Srebro koloidalne w ampułkach – zastosowanie w kosmetologii

Każda kobieta lubi otaczać się pięknymi i ekskluzywnymi przedmiotami, a takie przecież mogą być wykonane ze srebra. Srebro, jeden z metali szlachetnych, wykorzystywane jest do wyrobu m.in. biżuterii i różnych akcesoriów. Ale czy wiecie, że jest ono także wykorzystywane w kosmetykach? Znakomite właściwości srebra znane są od czasów starożytnych. Już wtedy było ono wykorzystywane do leczenia różnych dolegliwości oraz wspomagało gojenie ran.

W nowoczesnej kosmetyce coraz częściej sięga się po innowacyjne metody, takie jak nanotechnologia. Właśnie w kosmetyce używa się formy jonowej srebra, a także nanocząsteczki tego pierwiastka. Wykorzystywane w takiej formie jest ono bezpieczne i nietoksyczne. Badacze z różnych dziedzin nauki, odkryli, że nanosrebro ma właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne.

Zastosowanie srebra w kosmetykach

Dzięki swoim właściwościom, srebro jest wykorzystywane jako środek antybakteryjny w kosmetyce i medycynie. Srebro jest często składnikiem kosmetyków przeznaczonych dla cery trądzikowej. Ma ono złagodzić stany zapalne i zmniejszyć ogniska bakterii na twarzy. Srebro możemy też znaleźć m.in. w dezodorantach, mydłach przeciwbakteryjnych, szamponach, płynach po goleniu czy do płukania jamy ustnej, a także w żelach i tonikach antybakteryjnych.

Mezoterapia mikroigłowa i nanosrebro

Mezoterapia mikroigłowa jest to zabieg polegający na wykonaniu mikronakłuć skóry przy użyciu specjalnego urządzenia wyglądem przypominającego długopis. Dzięki takim mikronakłuciom, zaaplikowane preparaty mają możliwość dogłębnej penetracji skóry i dotarcia do problematycznego miejsca. Nanosrebro wykorzystywane w tym zabiegu jest zamknięte w specjalnych ampułkach. Podczas nakłuwania skóry składniki preparatu transportowane są bezpośrednio do źródła problemu a skóra dostaje sygnał do autonaprawy.

Srebro koloidalne w kosmetykach

Jony srebra wykorzystywane są zarówno w medycynie jak i biologii. Mają one działanie bakterio- i grzybobójcze, a także antybakteryjne. Dzięki temu stosowane są jako dodatek do różnego rodzaju kosmetyków a także wspomagają zabiegi kosmetyczne. Ten metal szlachetny może być stosowany do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Jony srebra zawarte w kremach potrafią świetnie zabezpieczać naszą skórę przed wirusami i bakteriami – tworzą one taką specjalną barierę ochronną. Srebro koloidalne jest bioprzyswajalne – czyli wykorzystane nanocząsteczki tego metalu są na tyle małe, że potrafią wniknąć bezpośrednio do tkanek.

Wszelkiego rodzaju kremy i glinki z dodatkiem srebra koloidalnego pozwalają dogłębnie nawilżyć skórę i wyrównują jej kolor. Co sprawia, że skóra jest zregenerowana, ma zdrowy i świeży wygląd.

Poradź się profesjonalnego kosmetologa

Zapytaj kosmetologa Healthy Beauty o zabiegi i kosmetyki wykorzystujące ten metal szlachetny. Efekty zastosowania srebra w kosmetyce mogą Cię zadziwić!

Zobacz również: