Zabiegi kwasami na stopy czyli pedicure kwasowy

Skąd się biorą skórne problemy stóp?

Stopy wykonują w ciągu życia człowieka chyba najbardziej intensywną pracę, dlatego warto poświęcić im szczególną uwagę w kwestii pielęgnacji i ochrony. Najczęściej problemy skórne pojawiają się na piętach, gdyż to one poddawane są ciągłemu naciskowi oraz nieustannemu ocieraniu. Często skutkuje to tym, że komórki skóry nie są dostatecznie ukrwione, dotlenione i stopniowo obumierają zaś skóra traci elastyczność, pojawiają się na niej zrogowacenia i zgrubienia. To dość bolesne zjawisko, które zna chyba każdy z nas. Rogowacenie pięt dotyka szczególnie osoby ze skórą suchą, z tendencjami do przesuszania się, oraz ze skórą z osłabioną warstwą lipidową. Dlatego warto przyjąć odpowiednią strategię pielęgnacji stóp tak, by były piękne, zdrowe i zadbane.

Zabiegi kosmetyczne przy użyciu kwasów na stopy

Co wpływa na stan skóry na stopach?

Przede wszystkim spory wpływ na kondycję stóp ma odpowiedni dobór obuwia, dlatego warto zainwestować w buty wygodne, wspierające utrzymywanie ciężaru ciała w odpowiedniej pozycji. Nie tylko sposób poruszania się, ale także nadwaga, wady postawy czy wady stóp wpływają na jej kondycję – stąd odpowiedni styl życia również ma znaczenie. Sporą grupę osób zmagających się z tym problemem stanowią osoby chore na cukrzycę czy choroby skóry (np. łuszczyca, AZS). Na skutek procesów chorobowych dochodzi do zaburzeń procesów odżywiania i dotleniania komórek skóry, przez co staje się słabsza, podatniejsza na urazy i zranienia, przesuszona, mogą pojawić się bolesne i trudno gojące pęknięcia, co z kolei zwiększa ryzyko pojawienia się zakażeń różnego rodzaju czy stanów zapalnych.

O procedurze więcej dowiesz się klikając w opis zabiegu w rezerwacji online wpisując Pedicure Kwasowy.

Na czym polega eksfoliacja skóry stóp – czyli kwasy na stopy ?

W każdej chyba łazience znajdzie się pumeks, nieodzowny pomocnik w zwalczaniu zrogowaceń na piętach. Dziś z powodzeniem pumeks zastępuje eksfoliacja skóry stóp przy pomocy kwasów. Samo słowo „eksfoliacja” brzmi nieco groźnie, jednak to nic innego jak innowacyjna forma złuszczania i usuwania zgrubiałego naskórka. To jeszcze nie wszystko – eksfoliacja skóry stóp działa także nawilżająco i regeneracyjnie, przyspiesza proces gojenia mikrourazów – dlatego zalecana jest w przypadku spękanych pięt czy otarć.

Wykonujemy niezwykle trwałe pedicure hybrydowe – DAJEMY GWARANCJE!

Pedicure kwasowy – wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Do zabiegu eksfoliacji kwalifikuje każdorazowo specjalista w gabinecie, dlatego należy poinformować go o wszystkich schorzeniach a także zażywanych aktualnie lekach. Wskazania do zabiegu eksfoliacji to występowanie suchej, szarej i zmęczonej skóry stóp, występujące tzw. rogowacenia przymieszkowe, skóra o zmniejszonej elastyczności z tendencjami do pękania i otarć. Zabiegu nie należy wykonywać w przypadku występowania opryszczki, trądziku ropnego, występowania na skórze aktywnych zmian zapalnych, skaleczeń, zranień, oraz egzemy. Także stwierdzona nadwrażliwość na preparaty zawierające kwasy owocowe również jest przeciwskazaniem do wykonywania tego typu zabiegów. Dyskwalifikują do niego także występujące liczne znamiona oraz grzybicze zapalenie skóry stóp, cukrzycowe powikłania w trakcie leczenia farmakologicznego, a także okres ciąży i karmienia piersią. Po wykonanej eksfoliacji skóra na stopach jest wrażliwsza dlatego należy przestrzegać zaleceń dermatologa oraz dodatkowo chronić stopy przy użyciu specjalistycznego kremu.

Dlaczego warto stosować zabieg pedicure kwasowy?

  • Usuwają skutecznie martwy naskórek, zanieczyszczenia, nadmiar sebum
  • Regulują proces prawidłowego wzrostu rogowej warstwy naskórka
  • Poprzez chemiczne ścieranie warstw naskórka dochodzi do pobudzania komórek, dzięki czemu szybciej się odnawiają
  • Wykazują działanie antybakteryjne
  • Działają zmiękczająco, złuszczająco i odżywczo na skórę
  • Nawilżają i odmładzają skórę pięt dzięki czemu jest bardziej elastyczna i mniej podatna na urazy oraz skaleczenia
Eksfoliacja za pomocą kwasu skóry stóp
  • Likwidują spękane pięty przyspieszając procesy gojenia także w przypadku mikrourazów i otarć
  • Nadają skórze jasny zdrowy wygląd
  • Rozjaśniają plamy i przebarwienia, niwelując zgrubienia czy zbliznowacenia.

Perfekcyjnie dopieścimy Twoje stopy za pomocą naturalnych kwasów i bardzo trwałego pedicure hybrydowego

Nasz Kosmetolog dobierze odpowiedni rodzaj kwasu dla Twoich stóp, tak aby odzyskały swoje naturalne piękno. Pamiętaj, że każdy zabieg w naszym salonie poprzedzony jest wywiadem i konsultacją z klientem. Podchodzimy profesjonalnie do najmniejszych szczegółów. Zapraszamy na darmowe konsultacje.