Jak przebiega depilacja laserowa bikini?

Często pierwszy raz przed zabiegiem depilacji laserowej zadajemy sobie pytanie co nas czeka w gabinecie. Wraz z pierwszym zabiegiem odczuwamy stres, niepewność a może nawet dyskomfort. Bez obaw, profesjonalny kosmetolog nigdy nie da ci odczuć nawet cienia dyskomfortu. Podczas zabiegu będziesz się czuła bezpiecznie. W dalszej części artykułu film!

Jak dokładnie przebiega depilacja bikini laserem – opis.

Pierwszym etapem jest umówienie się na wizytę. Już wtedy możesz omówić z kosmetologiem jak przebiega zabieg, na czym polega, oraz jakie są twoje oczekiwania i obawy. Kosmetolog powinien szybko i sprawnie wyjaśnić wszystkie początkowe kwestie. Następnie pozostaje wybrać dogodny termin twojej laserowej depilacji bikini. Pamiętaj aby to nie było bezpośrednio przed samym wyjazdem na wakacje!

Depilację laserową bikini klasycznego odbywa się w bieliźnie. Często salony proponują jednorazową. Foto Healthy Beauty

Przyszłam na depilację bikini, co dalej?

Otrzymasz kartę pacjenta, kartę przeciwskazań i zostaniesz poproszona o wypełnienie. Chcemy wiedzieć czy nie ma przeciwskazań zdrowotnych do zabiegu. Nic nie ukrywaj, wpisz odpowiedzi zgodne z prawdą. W Healthy Beauty obwiązuje nas tajemnica zawodowa. Następnie zostaniesz zaproszona do gabinetu.

Za zamkniętymi drzwiami kosmetolog poinformuje Cię gdzie możesz zostawić swoje rzeczy. Dostaniesz też wyczerpującą informację jak się przygotować czy odświeżyć. Bez obaw, nie musisz być przytrymowana ani ogolona w tamtych miejscach. W gabinecie mamy wszystko co jest potrzebne do przeprowadzenia zabiegu. Ważne też abyś nie była super gładka. Najlepiej aby włosek miał 1-2 mm długości.

Następnie kosmetolog wychodzi z gabinetu. Po zajęciu miejsca w fotelu zabiegowym, kiedy jesteś gotowa do zabiegu i przykryta ręcznikiem – wciskasz specjalny guzik a kosmetolog dostaje sygnał że może wejść i rozpocząć zabieg.

Sam zabieg depilacji laserowej bikini przebiega tak:

W leżeniu na plecach najczęściej łączymy pięty i uginamy kolana. W takiej pozycji „na żabkę” depilowany jest wzgórek łonowy, pachwiny oraz wargi sromowe większe. Niekiedy zostaniesz poproszona o przyciągnięcie kolana do klatki. A czasami wystarczy pozycja podstawowa. Jeżeli zachodzi potrzeba skrócenia włosków, kosmetolog wykona to za ciebie. Poniżej zamieszczamy humorystyczny filmik z naszego Tik Toka. Uwaga! Treści humorystyczne 😉

Film z naszego Tik Toka na którym widać jak przebiega depilacja laserowa bikini.

 

Jak depiluje się tył?

To proste, w pozycji podporu na łokciach i kolanach ugiętych czyli w pozycji „na pieska”. Odwracamy się z leżenia na plecach, opieramy na łokciach i kolanach i to wszystko. Dokładna depilacja laserowa tamtych rejonów (w przypadku braziliany/holywood) zajmie dobremu kosmetologowi dosłownie kilka minut.

Następnie usuwany jest żel do depilacji, i w razie potrzeby nakładany krem regenerujący.

Kosmetolog wychodzi z gabinetu, możesz się spokojnie ubrać.

Czy są efekty po jednej depilacji laserem?

Po jednym zabiegu laserem usunięte jest 60-70 % włosa. Nie wypadnie on od razu. Martwy włosek z uszkodzoną fotochemicznie cebulką wysunie się ze skóry po około tygodniu. Po około 4 tygodniach powinnaś pojawić się już na kolejnym zabiegu. Z reguły potrzebne jest 6 zabiegów depilacji. W zależności od profilu hormonalnego i aktywności biologicznej skóry zdarza się że po kilku miesiącach czy nawet latach mogą się pojawić włoski. Należy wócas wykonać zabieg przypominający. Około 5% osób mimo dobrego fototypu doświadcza nawrotów owłosienia. Nasza skóra jest tkanką żywą, niekiedy produkuje mieszki włosowe bardziej intensywnie niż u innych.

W Healthy Beauty jest promocja na laser ♥

Wiemy że zabiegi laserowe warto wykonywać systematycznie. W przypadku naszego lasera, skóra po drugim lub trzecim zabiegu wydaje się już całkowicie gładka. Dlatego też zwiększamy odstęp czasowy między zabiegami a nie przerywamy serię. To ważne, inaczej włos powróci. Dokonując zakupu pełnej serii zabiegowej z góry Ty masz taniej za zabiegi a my mamy pewność że mamy kontrolę nad efektami procedury. Sprawdź ofertę klikając tutaj.

Do zobaczenia w Healthy Beauty ♥