Sposoby na usuwanie starych blizn z efektem natychmiastowym

Blizny – są zmorą wielu kobiet i mężczyzn. Często mamy blizny w miejscach, w których nie da się ich ukryć przed światem – takie są najgorsze. Mogą to być blizny pourazowe, które niosą ze sobą nieprzyjemne wspomnienia, albo blizny potrądzikowe, które zostały po wcześniejszych problemach skórnych.

Co zrobić by nie były aż tak widoczne?

Nowoczesna medycyna estetyczna robi wszystko, żeby ułatwić nam życie. Dzięki zabiegom kosmetycznym możemy poprawić nasz wygląd, a przy okazji nasze samopoczucie i postrzeganie siebie.

Warto umówić się na bezpłatną konsultację z kosmetologiem Healthy Beauty, który obejrzy problematyczne miejsce lub miejsca, dobierze odpowiednie kosmetyki i poleci najlepsze zabiegi.

Blizny idą w zapomnienie!

Karboksyterapia – zabieg ten jest niezwykle skuteczny w leczeniu blizn. Jest również polecany do niwelowaniu rozstępów, a nawet cieni pod oczami. Zabieg polega na zaaplikowaniu pod skórę dwutlenku węgla, który pobudza tkankę do regeneracji. Zalecana jest seria kilku zabiegów, a z każdym kolejnym zabiegiem blizny staną się mniej widoczne.

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen – jest kolejnym zabiegiem, który pomoże w zniwelowaniu blizn pourazowych i potrądzikowych (a nawet rozstępów czy zmarszczek). Zabieg ten polega na użyciu specjalnego przyrządu, który wyglądem przypomina długopis i jest zakończony głowicą mikroigłową. Kosmetolog nakłuwając skórę urządzeniem dermapen powoduje mikro urazy. Dzięki tym mikro urazom, skóra otrzymuje sygnał do autoregeneracji i rozpoczyna proces naprawczy. Cały proces naprawczy skóry trwa 28 dni – i właśnie po tym czasie efekty będą najlepiej widoczne. Tutaj także wskazana jest seria zabiegów.

Peeling chemiczny to kolejna metoda na pozbycie się niechcianych blizn i przebarwień potrądzikowych. Jest to peeling przy użyciu naturalnych kwasów, który ma za zadanie usunięcie martwego naskórka, co spowoduje wygładzenie skóry. Przed zabiegiem kosmetolog Healthy Beauty przeprowadza wywiad z klientem, analizuję cerę oraz problemy, z którymi przychodzi. Dzięki temu kwasy dobierane są indywidualnie do każdego klienta.

Możemy spotkać się z następującymi rodzajami peelingu chemicznego:

  • powierzchniowy – oddziałuje jedynie na naskórek i jest stosowany do zwalczania trądziku oraz eliminacji niewielkich zmarszczek i przebarwień.
  • średnio głęboki – oddziałuje na naskórek i skórę właściwą. Jest stosowany na większe zmarszczki, blizny potrądzikowe oraz przebarwienia.
  • głęboki – swoim działaniem również obejmuje naskórek i skórę właściwą, ale do jego wykonania używane są znacznie silniejsze środki chemiczne, które mają pomóc w zniwelowaniu zmarszczek głębokich oraz blizn. Peeling ten jest wykonywany na zlecenie lekarza.

Porozmawiaj z kosmetologiem

Zapraszamy do kontaktu z kosmetologiem Healthy Beauty. Po krótkiej konsultacji zostanie przedstawiony plan działania, dzięki któremu będziecie cieszyć się gładką i czystą skórą bez blizn.