Jakie zabiegi kosmetyczne na trądzik różowaty

Trochę teorii o trądziku i jego przyczynach

Trądzik różowaty jest przewlekłym schorzeniem zapalnym, z którym zmagają się głównie osoby dojrzałe między 30 i 50 rokiem życia. Na skórze widoczne są wykwity rumieniowe, grudkowe i krostkowe, zaczerwienienia, rozszerzone naczynka (teleangiektazje), obrzęk, guzowatość nosa, często również objawy oczne, rozwijające się na podłożu łojotoku. Występują one w okolicach czoła, nosa, policzków. Objawom często towarzyszy świąd i pieczenie skóry. Trądzik różowaty występuje w 4 podtypach:

 1. Rumieniowo-teleangiektatycznym
 2. Grudkowo-krostkowym
 3. Guzowatym
 4. Ocznym
Zabiegi kosmetyczne na trądzik różowaty

Indywidualnie dobrane zabiegi to klucz sukcesu
Oto efekty naszej pracy

Problem ten ma znaczy wpływ na samoocenę oraz funkcjonowanie w społeczeństwie. Trądzik różowaty jest złożoną chorobą skóry. Jednak sposób, umożliwiający pozbycie się go, jest bardzo prosty. Wystarczy wizyta w naszym salonie Healthy Beauty i konsultacja z wykwalifikowanym specjalistą, który indywidualnie dobierze właściwą terapię, dbając o Twój komfort i bezpieczeństwo. Dodatkowo, skóra odzyskuje młodość i odpowiedni koloryt.

Sprawdź ofertę peelingu chemicznego z wykorzystaniem kwasów – zabiegi tego typu bardzo dobrze redukują trądzik różowaty

Zmiany trądzikowe mogą pojawić się w każdej chwili, pod wpływem działania czynników zewnętrznych, takich jak: zmiana temperatury otoczenia, czy spożywanie ostrych przypraw.

Potencjalnych przyczyn choroby jest wiele:

 • promieniowanie UV
 • łojotok lub nieprawidłowy skład łoju
 • zaburzenia hormonalne (choroby tarczycy, zaburzenia miesiączkowania)
 • zakażenie mieszków włosowych roztoczem Demodex folliculorum
 • zakażenia bakteryjne
 • zakażenie HPV
 • choroby układu pokarmowego
 • zaburzenia trawienia, w tym nietolerancja pokarmów
 • zbyt długie stosowanie maści lub kremów zawierających sterydy.

Szczególnie narażone są osoby o jasnej karnacji i cerze naczynkowej. Specjaliści doszukują się też podłoża genetycznego tej uciążliwej choroby.
Nadmierne ukrwienie nierzadko doprowadza do rozszerzenia naczyń krwionośnych skóry twarzy. Uwidaczniają się nitkowate, krótkie linie na skórze (teleankiektazje), które mają przewlekły charakter. Zaczerwienione naczynka występują w okolicy gruczołów łojowych twarzy. To pierwszy objaw trądziku – pierwszy znak, że trzeba zacząć działać.

Za pomocą jakich zabiegów my leczymy trądzik różowaty

W naszym salonie kosmetycznym stosujemy terapię kwasami, która pozwala usunąć wszelkie szkodliwe zmiany na cerze. Terapia jest nie tylko skuteczna, ale również bezpieczna i w pełni komfortowa. Zabiegi przeznaczona są nawet dla osób z wymagającą cerą. Terapia kwasem laktobionowym przyśpiesza gojenie, redukując rumień. Wszelkie przebarwienia zostają rozjaśnione, a naskórek staje się nawilżony i ujędrniony. Związek organiczny jest łagodny. Wycisza i koi skórę, likwidując zapalenia. Wykwalifikowany kosmetolog, stosując kwas laktobionowy, zapewnia skórze barierę ochronną przed słońcem. To idealne rozwiązanie dla cery wymagającej, wrażliwej i problematycznej. Jest jednym z tych kwasów, które w trakcie terapii nie powodują pieczenia ani złuszczania się skóry.
Podejmij walkę, ale pamiętaj, że nie wygramy jej bez Ciebie. Zaufaj nam i zostaw trądzik za sobą.

Sprawnie i dokładnie leczymy trądzik różowaty

Zabiegi wykonywane są wyłącznie przez kosmetologa, dlatego możesz czuć się w 100% bezpieczna. Każdy zabieg poprzedzony jest wywiadem i konsultacją z klientem. Dobierzemy odpowiedni zabieg na Twoje problemy trądzikowe.
Jeżeli masz pytania zapraszamy na bezpłatną konsultację do salonu lub ONLINE.