Zabiegi kwasami na rumień i pajączki. Czy dają efekty ?

Pękające naczynka krwionośne (pajączki) to tzw. teleangiektazje. Szacuje się, że występują u sporej liczby populacji, zwłaszcza w przypadku skóry płytko unaczynionej. Ten dość powszechny problem skórny wywołują różne czynniki. Pielęgnacja skóry naczynkowej czasami może sprawiać trudność, szczególnie u osób starszych, gdy skóra staje się zwiotczała i cieńsza. Poniżej przedstawimy sposoby na likwidacje pajączków i rumienia na twarzy dostępne w naszym salonie kosmetycznym.

Zabiegi na rumień i pajączki w Warszawie

Skąd się biorą pajączki?

Popularnie nazywane pajączkami, teleangiektazje, to inaczej uszkodzone cieniutkie naczynia włosowate, które umiejscowione są między skórą a naskórkiem. Nieustająco pracują kurcząc się i rozszerzając, dostarczając komórkom skóry tlen i substancje odżywcze. Czasami jednak pod wpływem różnych czynników dochodzi do zaburzeń w ich funkcjonowaniu. Jeśli są słabe i kruche, naczynia włosowate ulegają trwałemu rozszerzeniu bądź pęknięciu. Wówczas te mikronaczynka są widoczne gołym okiem na skórze, tworząc charakterystyczne pajączki. Z reguły skóra z pajączkami jest osłabiona, cieńsza, ma mniejszy płaszcz lipidowy. Często dochodzi do nadwyrężeń w strukturach włókien kolagenu który podtrzymuje naczynia włosowate. Mamy wtedy do czynienia z tzw. cerą naczynkową, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Co ważne, pojawienie się teleangiektazji powinno być sygnałem alarmowym by podjąć odpowiednie działania terapeutyczne – zaniedbania w tym zakresie mogą później być przyczyną pojawienia się np. trądziku różowatego.

Jakie są przyczyny pojawiania się teleangiektazji?

  • Predyspozycje genetyczne – szacuje się, że ta przyczyna wywołuje pajączki nawet ok. 80% przypadków
  • Zaburzenia hormonalne
  • Schorzenia układu krążenia zwłaszcza nadciśnienie tętnicze
  • Zaburzenia pracy układu pokarmowego
  • Niska odporność naczyń krwionośnych na rozszerzanie i kurczenie
  • Niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych takich jak zmiany pogody – wiatr, mróz, ostre słońce, nagłe wahania temperatury
  • Nadmierne opalanie się w solarium lub na plaży
  • Styl życia – wielogodzinne przebywanie w pozycji stojącej w butach na wysokich obcasach, siedzący styl życia

Problem ten dotyka zarówno nastolatki jak i osoby dojrzałe oraz w wieku starszym. Oprócz odpowiedniej pielęgnacji dobrej jakości kosmetykami warte polecenia są zabiegi na zamykanie naczynek na twarzy. W naszym gabinecie wykonujemy je po indywidualnej konsultacji z ekspertem, który ocenia stopień problemu oraz przedstawia możliwe formy pomocy. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Jak my redukujemy pajączki i rumień

Najczęściej wybierane przez klientki zabiegi na redukcje pajączków w naszym salonie to zabiegi złuszczania kwasami, z wykorzystaniem kwasów owocowych. Cerze naczynkowej rekomendujemy kwas fitowy, który łagodnie obkurcza rozszerzone naczynka krwionośne, oraz blokuje aktywnie jony miedzi odpowiedzialne za melanogenezę. Podobne działanie ma także kwas azelainowy, który – co istotne – jest bezpieczny dla kobiet w ciąży. To właśnie w trakcie ciąży często dochodzi do pęknięć mikronaczynek i pojawiania się różnych przebarwień. Kwas azelainowy bezpiecznie sobie z nimi poradzi. Wymagającej i wrażliwej skórze polecamy aktywny kwas laktobionowy, który redukuje rumień, rozjaśnia przebarwienia oraz przyspiesza gojenie skóry z trądzikiem różowatym. W zwalczeniu przebarwień pomoże też kwas migdałowy, mlekowy oraz askorbinowy. Ten ostatni wzmacnia kruche ścianki mikronaczynek w skórze dzięki czemu zabiegi na zamykanie naczynek z jego udziałem są zdecydowanie bardziej efektywne. Wzmacniająco na krążenie w skórze zadziała peeling kawitacyjny – mikromasaż wykonywany w trakcie zabiegu poprawia ukrwienie skóry. Uzupełniająco zalecamy wykonanie masażu twarzy, który poprawi krążenie oraz wzmocni skórę.

Zabiegi na pajączki rumień z serii Yonelle Medesthetic

Oferujemy także wyjątkowe zabiegi, w oparciu o produkty polskiej marki Yonelle Medesthetic. Połączenie innowacyjności z osiągnięciami nauki sprawia, że substancje aktywne skuteczniej docierają w głąb skóry. Formuła zabiegu Contra Redness dedykowany cerze naczynkowej wykorzystuje preparaty z eskuliną i hespedryną, usprawnia ona mikrokrążenie i wzmacnia kruche naczynka krwionośne. Znikają zaczerwienienia, skóra staje się ukojona, elastyczna i zregenerowana. Zabieg polecamy także panom, których problem naczynkowej cery nie omija. Klientom ze skórą dojrzałą z tendencjami do nadreaktywności oraz pękającymi naczynkami proponujemy zabieg Anti-Redness Mezo, z użyciem Mezorollera DMN. Wysoka skuteczność tego zabiegu jest możliwa dzięki połączeniu innowacyjne technologii mikronakłuwania i specjalnie skomponowanej mieszanki składników aktywnych, wzmacniających naczynia krwionośne, m.in. eskuliny, hesperydyny, rutyny, ruskogeniny czy kwasu hialuronowego. Zabieg jest absolutnie bezpieczny.

Masz cerę naczynkową? Chcesz zlikwidować pajączki i rumień? My zrobimy to profesjonalnie!

Wszystkie zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowanego Kosmetologa, dlatego możesz czuć się w 100% bezpieczna w naszym salonie. Każdy zabieg poprzedzony jest wywiadem i konsultacją z klientem.
Jeśli nie wiesz jaki zabieg wybrać lub masz pytania, zapraszamy na bezpłatną konsultację do salonu lub ONLINE.