Kosmetyki Peel Mission na przebarwienia

Peel Mission ® jest producentem cenionych peelingów chemicznych, wykorzystywanych w różnorodnych terapiach problemów skórnych. O sukcesie marki zadecydowała najnowsza wiedza ekspertów w połączeniu z nowoczesnymi technologiami produkcji. Dzięki temu otrzymaliśmy produkty najwyższej jakości, zgodne z normami ISO 22716 i GMP. Wykorzystujemy je do terapii odmładzających, w redukcji blizn i przebarwień, w leczeniu trądziku różowatego i pospolitego. Co stanowi o wyjątkowości tych produktów?

Po pierwsze, produkty PEEL MISSION ® charakteryzują się wysoką biodostępnością – pH peelingu jest niższe niż pH kwasu.

Zastosowanie płynnego podłoża preparatów zwiększa efekt dogłębnej penetracji cząsteczek kwasu w głąb skóry.

Po drugie, produkty PEEL MISSION ® można łączyć – to daje szersze możliwości terapeutyczne oraz umożliwia doskonalsze dopasowanie ścieżki terapeutycznej do indywidualnych potrzeb klienta.

Łączenie peelingów chemicznych polega na zachowaniu odpowiedniej kolejności procedur zabiegowych opracowanych przez ekspertów PEEL MISSION ®. oraz Healthy Beauty. Uwzględnione zostały różne czynniki, które wpływają na skuteczność działania biologicznego – rodzaj kwasu, jego pKa, wielkość cząsteczki oraz pH. Ogromną zaletą peelingów chemicznych PEEL MISSION ® jest sposób ich przygotowania – to jedyne takie preparaty na rynku, powstałe na bazie monokwasów, gdzie zastosowano farmaceutyczną recepturę.  Występują one w różnorodnych stężeniach i odmianach, co pozwala na indywidualne przygotowanie terapii „skrojonej na miarę” konkretnego klienta. Produkty PEEL MISSION ® doskonale oddają ducha zdrowego piękna – idei naszego Healthy Beauty.

Dzięki współpracy z Agnieszką Kowalską, nasi eksperci otrzymali innowacyjne produkty do zadań specjalnych. Dzięki peelingom PEEL MISSION ® skuteczność zabiegów jest nieporównywalnie wyższa, a możliwość personalizacji każdego zabiegu sprawia, że nasi klienci wracają do nas kolejny raz. To ich zaufanie jakim obdarzają nasz salon jest dla naszych kosmetologów najcenniejsze.

Jak preparaty PEEL MISSION ®  radzą sobie z przebarwieniami skóry?

Jednym z najczęściej leczonych problemów są przebarwienia rozproszone, melasma oraz przebarwienia pozapalne, potrądzikowe. Regularnie prowadzimy w naszym salonie serie skutecznych zabiegów przy zastosowaniu produktów PEEL MISSION ®. Jak wygląda jeden z przykładowych zabiegów? Po zebraniu rzetelnego wywiadu z klientką ekspert Healthy Beauty rozpoczyna procedurę zabiegu redukcji przebarwień od oczyszczenia skóry, z zastosowaniem jednego z trzech preparatów: płynu micelarnego, pianki UpRemover lub żelu UpWashing.

Drugim etapem jest odtłuszczenie skóry przy użyciu preparatu Pre Peel. Zawiera on kwas salicylowy w stężeniu 2% dzięki czemu efekt wnikania i penetracji chemicznej w głąb skóry jest intensywniejszy. Równomiernie  oczyszczona skóra gotowa jest na kolejny etap – aplikowanie np. peelingu Lightening 2. Ten łagodny, ale skuteczny preparat powstał w oparciu o kwas mlekowy w stężeniu 50% i pH 2,0. Niewielkie cząsteczki kwasu dogłębnie wnikają między komórki naskórka, rozrywając połączenia między nimi. W efekcie przebarwienia zdecydowanie jaśnieją, zmarszczki stają się spłycone i wygładzone. Eksperci Healthy Beauty rekomendują ten zabieg zwłaszcza osobom z fotouszkodzeniami skóry a także zmagającymi się z bliznami i zmianami trądzikowymi. Dzięki regulacji wydzielania sebum peeling optymalizuje jego wydzielanie, wykazuje również działanie antybakteryjne. Doskonale sprawdza się u osób z trądzikiem i przebarwieniami pozapalnymi.

Pora na kolejny etap zabiegu – dodatkowe kwasy oraz boostery

Następnie aplikowany jest kolejny peeling, np. AZA PEEL1, który zawiera kwas azelainowy w stężeniu 20% i pH 2,7. Kwas ten polecany jest szczególnie osobom o skórze wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Po tym ponowna neutralizacja i osuszenie skóry twarzy, by przygotować ją na dodatkowe produkty wzmacniające efekt zabiegu. Do tego zadania doskonale sprawdza się preparat bogaty w witaminę C w 3 formach. Rozjaśnia przebarwienia, intensywnie nawilża, dodaje blasku skórze oraz działa antyoksydacyjnie. Ten przepięknie owocowo pachnący żel ma swój odpowiednik do pielęgnacji domowej – Vitami C Gel zawierający 6% witaminę C. Teraz kolej na regenerację – w tym celu wykorzystywany jest wyjątkowy krem stworzony przez farmaceutów – Regener Max ™, również rekomendowany jako wspomaganie odbudowy skóry w domu. Etapem zamykającym procedurę zabiegu jest zabezpieczenie skóry przed wpływem promieniowania UV – w tym celu ekspert posługuje się kremem Bloc ®, który aż przez osiem godzin zapewnia skuteczną ochronę zarówno przed promieniowaniem UVA jak i UVB. Minimum 14 dni po zabiegu należy stosować kosmetyki z filtrami. Polecamy formę kremową jak również spray. Zaletą kremu jest 8-godzinne działanie ochronne, zaletą Bloc Skin Protector Spray SPF50 wygodna, higieniczna aplikacja, również na makijaż, nie pozostawiająca na skórze tłustej warstwy. Ważnym elementem oprócz regeneracji jest krem Lighter lub Filler Max. Czym się również? Krem Lighter rozjaśnia przebarwienia oraz ma lekką, nawilżającą formułę. Peel Mission krem Filler Max dedykowany jest dodatkowo jako pielęgnacja anti ageing.

W jednym zabiegu możemy łączyć nawet do 5 rodzajów kwasów. W terapii przebarwień doskonale sprawdzają się również kwas kojowy, fitowy, glikolowy, ferulowy, kwasy huminowe, kwas askorbinowy czy retinol.

Jak powinien działać kwas, który skutecznie rozjaśnia przebarwienia? Warunkuje to kilka mechanizmów:

-hamuje transport barwnika do komórek naskórka, dzięki czemu zapobiega powstawaniu nowych zmian

-działa rozjaśniająco na skórę dodatkowo blokuje proces melanogenezy, czyli proces tworzenia barwnika w skórze, poprzez hamowanie aktywności enzymu tyrozynazy

-oddziałując rozjaśniająco na skórę rozbija już istniejący pigment, aktywnie redukując istniejące przebarwienia

Dzięki takim właściwościom możliwe jest skuteczne redukowanie istniejących i zapobieganie powstawaniu nowych zmian.

 

Jak pielęgnować skórę z przebarwieniami w domu?

Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z przebarwieniami pozapalnymi, piegami czy ostudą (melasma) dobór odpowiednich i skutecznych preparatów do współterapii domowej jest kluczowy. Rekomendujemy następujące preparaty Peel Mission na przebarwienia:

  1. Do mycia twarzy wybierz Żel UpWashing Hyperpigmentation Skin.
  2. Następnie zastosuj jeden (na dzień i noc), lub dwa (jeden rano, drugi wieczorem) toników spośród:

Aza Tonic, Lightening Tonic, Ferul Tonic, Vitamin C Tonic, Phytic Tonic, Depigen Tonic, RetiPeel Tonic.

Jak dobrać odpowiedni? Kieruj się dodatkowymi potrzebami skóry, jak np. stany zapalne (Aza Tonic), popękane naczynka (Phytic Tonic), fotostarzenie (Ferul), silne przebarwienia, profilaktyka (Depigen Tonic + Lightening Tonic), przebarwienia oraz cera dojrzała/profilaktyka starzenia RetiPeel Tonic, delikatne przebarwienia i skóra naczynkowa, sucha lub wymagająca rewitalizacji – Vitamin C Tonic.

Nie wiesz jak powinien wyglądać zestaw idealnie dopasowany dla Ciebie? Zapraszamy na bezpłatną konsultację i zakupy na miejscu do Healthy Beauty. Umów się online

  1. Kolejny krok to serum: Vitamin C Gel, Phytic Gel lub Depigen Serum
  2. Następnie Peel Mission krem Lighter + 50ml (w składzie retinol, kwas kojowy, arbutyna, witamina C) lub Filler Max 50ml (w składzie retinol, olej arganowy, kwas ferulowy)
  3. Najważniejszym elementem jest ochrona przeciwsłoneczna, dla zachowania efektów zabiegowych oraz uniknięcia powstawania nowych przebarwień w przyszłości: Bloc Skin Protector Spray SPF50, Bloc Krem SPF50 50ml

Wykorzystanie produktów PEEL MISSION ® zawsze spotyka się w naszym salonie z dobrym przyjęciem. To nie są tylko peelingi, kremy czy żele, ale innowacja zamknięta w wygodnym i higienicznym opakowaniu kosmetyku. Skuteczne rozwiązywanie skórnych problemów i możliwość indywidualnego przygotowania terapii dopasowanej „na miarę” sprawia, że produkty PEEL MISSION ® nie mają sobie równych.

Menu