kosmetologia oferuje szereg możliwości. Jedną z nich jest zabieg kawitacji skóry twarzy. Z tego artykułu dowiesz się czym jest kawitacja skóry twarzy i czy jest przeznaczona dla Ciebie!

Czym jest kawitacja skóry twarzy?

kawitacja

Kawitacja skóry twarzy jest sposobem dogłębnego oczyszczania skóry twarzy za pomocą specjalnych ultradźwięków, które „wytrząsają” zanieczyszczenia z głębszych warstw skóry. Kawitację (peeling kawitacyjny) wykonuje się przykładając do skóry metalową końcówkę urządzenia które emituje ultradźwięki. Dzięki zjawisku kawitacji, z głębokich partii skory usuwany jest zrogowaciały naskórek, zalegające serum oraz brud.

Kiedy Kawitacja skóry twarzy?

Jeżeli czujesz że samo mycie lub peeling twarzy nie oczyszcza dokładnie twojej skóry, spróbuj kawitacji. W odróżnieniu do mycia czy peelingu, kawitacja oczyszcza głębsze warstwy skóry usuwając zanieczyszczenia. Do kawitacji praktycznie nie ma przeciwwskazań a efekty są znacznie lepsze i dłuższe niż po samym peelingu. Najlepiej jest połączyć obie te metody.

Jak przebiega zabieg kawitacji skóry twarzy?

W Healthy Beauty kawitację przeprowadza się po uprzednim zmyciu skóry. Środkiem zapewniającym środowisko wodne jest specjalnie dobrany do danej cery tonik lub ampułka. Dzięki temu skóra jednocześnie korzysta z infuzji ultradźwiękowej, zbawiennych substancji odżywczych zawartych w odpowiednim płynie terapeutycznym. Bardzo często kawitację skóry twarzy łączy się z oczyszczaniem manualnym lub peelingiem chemicznym.

Po zakończeniu zabiegu kawitacji nakładany jest kojący krem pozabiegowy oraz filtr przeciwsłoneczny.