Zabiegi na brzuch po ciąży – odzyskaj piękno w 2 tygodnie

Ciąża to czas niezwykłych zmian, które zachodzą w naszym ciele. Ciało kobiety jest pod tym względem niesamowite – potrafi się zmienić diametralnie w ciągu tych 9 miesięcy. Niestety po porodzie, nasza skóra (przede wszystkim na brzuchu) pozostawia wiele do życzenia. U niektórych kobiet pojawiają się rozstępy, skóra nie jest już tak gładka i sprężysta jak kiedyś.

Co możemy zrobić?

Jest wiele zabiegów kosmetycznych, które w połączeniu z ćwiczeniami, pomogą nam odzyskać nasz wcześniejszy wygląd. Oczywiście, najlepiej pozwolić swojemu ciału przejść spokojnie okres połogu i się zregenerować. A jak już będziemy na siłach to można zacząć działać.

W domowym zaciszu możemy zacząć m.in. od spokojnych ćwiczeń lub wprowadzić do naszego dnia regularną aktywność fizyczną. Zaleca się też stosowanie kosmetyków ujędrniających w newralgicznych miejscach, tak jak brzuch. Warto zapytać zaufanego kosmetologa jakich preparatów możemy używać, aby były skuteczne.

Zabiegi wyszczuplające i ujędrniające oferowane w salonie kosmetycznym mogą być stosowane tylko na jedną partię ciała (jak np. brzuch), ale mogą też pomóc w innych newralgicznych miejscach. Pomogą zmniejszyć tkankę tłuszczową na brzuchu i ujędrnić skórę.

Zabiegi niwelujące blizny i rozstępy

Jednym z takich zabiegów jest np. karboksyterapia. Zabieg ten jest niezwykle skuteczny w leczeniu blizn (np. po cesarskim cięciu) i rozstępów. Dwutlenek węgla, który jest zaaplikowany pod skórę pobudza tkankę do regeneracji. Zalecana jest seria kilku zabiegów, a z każdym kolejnym zabiegiem blizny stają się mniej widoczne.

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen jest kolejnym zabiegiem, który pomoże w zniwelowaniu blizn czy rozstępów. Często jest stosowana na skórę twarzy, ale jest też polecana właśnie na brzuch, pośladki czy uda. Zabieg ten polega na użyciu specjalnego przyrządu, który nakłuwając skórę powoduje mikro urazy. Dzięki tym mikro urazom, skóra dostaje sygnał do autoregeneracji i rozpoczyna proces naprawczy. Tutaj także wskazana jest seria zabiegów, aby efekt był dla nas satysfakcjonujący.

Masaże wyszczuplające

Masaż bańką chińską jest polecany dla osób walczących z cellulitem i nadmierną tkanką tłuszczową. Masaż ten polega na próżniowym zasysaniu fałdu skóry przy użyciu specjalnych gumowych (czasem szklanych) baniek. Zabieg ten pomaga zwiększa przepływ krwi i limfy w masowanym miejscu. Dzięki temu zwiększa się przemiana wewnątrzkomórkowa, a organizm szybciej oczyszcza się z toksyn. Zalecana jest seria 10 takich masaży. Po zabiegach skóra będzie jędrna i wygładzona, zmniejszy się cellulit.

Masaż sportowy nie jest może masażem stricte wyszczuplającym, ale wspomoże nas w walce z nadmiernym tłuszczykiem. Aktywność fizyczna pomoże nam w powrocie do idealnej figury. Jeśli zdecydujemy się np. na bieganie czy też nordic walking, a może nawet na treningi w klubie fitness – to dobrym uzupełnieniem będą masaże sportowe. Masaże te wykonywane są przez wykfalifikowanego fizjoterapeutę. Celem masażu sportowego jest rozluźnić i wzmocnić mięśnie, często nawet zlikwidować ból po treningu.