Punktowe oczyszczanie twarzy – nasze metody

Pielęgnacja skóry twarzy jest jednym z najważniejszych filarów koniecznych dla jej zdrowia i piękna. Wiele osób jednak nie zdaje sobie sprawy z popełnianych na co dzień błędów, które popełnia. Dzisiaj wyjaśnimy kilka tych podstawowych i najczęściej popełnianych. Domowa pielęgnacja jest przecież jednym z najważniejszych elementów właściwego dbania o cerę, dobrze jest więc o tej kwestii wiedzieć jak najwięcej.

Punktowe oczyszczanie twarzy – za i przeciw

Często spotykamy się z preparatami, paskami oczyszczającymi, tonikami i in, które działają na naszą skórę punktowo. Wiadomo, że są na naszej twarzy obszary szczególnie uczulone na powstawanie niedoskonałości. W tak zwanej „strefie T” czyli na czole, nosie, brodzie najczęściej pojawiają się wypryski, zaskórniki i inne niechciane i nieestetyczne znamiona nadmiernego działania sebum. Ale czy oczyszczanie jednej partii twarzy rzeczywiście ma sens? Co jeśli dbamy tylko o połowę naszej cery, reszcie nie poświęcając aż tyle uwagi, bo przecież nie jest na tyle problematyczna. Punktowe oczyszczanie twarzy lepiej jest zastąpić kompleksową higieną całej naszej cery w jednakowym stopniu. Czy nie cała nasza cera zasługuje na odpowiednią troskę? Holistyczne i całościowe podejście do higieny skóry jest najważniejsze, bo tylko ono daje nam pewność, że zrobiliśmy dla naszej skóry możliwie wszystko to, co najlepsze.

Czy właściwie dbasz o swoją cerę w domu?

Niezmiernie ważną rolę w tym jaki jest stan naszej cery odgrywa to jak myjemy twarz, jak usuwamy makijaż, jak nawilżamy ją w trakcie domowej pielęgnacji. To jest przecież codzienna praca jaką wykonujemy na rzecz zdrowia naszej cery. Niestety okazuje się, że przez nieświadomość i brak wiedzy bardzo często wyrządzamy skórze więcej szkody niż pożytku. Jak to możliwe? Przecież staramy się dogadzać jej peelingami, oczyszczaniem manualnym, nawilżaniem, tonikami, kremami na noc i na dzień… A jednak. Częstotliwość zabiegów ma ogromne znaczenie. Nie wolno nam stosować peelingu ziarnistego częściej niż raz w tygodniu a w przypadku niektórych rodzajów cery, nie powinniśmy ich stosować wcale! To samo jest z kremem- czy stosujemy taki, który posiada filtr chroniący przed szkodliwym działaniem słońca, nawet w okresie zimowym? Jakiego preparatu używamy do mycia twarzy, czy jest on na bazie alkoholu? Jakie substancje zawiera w składzie? Wiele takich kwestii jest dla nas niejasnych i nie bardzo wiemy, czy to w jaki sposób dbamy o skórę jest tak naprawdę bezpieczne i skuteczne. Zamiast czytać skład kosmetyków raczej sugerujemy się znaną marką lub korzystną ceną przy doborze kosmetyków- co oczywiście skutkuje na skórę zupełnie odwrotnym efektem od zamierzonego.

Skin coaching – poprowadzimy Cię przez wszystkie etapy!

W salonie Healthy Beauty oferujemy przy pierwszej wizycie bezpłatny skin coaching. Co to takiego? To profesjonalnie przeprowadzone rozpoznanie potrzeb i problemów naszej cery. Dzięki niemu dowiesz się nie tylko jaki jest Twój typ cery, ale przede wszystkim jak o nią dbać w domowych warunkach. Podpowiemy Ci czego należy unikać a co jest dla twojej konkretnej skóry konieczne. Dowiesz się jak sprawić, by cudowne efekty zabiegów kosmetycznych nie tylko nie zniknęły ale zostały przedłużone i uwydatnione, tak by Twoja cera cieszyła się doskonałym zdrowiem, nawilżeniem, jędrnością, gęstością i była w jak największym stopniu pozbawiona niedoskonałości oraz zmarszczek. Bo punktowe oczyszczanie twarzy i miejscowe, wybiórcze dbanie o nią nie jest wyjściem z sytuacji. Twoja skóra twarzy tworzy nierozłączną całość i tak właśnie należałoby o nią się troszczyć- całościowo i w pełni.