Zabiegi kosmetyczne na brzuch po cesarce

Okres ciąży to wielki test dla kobiecego ciała, jest ono rozciągane, obciążone wieloma dodatkowymi kilogramami oraz burzą hormonów. Ze względu na te ogromne zmiany bardzo ciężko wrócić do dawnej formy. Na świat przychodzi maluszek, na którym skupia się teraz cała uwaga. Nie można zapominać w tej wyjątkowej sytuacji o własnych potrzebach. Bardzo ważna jest zrównoważona i urozmaicona dieta, jak również odpowiednie nawodnienie, zwłaszcza przy karmieniu piersią. Niestety, po porodzie ciało młodej mamy jest często opłakanym stanie – pojawiły się rozstępy, a o płaskim brzuchu można już tylko pomarzyć. Dodatkowo, jeżeli poród odbył się przez cesarskie cięcie – ciało szpeci spora blizna. Ale czy tak musi pozostać? Nie, są na to sprawdzone i skuteczne metody.

Chcesz poprawić stan swojego brzucha po cesarce? Mamy na to sposób!

Widok swojego ciała po porodzie może być przygnębiający. Doskonale wiesz, że Twoje ciało przeszło ogromną przemianę i długą drogę do tego, żeby wydać maleństwo na świat. Niestety, burza hormonów i porównanie kondycji ciała sprzed ciąży ze stanem obecnym potrafi spędzać sen z powiek. Skóra na brzuchu stała się luźna i wiotka, nadprogramowe kilogramy nie chcą zniknąć. Dodatkowe zmartwienie sprawia blizna po cesarskim cięciu. Zastanawiasz się jakim zabiegom możesz się poddać, aby Twoje ciało wróciło do formy sprzed ciąży? Na szczęście jest na to rada, a nawet dwie! Mikrodermabrazja diamentowa i manualna mobilizacja blizny to najskuteczniejsze zabiegi jakim możesz poddać się w tej sytuacji.

Zabiegi kosmetyczne po cesarskim cięciu – czy są bezpieczne?

Masz ogromną motywację, żeby zmienić kondycję swojego ciała. Wprowadzasz odpowiednią dietę, dbasz o picie właściwej ilości wody i często wychodzisz na spacery. To bardzo dobry początek do zmiany, natomiast niewystarczający jeśli chodzi o wiotką skórę, blizny i rozstępy. Z drugiej strony, bardzo zależy Ci na bezpieczeństwie maluszka i zastanawiasz się którym zabiegom możesz się poddać, skoro karmisz piersią. Podczas laktacji najbezpieczniejszymi zabiegami na niwelowanie rozstępów, zmniejszenie blizny po cesarce oraz ujędrnienie skóry jest mikrodermabrazja diamentowa oraz masaż blizny. Dzięki nim możesz zapomnieć o luźnych ubraniach i chowaniu brzucha przed światem i przywrócić swojemu ciału dawną formę i kształt. Możesz być pewna pozytywnych rezultatów naszych terapii.

Blizna po cesarce? Zapomnij o niej!

Widoczna na dole brzucha blizna po cesarce to nie wyrok do końca życia – możesz ją zmniejszyć do minimum. Masaż pozwala na prawidłowe tworzenie się blizny, dzięki temu zapobiega się powstawaniu zrostów i cięcie jest mniej widoczne. Dzięki mikrodermabrazji diamentowej ścierany jest martwy naskórek i pobudzane zostają wewnętrzne warstwy skóry – rozpoczyna się produkcja kolagenu i elastyny i następuje natychmiastowa regeneracja. Masaż można rozpocząć po okresie połogu, natomiast mikrodermabrazja jest wskazana po dwóch miesiącach od porodu.

Zabiegi ujędrniające po zakończeniu laktacji.

Gdy przestaniesz karmić piersią, możesz zdecydować się na mezoterapię mikroigłową i karboksyterapię. Karboksyterapia, czyli wprowadzanie za pomocą iniekcji medycznego dwutlenku węgla działa nie tylko na blizny i rozstępy, ale również potrafi rozprawić się z wiotką skórą oraz zbędną tkanką tłuszczową. Wszystko zależy od sposobu podania CO2 – jeżeli jest aplikowany płytko czyli śródskórnie, wtedy silnie dotlenia oraz poprawia strukturę skóry, a zatem działa ujędrniająco. W przypadku gdy dwutlenek węgla będzie wprowadzony głębiej, podskórnie, to rozpuści otoczki komórek tłuszczowych, a ich zawartość zostanie zmetabolizowana i wydalona z organizmu, co zaowocuje mniejszymi obwodami ciała. Zatem stosując jeden rodzaj zabiegu można traktować różne defekty skóry.

Podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej w skórze powstaje wiele tysięcy mikronakłuć, które po pierwsze dają organizmowi sygnał do natychmiastowej produkcji włókien kolagenowych, elastynowych oraz kwasu hialuronowego, a po drugie tysiąckrotnie zwiększają penetrację składników aktywnych z preparatów aplikowanych na powierzchnię naskórka. W przypadku terapii blizn mezoterapia mikroigłowa mobilizuje skórę do zastępowania starego sztywnego kolagenu nowym i elastycznym, a odpowiednio dobrana przez kosmetologa ampułka będzie działać na wzmocnienie skóry i zmniejszenie widoczności nacięcia.

W celu poprawienia struktury skóry, ujędrnienia i zmniejszenia blizn stosuje się również peelingi chemiczne, popularnie zwane kwasami. Poprzez działanie złuszczające stymulują komórki do intensywnej regeneracji, a po zabiegu skóra jest gładka i przyjemna w dotyku. Kwasy świetnie radzą sobie z niwelowaniem wiotkości oraz działają odmładzająco.

Jakie efekty daje Ci zabieg na brzuch po cesarskim cięciu?

Oto lista części rezultatów jakie widoczne są po zastosowaniu karboksyterapii, kwasów lub mikrodermabrazji:

  • produkcja kolagenu i elastyny
  • odmłodzona, ujędrniona skóra
  • usunięcie warstwy martwego naskórka
  • pobudzenie naturalnego procesu odnowy tkanek skórnych
  • poprawa ukrwienia a tym samym dotlenienia skóry
  • spłycenie zmarszczek
  • zlikwidowanie nadmiernej tkanki tłuszczowej, cellulitu
  • redukcja rozstępów po ciąży i blizn po cesarskim cięciu
  • poprawa ogólnej kondycji skóry.

To jedynie niektóre ze zbawiennych efektów tych zabiegów. Jeżeli więc nie chcesz już zamartwiać się swoim wyglądem po okresie ciąży, wymyślać sposobów na ukrycie blizny po cesarce i luźnej skóry na brzuchu wybierz się do Healthy Beauty. Podczas konsultacji przed zabiegiem nasz kosmetolog oceni stan oraz potrzeby skóry i dobierze odpowiednią terapię. Pomożemy Ci znowu poczuć się sexy w swoim ciele.

Umów się na darmową konsultację albo zarezerwuj wizytę online