Złuszczanie kwasami – stosujemy tylko organiczne eko kwasy

Złuszczanie – to określenie budzi lekki niepokój, bo kojarzy nam się bardzo różnie. Tymczasem nie ma żadnego powodu do obaw. Złuszczanie to po prostu proces, który trwa w ciągu całego ludzkiego życia – nasza skóra produkuje nowe komórki usuwając martwe poprzez złuszczanie. Same robimy niejeden raz peelingi w domowym zaciszu – to także jest złuszczanie. Kosmetologia w oparciu o wiedzę i innowacyjne metody pielęgnacji skóry stworzyła procedurę, którą jest właśnie złuszczanie kwasami.

Jak wygląda złuszczanie kwasami?

Złuszczanie kwasami to inaczej peeling mechaniczny, który wykonujemy stosując kwasy, czyli naturalne związki organiczne. Ich działanie przyspiesza naturalny  proces złuszczania skóry, wspomagając go tak by dokładnie oczyścić najgłębsze warstwy skóry z zalegającego tam sebum, zanieczyszczeń oraz martwych komórek naskórka. Kwasy stosowane w Healthy Beauty są stosowane w różnych stężeniach, mają także różne pH. Dobiera się je indywidualnie do klienta, w zależności od rodzaju cery, celu zabiegu i efektów jakie chcemy po nim osiągnąć. W ten sposób złuszczanie kwasami jest zabiegiem kontrolowanym przez specjalistę i jest całkowicie bezpieczne.

Jak działają i co dają takie zabiegi?

Oprócz oczyszczania porów skóry z zanieczyszczeń i martwego naskórka, złuszczanie kwasami ma dobroczynny wpływ na skórę. W zależności od rodzaju cery, jej kondycji, rodzaju problemu oraz rodzaju zastosowanego kwasu, złuszczanie kwasami działa następująco:

 • redukcję widocznych znamion trądzikowych i blizn
 • wyrównanie kolorytu skóry i nadanie jej jasnej, zdrowej barwy
 • dogłębne nawilżenie tkanek
 • uszczelnienie płaszcza lipidowego w skórze suchej dzięki czemu staje się ona bardziej wytrzymała i elastyczna
 • dotarcie do najgłębszych warstw tkanek z substancjami odżywczymi – regeneracja i odżywienie skóry od środka
 • poprawa jakości mikronaczynek krwionośnych, ich wzmocnienie
 • likwidacja „pajączków”, przebarwień, plam na skórze
 • zmniejszenie łojotok
 • optymalizacja pracy komórek łojowych
 • likwidacja cieni pod oczami i opuchlizny
 • usunięcie ze skóry toksyn razem z krwią i limfą
 • stymulacja procesów produkcji kolagenu i elastyny

Jak widzicie, złuszczanie kwasami nie jest straszne, jest wręcz pomocne w utrzymaniu skóry w dobrym stanie.

Złuszczanie kwasami stało się bardzo modnym zabiegiem w ostatnich latach. Na rynku kosmetyków drogeryjnych znaleźć można wiele różnych kosmetyków dedykowanych właśnie złuszczaniu skóry. Czy jednak stosowanie ich w domowym zaciszu odniesie taki sam efekt jak złuszczanie kwasami w gabinecie kosmetycznym? Niestety, nie do końca. Oczywiście, odpowiednia pielęgnacja skóry w domu ma znaczenie. Peelingi oraz preparaty do użytku domowego nie zawierają kwasów w tak silnym stężeniu, jak te w gabinetach kosmetycznych. Po drugie, nie wszystkie kwasy można samodzielnie aplikować – trzeba mieć sporą wiedzę i doświadczenie odnośnie ich łączenia i stosowania, w przeciwnym wypadku można zrobić sobie krzywdę. Po trzecie, produkty w sklepach zawierają sporo dodatkowej chemii – konserwantów, barwników, środków zapachowych, a te niekoniecznie posłużą naszej skórze… szczególnie gdy jest ona wrażliwa, z tendencjami do podrażnień lub alergii.

Dlaczego warto przyjść na złuszczanie do Healthy Beauty?

Każdy klient jest dla nas ważny i traktujemy go indywidualnie. Twoja historia i stan twojej skóry to odrębna strona w księdze urody – nie ma dwóch takich samych kobiet jak ty, dlatego dobieramy terapię na twoją własną miarę. Służymy ci pomocą i wsparciem, zarówno jeśli chodzi o konsultacje jak i zabiegi. Jeśli więc po głowie krąży ci myśl o jakiejś zmianie, pragniesz coś zrobić dla siebie i swojej skóry  zapraszamy cię do nas!