Sprawdzone metody na usuwanie przebarwień posłonecznych

Przebarwienia skóry mogą być utrapieniem nie tylko dla kobiet, ale i dla mężczyzn. Każdy by chciał, aby jego cera wyglądała zawsze świeżo i nienagannie. Niestety często bywa tak, że długie godziny spędzone na słońcu mogą powodować zmiany skórne, wtedy kolor naszej skóry nie jest już jednolity. Wizyta w profesjonalnym salonie kosmetycznym może nam pomóc w odzyskaniu gładkiej i pięknej cery.

Jakie zabiegi będą skuteczne?

Jednym z najpopularniejszych zabiegów do walki z przebarwieniami jest peeling chemiczny. Peeling ten polega na zastosowania specjalnych kwasów pochodzenia naturalnego, które mają pomóc w usuwaniu naskórka. Poprzez odpowiednie dobranie kwasów, zabieg jest personalizowany dla każdego klienta, tak, aby był jak najbardziej skuteczny. Bardzo często pierwsze efekty widać już po pierwszym zabiegu – mimo to warto jest wykonać serię około 5 zabiegów.

Mikrodermabrazja diamentowa polega na manualnym złuszczaniu warstwy rogowej naskórka za pomocą specjalnego urządzenia z głowicą posiadającą diamentową końcówkę. Intensywność zabiegu jest dobierana indywidualnie do potrzeb klienta. Zabieg ma za zadanie złuszczyć martwe komórki warstwy rogowej naskórka, oczyścić skórę, zmniejszyć łojotok i ilość zaskórników. Ta metoda stymuluje regenerację skóry, wygładza ją i poprawia koloryt.

Na pomoc z przebarwieniami skóry, przychodzi również karboksyterapia. Zabieg ten polega na zaaplikowaniu pod skórę dwutlenku węgla. Jest to metoda nieinwazyjna i bezpieczna. Dwutlenek węgla występuje już w naszym ciele – a poprzez jego dodatkowe wprowadzenie wspomagamy procesy, które samoistnie dzieją się w nas. Dzięki tej terapii pozbędziemy się przebarwień, skóra będzie jednolita, gładka i jędrna.

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen to kolejna metoda wspomagająca nas w usuwaniu przebarwień i innych niedoskonałości skóry. W przypadku tych zabiegów, kosmetolog wykonuje mikronakłucia skóry przy pomocy specjalnego urządzenia wyglądającego jak długopis. Urządzenie to jest zakończone specjalną głowicą z mikroigłami, które w trakcie nakłuwania tworzą mikrokanały i mikrourazy. Dzięki tym mikrokanałom, składniki odżywcze zastosowane w trakcie zabiegu są skuteczniejsze. Natomiast mikrourazy powodują natychmiastową reakcję skóry do autoregeneracji. Pierwsze efekty widać już po wygojeniu się skóry.

Czy to naprawdę działa?

Skuteczność zabiegów będzie różniła się u każdego z nas, ponieważ nasza skóra może różnie zareagować na konkretny zabieg. W przypadku większości powyższych metod zaleca się wykonanie serii zabiegów, aby końcowy efekt był zadawalający i długotrwały. Warto też pamiętać o zabiegach przypominających, które robimy np. po 6 miesiącach od zakończenia terapii – tutaj radą służy kosmetolog Healthy Beauty. Przeczytaj również o usuwaniu przebarwień po opalaniu.

Szukaj porady u profesjonalnego kosmetologa

Polecamy zapisać się na bezpłatną konsultację, na której kosmetolog Healthy Beauty przedstawi możliwe ścieżki leczenia przebarwień i zaproponuje najlepszą opcję dla nas.