Przygotowanie cery do ślubu. Wyglądaj pięknie w TYM wyjątkowym dniu!

Ustalamy datę ślubu, sporządzamy listę gości, rezerwujemy salę, na sali orkiestrę, menu, wysyłamy zaproszenia, planujemy wieczór panieński i … Zapominamy o tak ważnej elemencie jak ustalenie wizyty u kosmetologa, aby zadbać o cerę i ciało. Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiety. Przygotowujemy się do niego starannie pod względem kreacji, fryzury czy wyboru miejsca. Warto zadbać zawczasu również o pełną, systematyczną obsługę kosmetyczną. Przecież każda z nas chce wyglądać w tym dniu wyjątkowo!

Kiedy zacząć przygotowania?

Bywa, że zaniedbywane latami problemy skórne wymagają długotrwałej terapii. Tydzień przed ślubem żaden kosmetolog, choćby miał magiczne moce, nie usunie blizn potrądzikowych czy przebarwień melanodermalnych. Jeśli masz zastarzałe problemy skórne, warto zatroszczyć się o skórę z dużym wyprzedzeniem. Nie jest przesadą rozpisanie terapii nawet na kilka miesięcy przed tym wyjątkowym dniem. Salę weselną rezerwujesz nawet rok wcześniej, o wygląd również warto zadbać z odpowiednim wyprzedzeniem. Wyprowadzenie trwałych zmian skórnych, blizn, trądziku może trwać kilka miesięcy, ponieważ skóra musi mieć czas na regenerację pomiędzy zabiegami.

przygotowanie cery do slubu

Jeśli borykasz się z np. trądzikiem umów się na pierwsza konsultację już 3 miesiące przed datą ślubu. Dobry kosmetolog będzie w stanie wyprowadzić skórę aż do pełnego wyleczenia jeżeli będzie miał wystarczająco dużo czasu. W przypadku, gdy chciałabyś pozbyć się zmarszczek, przebarwień, naczynek i innych problemów wymagających dłuższej terapii, jest to rozsądne działanie. Wszystko da się zrobić, ale potrzebny jest czas. Niech czas pracuje na twoja korzyść.

Wizyta w gabinecie z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, w celu konsultacji pozwoli specjaliście ustalić oraz zaplanować strategię działania. Kosmetolog określi za pomocą jakich narzędzi i w jakim czasie jest w stanie wyeliminować problem i wyprowadzić cerę. Ustalicie wspólny cel oraz etapy terapii w czasie, by ten cel osiągnąć. W terapii skóry twarzy często należy leczyć problemy jeden po drugim w odpowiedniej kolejności, oraz pozwolić skórze regenerować się pomiędzy poszczególnymi zabiegami. Ponadto zostanie wdrożona odpowiednia pielęgnacja domowa, która przyspieszy i utrwali efekty.

Krok po kroku. Czyli kluczem jest systematycznie wykonany plan.

Odpowiednio wcześniej warto sięgnąć np. po zabiegi mezoterapii mikroigłowej. Dzięki mikroskopijnym nakłuciom skóry i wprowadzaniu odpowiednich preparatów przez tak powstałe kanaliki, pobudzamy ją do regeneracji. Wzrasta ilość kolagenu, w wyniku czego struktura skóry właściwej zagęszcza się. Wizualnie widzimy jak spłycają się pory, rozjaśniają przebarwienia, zmniejszają blizny oraz zmarszczki. Zabieg jest bardzo efektywny, powtarzany systematycznie w serii powoduje długotrwałą poprawą stanu cery. Doskonałe rezultaty osiąga się u osób ze skórą wiotką i cienką, skłonną do zmarszczek i z rozszerzonymi porami. Mezoterapia mikroigłowa jest wspaniałym remedium na blizny potrądzikowe, które wskutek zwiększonej regeneracji skóry po prostu znikają. Proces tworzenia się włókien kolagenu i elastyny trwa kilka miesięcy, dlatego na ostateczny efekt trzeba trochę zaczekać. Cierpliwość się opłaci, ponieważ utrzymuje się on bardzo długo, dzięki przebudowie struktury głębszych warstw skóry.

Jeżeli czas przygotowań wypada w okresie letnim, nie ma problemu: użyj sprytnej terapii, która nie uwrażliwia cery na słońce. Na rynku istnieje np. cała gama kwasów, które nie uwrażliwiają skóry na działanie promieni słonecznych oraz nie stwarzają ryzyka powstania przebarwień melanodermalnych. Przebarwienia skóry po kwasach latem to mit, przeciwnie – kilka z nich wręcz im zapobiega np. kwas azelainowy. Preparat z odpowiednim stężeniem tego związku przeciwdziała przebarwieniom blokując tyrozynazę, czyli enzym uczestniczący w produkcji barwnika w skórze. Dzięki temu nie dopuszcza do powstawania przebarwień i likwiduje te już istniejące. Podczas zastosowania innych kwasów wystarczy trzymać się zaleceń, by móc cieszyć się skuteczną terapią bez względu na to, że słoneczko grzeje już nieco mocniej po zimie. 🙂

Czysta cera – piękna cera.

By dokładnie i trwale oczyścić cerę potrzebna jest konsekwencja w działaniu. Jeden zabieg oczyszczający może nie dać zadowalających efektów. Nie warto odkładać oczyszczania na ostatnią chwilę, zwłaszcza, że skóra musi się po nim zregenerować. Seria oczyszczania manualnego w połączeniu np. z peelingiem kawitacyjnym załatwi sprawę na długo. Dodatkowo warto omówić z kosmetologiem swoją pielęgnację domową i jeżeli są w niej błędy, wprowadzić korekty. Kosmetyki ogólnodostępne często zawierają substancje o wysokiej komedogenności powodujące zapychanie porów skóry. Kosmetolog doradzi, które kosmetyki są dobre dla danego typu cery, a które niekoniecznie i mogą powodować np. zaskórniki. Przyczyny często szukamy gdzieś indziej, a może ona leżeć w kosmetykach do pielęgnacji domowej. Dodatkowym ułatwieniem jest fakt, że w profesjonalnych salonach kosmetyki o odpowiednim składzie można zakupić na miejscu.

Dietoterapia w problemach skórnych?

Owszem. Jeżeli wprowadzasz dietę by np. schudnąć do sukni ślubnej, warto aby zawierała ona wszystkie niezbędne składniki ważne dla skóry, włosów i paznokci. Co z tego, że stracisz kilka kilogramów jeżeli zniszczysz sobie cerę, osłabisz paznokcie a włosy będą wypadać kępkami? By tego uniknąć stosuj się do zaleceń kosmetologa odnośnie sposobu odżywiania. To działa.

Niektóre z produktów takie jak nabiał czy dania typu „Fast food” mogą spowodować niepowodzenie w walce o czystą cerę lub pogorszyć efekty terapii. O wszystkich niuansach dowiesz się od specjalisty w salonie kosmetycznym, który podchodzi do osób w sposób całościowy. Złe nawyki żywieniowe powinnaś zmieniać stopniowo i na stałe wspomagając proces terapii.

Reasumując, holistyczne podejście do tematu przygotowania cery przed ślubem spowoduje, że w tym wyjątkowym dniu będziesz mogła zapomnieć o swoich starych problemach skórnych. Twoim jedynym problemem będzie teraz nadmiar szczęścia na nowej drodze życia. :).

Nasz salon przygotuje Twoją cerę profesjonalnie do ślubu. Zapraszamy do kontaktu.

Indywidualnie dobierzemy odpowiednie zabiegi, ustalimy dokładny plan działania tak aby zdążyć przed tym najważniejszym dniem.