Zabiegi u kosmetyczki po opalaniu

Okres lata to czas kiedy chętnie wychodzimy na plażę, opalamy się w ogródku, w parku itd. Ale czy zastanawiamy się nad tym, jak nasza skóra reaguje na promienie słoneczne? Przecież mamy na sobie już kremy z filtrem przeciwsłonecznym wszystko powinno być więc w porządku. A jednak…

Przywróć skórze równowagę po okresie letnim

Fotostarzenie się skóry to bardzo poważny problem. Szczególnie dlatego, że często nie zdajemy sobie z niego sprawy i nie przejmujemy się nim. Efekty są niestety widoczne po kilku latach a skóra jest wtedy już w tragicznym stanie. Nie tylko nasza twarz cierpi po intensywnym opalaniu, ale także całe ciało jest wystawione na przyspieszone starzenie się. Dzieje się tak z winy wolnych rodników, które powstają w naszej skórze po kąpieli słonecznej. I chociaż opalenizna wygląda pięknie, to niestety
jej długofalowe efekty już nie. Co więc należny zrobić, aby móc korzystać z lata w pełni, ale jednocześnie mieć pewność, że nie wyrządzimy naszemu zdrowiu skóry wielkiej i trwałej szkody? Są na to rozwiązania.

Zabiegi u kosmetyczki po opalaniu na twarz

To właśnie twarz najbardziej ucierpi w efekcie fotostarzenia się skóry. Nasza cera jest wrażliwa na zmiany powietrza, mróz a także na promienie słoneczne i ich działanie. Idealnie niweluje to działanie wykorzystanie różnych zabiegów, które intensywnie naszą skórę zregenerują oraz nawilżą. W naszej ofercie mamy zabiegi serii Yonelle- to dzięki takiej pielęgnacji możemy szybko i skutecznie zadbać o nawilżenie i odżywienie Twojej twarzy.
Zabiegi regenerujące i nawilżające to jedno rozwiązanie. Kolejne zaś to peelingi chemiczne: kwasy – laktobionowy, ferulowy, fitowy stosujemy po to, aby zneutralizować wolne rodniki, powstające w skórze po opalaniu (powodują starzenie się skóry).

Zabiegi u kosmetyczki po opalaniu na ciało

Bardzo ważne jest także, aby zatroszczyć się po opalaniu o całe nasze ciało. Skóra twarzy jest tym obszarem gdzie najwyraźniej widać efekty fotostarzenia się skóry, co jednak nie oznacza, że pozostała skóra nie ucierpiała podczas opalania. Wyjściem z sytuacji są masaże na bazie naturalnych olejków a także peeling całego ciała. Pomaga to naszej skórze odbudować się i intensywnie ją nawilżyć.