Jakie zabiegi kosmetyczne dla kobiet po ciąży

Po urodzeniu dziecka i perypetiach związanych z porodem chciałybyśmy wrócić do swojego wyglądu sprzed ciąży. Zauważamy że przydałoby się zgubić kilka zbędnych kilogramów, pozbyć się rozstępów, i mimo bycia matką czuć się kobieco i atrakcyjnie.

Zabieg z kwasu laktobionowego

Wizyta u kosmetyczki po porodzie, czy to dobry pomysł?

Oczywiście. Nie ma ograniczeń co do czasu po porodzie odpowiedniego na wizytę. Jeżeli czujesz się dobrze, masz możliwość pozostawienia pociechy pod odpowiednią opieką lub przyjścia z dzieckiem, to śmiało możesz wybrać się na wizytę.

Jakich zabiegów nie poleca się po urodzeniu dziecka?

Staraj się unikać zabiegów gdzie będziesz miała styczność z intensywnymi oparami np. farb do włosów czy lakieru u fryzjera szczególnie jeżeli jesteś z dzieckiem. Zawsze poinformuj kosmetologa że niedawno rodziłaś i np. karmisz. Żaden prawdziwy fachowiec nie narazi cię na działanie szkodliwych czynników mając tę informację. Jeżeli korzystasz z usług prawdziwych specjalistów możesz być spokojna.

Jakie zabiegi są bezpieczne i przynoszą szybki efekt?

Mezoterapia mikroigłowa urządzeniem Dermapen na rozstępy

Zabieg polega na nakłuwaniu skóry mikroigłami w liczbie 8 lub 12 sztuk w głowicy. Mikronakłuwanie sterylnymi mikroigłami ze stali chirurgicznej stymuluje skórę do naprawy, dzięki pojawieniu się nowych komórek rozstępy znikają! Mezoterapia mikroigłowa znajduje zastosowanie również w likwidacji zwiotczenia skóry (np. na brzuchu) oraz terapii likwidacji blizn np. po cesarskim cięciu. Pojawienie się nowych fibroblastów oraz włókien kolagenowych w skórze powoduje odzyskanie właściwej sprężystości i struktury. Nieprawidłowa struktura włókien kolagenowych oraz zawartość tkanki łącznej różni bliznę od normalnej, zdrowej skóry. Rozstęp jest równie rodzajem blizny, uszkodzenia powstałego w mechanizmie nadmiernego rozciągnięcia. Dzięki mezoterapi mikroigłowej wykonanej urządzeniem Dermapen, przywracamy właściwą strukturę skóry i uruchamiamy jej regenerację. Zobacz pełną ofertę z zakresu mezoterapii dermapenem.

Zabieg z wykorzystaniem Dermapena

Zabiegi kosmetyki białej

Całkowicie bezpieczne zabiegi tzw. kosmetyki białej, czyli przy użyciu procedur opartych na dobrej jakości maskach, serach i kremach. Kosmetyki z substancjami aktywnymi wchłaniają się jedynie do skóry, nie dostając się do krwioobiegu. Świetne efekty uzyskuje się likwidując szarość i zmęczenie skóry. Zabiegi Yonelle doskonale rewitalizują skórę, niwelują worki pod oczami oraz wspaniale wypłycają zmarszczki. Masaż twarzy zawarty w procedurach poprawia tonus skóry i mięśni mimicznych dając dodatkowy efekt.

Peeling chemiczny czyli zabiegi z użyciem Kwasów!?

Tak! Specjalistyczne salony wiedzą jak obchodzić się z zabiegami na kwasach nawet w ciąży i po ciąży. To wspaniałe narzędzie daje nam szereg możliwości w likwidacji przebarwień hormonalnych. Doskonale sprawdza się w przypadku wyprysków, potówek i zaskórników. Kwasy świetnie oczyszczają cerę. Przede wszystkim nie każdy kwas można zastosować na daną skórę. Do dyspozycji mamy czternaście dostępnych kwasów. W ciąży i połogu można wykorzystywać tylko niektóre z nich. Dzięki ścisłej współpracy z producentem mamy dostęp do najnowszych badań i informacji. Dokładnie wiemy których preparatów można używać bezpiecznie i z dobrymi efektami.

Karboksyterapia czyli naturalny medyczny CO2

Karboksyterapia czyli terapia medycznym CO2 jest to metoda wykorzystywana w leczeniu blizn, rozstępów, cieni pod oczami, cellulitu, zmarszczek i wielu innych niedoskonałości skóry za pomocą najbardziej naturalnej substancji w przyrodzie- CO2. Medyczny CO2 czyli dwutlenku węgla jest to gaz występujący w powietrzy, wytwarzany również przez człowieka w procesie oddychania. Co2 medyczny charakteryzuje się sterylnością, używa się go w medycynie oraz w kosmetologii. Zabieg polega na śródskórnym podaniu CO2 w miejsca gdzie chcemy uzyskać efekt. Podanie powoduje miejscowy efekt niedotlenienia, który mechanizmy metaboliczne skóry interpretują jako bodziec do natychmiastowej poprawy krążenia w miejscu podania. Skóra inicjuje proces wytworzenia nowej sieci naczyń włosowatych i przebudowy struktury kolagenu do prawidłowej. Wykonuje się serie zabiegowe od 5 do 10, których efektem jest:

  • likwidacja blizn
  • likwidacja rozstępów
  • likwidacja podkrążonych oczu i worków pod oczami
  • likwidacja cellulitu
  • likwidacja zmarszczek

Źródła naukowe nie podają ani jednego przypadku uczulenia czy złego tolerowania zabiegów CO2. Jest to gaz obecny w powietrzu. Skoncentrowany, medyczny CO2 znalazł zastosowanie najpierw w medycynie a następnie w kosmetologii. Zobacz pełną ofertę.

zabiegi na rozstepy po ciązy

Masaż pleców, stóp, twarzy

Każda matka wie ile wysiłku kosztuje zajmowanie się noworodkiem. Plecy zmęczone podczas ciąży również po urodzeniu przenoszą znaczne obciążenia. Opuchlizna kończyn dolnych i stóp która może się pojawić może powodować dyskomfort i prowadzić do żylaków. Zmęczona, niedotleniona skóra twarzy na skutek małej ilości snu nie przysparza nam urody. Spróbuj masażu! Masaż grzbietu przyniesie ulgę zmęczonym lędźwiom i pozwoli normalnie funkcjonować. Masaż stóp zlikwiduje wszelkie zastoje w naczyniach krwionośnych, uruchomi krążenie, zniweluje ryzyko żylaków oraz uczucie ciężkości nóg. Za pomocą masażu twarzy natomiast, poprawimy tonus mięśni mimicznych dzięki czemu wygładzą się zmarszczki a skóra odzyska koloryt.

Wymienione zabiegi są bezpieczne dla Ciebie i dziecka a zarazem skuteczne, nawet podczas ciąży i karmienia. Każdy z zabiegów powinien być poprzedzony kwalifikacją zabiegową wykonaną przez fachowca. Jeżeli nie jesteś pewna umiejętności lub wiedzy kosmetyczki, masz prawo zrezygnować z zabiegu. Możesz też przed wizytą poprosić o okazanie dyplomu ukończenia studiów.

Szukasz skutecznych zabiegów kosmetycznych po ciąży? My odbudujemy Twoją skórę.

Każdy zabieg poprzedzony jest wywiadem kosmetologicznym i konsultacją z klientem. Pomagamy kobietom po porodzie w walce ze zniszczoną skórą, przebarwieniami i rozstępami.