Złuszczanie kwasami, czyli peeling chemiczny

Złuszczanie kwasami to nic innego jak peeling chemiczny, czyli usuwanie warstwy martwego naskórka za pomocą kwasów, które cechują się określonym stężeniem i mocą działania. To świetne rozwiązanie, poprzez które Twoja skóra otrzymuje potężne wsparcie w procesach regeneracyjnych. Dokładnie i dogłębnie oczyszczona znacznie lepiej pełni również swoje wszystkie inne funkcje. Złuszczanie kwasami jest najbardziej pomocne w przypadku cery dojrzałej bądź starzejącej się. Na czym polega taki zabieg i jak jego wykonanie wpływa na skórę? Odpowiedzi, zarówno na te, jak i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy!

Zabieg złuszczania kwasami – na czym polega?

Peeling to jedna z najbardziej popularnych i zarazem najchętniej wybieranych w każdym wieku usług kosmetycznych naszego gabinetu HEALTHY BEAUTY. Zabieg z wykorzystaniem kwasów służy przede wszystkim regeneracji skóry. Polega na nałożeniu na oczyszczoną warstwę skóry odpowiednio dobranego pod względem jej pH kwasu.

Należy zaznaczyć, iż dopasowanie odpowiedniego rodzaju preparatu to podstawowa, a jednocześnie najważniejsza czynność jaką należy wykonać przed rozpoczęciem zabiegu. Dlaczego? W innym wypadku może dojść do przebarwień oraz blizn. Do zabiegu złuszczania kwasami wykorzystujemy kwasy owocowe m.in.:

  • Kwas glikolowy
  • Kwas salicylowy
  • Kwas trójchlorocotowy
  • Kwas witaminy A

Działanie kwasów polega na przeniknięciu w głąb skóry oraz warstw komórek, z których jest zbudowana. Jeśli chodzi o zasadę doboru tego typu preparatów jest ona prosta – im wyższe pH skóry, tym słabszy kwas.

Przed wykonaniem zabiegu istotne jest także właściwe przygotowanie skóry. Ponadto, duże znaczenie odgrywa również konsultacja kosmetologiczna, bowiem na jej podstawie otrzymujemy informacje na temat rodzaju cery i jej problemów.

Złuszczanie kwasami – jakie korzyści daje zabieg?

Zastanawiasz się nad zabiegiem złuszczania kwasami, ale nie wiesz czy jest do rozwiązanie skuteczne? Oferowany przez nas zabieg przywraca skórze utracony blask i koloryt. Ponadto, usprawnia mikrokrążenie oraz dostarczanie tlenu do komórek tworzących skórę. Zapewnia jej nie tylko zdrowy wygląd, ale i gładkość. Skutecznie pomaga pozbyć się wielu niechcianych defektów takich jak m.in.  przebarwienia, blizny bądź zmarszczki.

Co więcej? Poprzez dotarcie do głębokich warstw skutecznie pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Włókna te utrzymują odpowiednie napięcie skóry i odpowiadają za jej elastyczność, jędrność i grubość, co ma bezpośredni wpływ na zmniejszenie widocznych już zmarszczek oraz o zabezpieczenie skóry przed powstawaniem nowych.

Złuszczanie kwasami – czy jest do zabieg dla każdego?

Z zabiegu nie powinny korzystać osoby, które posiadają na skórze świeżo zagojone rany lub będące w trakcie gojenia. Poza tym, przeciwwskazania do wykonania zabiegu to m.in.:

  • Opryszczka
  • Infekcje bakteryjne

Zabieg złuszczania kwasami jest niezwykle pomocny w przywracaniu skórze młodości. Jednak jeśli zależy Ci na tym, aby uzyskać długotrwałe efekty, pamiętaj o systematycznym i cyklicznym jego powtarzaniu. Wybierając kompleksowe usługi HELTHY BEAUTY wybierasz pełen profesjonalizm, bogatą wiedzę i doświadczenie najlepszych specjalistów! Zapraszamy!