Jakie zabiegi na twarz po 40 wybrać

Kiedy przekraczasz trzydziestkę, widzisz wyraźne zmiany w swojej cerze. Pojawiają się problemy, które po 40-stce będą już naprawdę zauważalne. W tym wieku Twoja skóra boryka się z odwodnieniem i suchością, pojawiają się cienie i opuchnięcia w okolicy oczu, coraz wyraźniejsze zmarszczki i bruzdy. Twoja cera utraciła dawną jędrność i giętkość, jest teraz szara i ziemista. Jak można przywrócić skórze zdrowy i świeży wygląd po czterdziestce? Który sposób jest najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy?

Zanim sięgniesz po broń wysokiego kalibru, czyli medycynę estetyczną, zastanów się, jak walczyć z oznakami starzenia się skóry poprzez mniej inwazyjne środki. Oto nasze propozycje zabiegów, dzięki którym pomożesz naturalnie regenerować się i odbudowywać swojej skórze oraz zatrzymasz młodość na dłużej.

Mikrodermabrazja diamentowa – idealne rozwiązanie

Zabieg mikrodermabracji polega na złuszczaniu wierzchnich warstw Twojego naskórka przy pomocy diamentowej głowicy. Pomaga usunąć głębokie warstwy naskórka przyspieszając naturalne procesy regeneracji skóry. Głębiej położone warstwy naskórka zostają bowiem zmobilizowane do pracy i tworzenia nowych, zdrowych komórek. Mikrodermabrazję diamentową stosować można nie tylko na twarz ale i inne obszary skóry. Zabieg ten polecany jest szczególnie u osób które mają problemy z:

  • przebarwieniami
  • głębokimi zmarszczkami
  • zaskórnikami
  • rozstępami skóry
  • suchością i wiotkością cery.

Oprócz usunięcia starych komórek i oczyszczenia porów skórnych, mikrodermabrazja poprawia krążenie skórne, dzięki czemu ukrwienie naszej skóry wraca do normy. To sprawia, że powraca giętkość i gładkość skóry, poprawia się także ogólny jej koloryt. Cały proces jest nie tylko skuteczny, szybki i mało bolesny ale przede wszystkim, nie przejawia ryzyka żadnych działań niepożądanych po wykonaniu zabiegu. Bezpieczeństwo idące w parze ze skutecznością to chyba najlepsza zachęta.

Sonoforeza – jak eliksir młodości

W przypadku starzejącej się i mało elastycznej skóry dobrym rozwiązaniem jest także sonoforeza. Polega ona na dostarczeniu substancji aktywnych do głębszych warstw skóry, dzięki zastosowaniu ultradźwięków. Za pomocą mikromasażu sonoforezy jesteśmy w stanie pobudzić żywe warstwy naskórka. Ukrwienie i regeneracja uszkodzonych komórek przebiegają szybciej i efektywniej. Skóra staje się dotleniona, nawilżona, rozjaśniona. Sonoforeza aktywuje przenikanie kosmetyków wgłąb skóry, przez co zwiększa ich skuteczność. Dzięki ultradźwiękowej wibracji towarzyszącej zabiegowi a także poprzez cieplny efekt wpływający na mięśnie, uaktywnia się nasza skóra (likwidując zmarszczki i bruzdy) a także ujędrniają się mięśnie.

Pielęgnacja twarzy z firmą Yonelle

Luksusowa marka kosmetyków jest w stanie zapewnić efekty porównywalne z tymi, jakie daje nam kosmetologia estetyczna. Kosmetyki Yomelle zawierają bowiem terapeutyczne stężenie składników, które regenerują skórę i zwalczają oznaki starzenia się. Nie musisz więc stosować inwazyjnych zabiegów, by twoja twarz wyglądała zdrowo i pięknie. Wystarczy właściwa jej pielęgnacja poprzez zabiegi z firmą Yonelle.