Redukcja przebarwień posłonecznych za pomocą technologii E-light

Zabiegi laseroterapii to skuteczna metoda na walkę z niedoskonałościami skóry. Laserowe usuwanie przebarwień posłonecznych pozwala skutecznie pozbyć się zmian skórnych o różnej etiologii. Przebarwienia skóry takie jak piegi, plamy starcze czy melasma powstają w wyniku nierównego rozłożenia melaniny bądź nadprodukcji barwnika. Wyglądem przypominają brązowe plamy i mogą pojawić się wszędzie, jednak najczęściej występują na dekolcie, szyi, twarzy oraz dłoniach. Podstawowe a zarazem główne wskazanie do laserowego usuwania przebarwień to przebarwienia posłoneczne.

HEALTHY BEAUTY przeprowadza zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu. Rozjaśnianie przebarwień za pomocą technologii E-light, czyli połączenia IPL z falą radiową RF, to skuteczny zabieg, który rozświetla i wyrównuje koloryt skóry. Laser wykorzystywany podczas terapii zapewnia najwyższą efektywność zabiegu.

Zabieg usuwania przebarwień- na czym polega?

Podczas zabiegu usuwania przebarwień rozproszona wiązka światła skierowana jest na obszar poddawany zabiegowi. W efekcie dochodzi do „czyszczenia” zmiany i jej usunięcia. Należy zaznaczyć, iż przebarwienia są wynikiem powstania złogów melaniny. W trakcie wykonywanego zabiegu dochodzi do koagulacji skumulowanego barwnika, a w rezultacie do uszkodzenia zbędnych komórek. Co istotne? Po zakończonym zabiegu przebarwienia nie znikną od razu – na efekty trzeba będzie poczekać 2 tygodnie.

Wskazaniem do usunięcia przebarwień skóry jest m.in.:

 • Uszkodzenie skóry spowodowane promieniowaniem słonecznym
 • Rogowacenie starcze
 • Znamiona naskórkowe

Nasz gabinet posiada nowoczesny sprzęt, dzięki czemu wykonywany zabieg jest komfortowy i praktycznie bezbolesny. Wszystko to, dzięki możliwości skierowania strumienia zimnego powietrza na obszar poddawany zabiegowi. Przed rozpoczęciem zabiegu specjalista przeprowadza dokładny i szczegółowy wywiad z Pacjentem, podczas którego wykluczane jest występowanie ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Ważne! Zabieg jest w 100% bezpieczny i komfortowy. Przez około 2 dni po laserowym usunięciu przebarwień posłonecznych może utrzymywać się niewielki obrzęk i zaczerwienienie. Jednak nie jest wymagany okres rekonwalescencji, a co za tym idzie od razu możliwy jest powrót do codziennych aktywności.

Laserowe usuwanie przebarwień – efekty

Oferujemy wykonanie zabiegów, które umożliwiają osiągnięcie maksymalnego rozjaśnienia przebarwień. Efektem jest również wyrównanie kolorytu skóry. Należy jednak pamiętać, że działanie lasera nie jest widoczne od razu. Co to oznacza? Najpierw przebarwienia posłoneczne staną się ciemniejsze, dopiero później wraz ze złuszczaniem naskórka dochodzi do ich rozjaśnienia. Sam proces złuszczania skóry trwa około jednego tygodnia.

W celu uzyskania pełnych efektów konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów. Częstotliwość i ilość zabiegów zależy m.in. od wielkości i głębokości przebarwień, rodzaju oraz indywidualnych oczekiwań Pacjenta. Jednak zazwyczaj wystarcza wykonanie 3-5 powtórzeń. Zabiegi powinny być przeprowadzone w odstępach 6-8 tygodniowych.

Jak się przygotować do zabiegu?

Pamiętaj, że zabieg laserowego usuwania przebarwień wymaga wcześniejszego odpowiedniego przygotowania.

 • Na pół roku przed planowanym zabiegiem, należy zakończyć terapię retinoidami doustnymi
 • Na około miesiąc przed zabiegiem nie wolno przyjmować antybiotyków oraz innych leków na stany zapalne
 • Należy również zrezygnować z opalania skóry
 • Około tydzień przed zabiegiem nie wolno wykonywać peelingów

Bardzo istotne jest, aby zarówno przed wykonaniem zabiegu, pomiędzy seriami oraz po zakończonym zabiegu chronić skórę przed zbyt silnym promieniowaniem słonecznym oraz odpowiednio dbać o jej nawilżenie.

Wskazania po zabiegu

Zastanawiasz się, jakie są wskazania po laserowym usunięciu przebarwień? Przez miesiąc po wykonanym zabiegu nie wolno opalać się. Ponadto, przez około tydzień należy zrezygnować z wysiłku fizycznego oraz kosmetyków zawierających alkohol i peelingów. W zamian za to, zalecane jest stosowanie delikatnych środków myjących. Pamiętaj, że proces złuszczania się skóry jest naturalnym efektem zabiegu, dlatego nie należy go przyspieszać ani zrywać fragmentów naskórka. Na pełny efekt zabiegu trzeba poczekać do momentu wygojenia się skóry, czyli ok. 4-6 tygodni.

Laserowe usuwanie przebarwień – przeciwskazania

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Choroby skórne
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Niektóre choroby m.in. nowotwory
 • Rozrusznik serca
 • Oraz implanty w okolicy zabiegowej

Chcesz usunąć przebarwienia i plamy na skórze? Koniecznie zadzwoń i umów się na konsultację w HEALTHY BEAUTY. Zapraszamy!