Usuwanie blizn po trądziku kwasami

Trądzik jest problemem skórnym, z którym boryka się wiele osób w różnym wieku. Przybiera różne formy i pojawia się w wielu miejscach na ciele, pozostawiając nieestetyczne blizny potrądzikowe. Problem ten dotyczy nie tylko nastolatków. Zdarza się, że okres młodzieńczy dawno mamy za sobą, a uciążliwe dolegliwości wciąż nam towarzyszą, nie dając łatwo się zlikwidować. Dotychczasowe leczenie blizn opierało się w głównej mierze na zabiegach światłem IPL, dermabrazji i głębokich peelingach. Zabiegi te jednak nie zawsze przynosiły spektakularne efekty.

Usuwanie blizn po trądziku za pomocą kwasów

Dobrze dobrana terapia kwasami daje takie efekty:

W naszym salonie stosujemy terapie kwasowe, oraz zabiegi mezoterapii mikroigłowej usuwające blizny potrądzikowe

Kuracje te są skuteczne, bezpieczne i dobrane indywidualnie. Wszystko po to, by stały się idealnym rozwiązaniem Twoich problemów i odpowiedzią na Twoje oczekiwania.

Sprawdź naszą ofertę peelingu chemicznego z wykorzystaniem naturalnych kwasów – zabiegi tego typu bardzo dobrze usuwają blizny

Mezoterapia mikroigłowa na blizny potrądzikowe – polecamy

Zabieg ten polega na dostarczaniu aktywnych składników do wierzchniej warstwy skóry na głębokości około 1-2 mm. W tym celu stosuje się specjalne urządzenie o nazwie dermapen, dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne. Liczny się precyzja i dokładność, a odpowiednie kwalifikacje naszych kosmetologów sprawiają, że zabieg jest całkowicie bezpieczny. Szybka głowica wyposażona w 12 molibdenowych mikroigieł wykonuje nawet 1200 nakłuć na sekundę. Dzięki temu pobudzane są mechanizmy naprawcze skóry oraz przebudowuje się jej struktura – Zobacz pełną ofertę mezoterapii mikroigłowej.

Składniki aktywne mają możliwość optymalnego działania, ponieważ docierają bezpośrednio w miejsca tego wymagające. W większości kosmetyków, kremów drogeryjnych które używamy na co dzień, substancje aktywne są w formie zbyt dużych cząsteczek, które nie są wstanie przeniknąć przez barierę naskórkową. Mezoterapia mikroigłowa to doskonała alternatywa, dająca szybkie, a przede wszystkim trwałe efekty. Odpowiednio dobrane koktajle odżywcze w połączeniu z nowoczesną metodą aplikacji gwarantują rewelacyjne rezultaty. Zabiegi mezoterapii mają charakter nieinwazyjny, dzięki czemu nie ograniczają Twojej codziennej aktywności. Odpowiednio dobrane kompozycje preparatów mają na celu zapewnienie optymalnych efektów w zależności od problemu. Zabieg można wykonywać na twarzy, szyi, dekolcie, owłosionej skórze głowy, pośladkach, udach, brzuchu i piersiach. W celu uzyskania optymalnych efektów, mezoterapia igłowa powinna być wykonywana w serii kilku zabiegów. Początkowo należy ją przeprowadzić, co 6-14 dni przez dwa miesiące, następnie jeden zabieg raz w miesiącu, przez okres 3-6 miesięcy.

Wskazania do mezoterapii mikroigłowej:

 • wspomaganie leczenia chorób owłosionej skóry głowy np. łysienie plackowate, wypadanie włosów
 • przygotowanie skóry do opalania lub poprawa jej wyglądu po kąpielach słonecznych
 • podtrzymanie efektów zabiegów medycyny estetycznej – np. po podaniu wypełniaczy
 • profilaktycznie – aby spowolnić procesy starzenia skóry i nadać jej ładniejszy wygląd
 • blizny potrądzikowe
 • blizny pourazowe
 • pooperacyjne (cesarskie cięcie, wyrostek robaczkowy itp.)
 • zmiany związane ze starzeniem się skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni
 • skóra szara, matowa, wymagająca rewitalizacji
 • profilaktyka przeciwzmarszczkowa
 • zwiotczenie skóry ud, brzucha i pośladków
 • cellulit
 • rozstępy
Dermapen czyli mezoterapia mikroigłowa na blizny po trądziku

Zabiegi kwasami usuwające blizny po trądziku

Terapia kwasami czyli peeling chemiczny pozwoli pozbyć problemów z trądzikiem oraz usunie wszelkie wywołane chorobą zmiany. Jeśli borykasz się z problemem w fazie aktywnej, wówczas najlepsze będzie kwas salicylowy, redukujący ilość bakterii. Mikrocząsteczkowa budowa związku powoduje, że wnika on głęboko w pory i silnie je oczyszcza. Peeling kwasem laktobionowy ujędrnia i nawilża naskórek, przywracając mu właściwy koloryt. W przypadku przebarwień potrądzikowych świetnie sprawdza się  kwas mlekowy, które przez działanie de pigmentujące, rozjaśnia najbardziej oporne przebarwienia. Gdy potrzeba wspomagania terapii używamy kolejnych preparatów. Ostatnim etapem terapii trądziku jest niwelacja blizn potrądzikowych bardzo mocnym złuszczaniem. Odnowione warstwy świeżej tkanki, pojawiają się po złuszczeniu starej, nierównej powierzchni skóry.
Znaczenie ma również kolejność aplikacji preparatów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy jak poradzić sobie z najbardziej opornymi zmianami.

Pełna terapia oznacza:

 1. 3-6 zabiegów w pakiecie, niwelujących trądzik, powstałe zmiany i przebarwienia
 2. Dobór domowej pielęgnacji, wykluczającej ponowny nawrót dolegliwości
 3. Edukację Pacjenta. Wszystko dla najlepszego efektu

Sprawnie i dokładnie redukujemy blizny wywołane przez trądzik

Zabiegi wykonywane są wyłącznie przez kosmetologa, dlatego możesz czuć się w 100% bezpieczna. Każdy zabieg poprzedzony jest wywiadem i konsultacją z klientem. Dobierzemy odpowiedni zabieg na Twoje problemy trądzikowe.
Jeżeli masz pytania zapraszamy na bezpłatną konsultację do salonu lub ONLINE.