Jak przygotować skórę na jesień i zimę – zabiegi sezonowe

Jesień kojarzy się nam z powolnym przejściem od w stan odpoczynku i zawieszenia. Cała przyroda się wycisza, liście opadają z drzew, temperatura spada i dnie stają się krótsze. Czas na odpoczynek… i regenerację skóry! Trzeba przygotować ją na nadchodzące niekorzystne warunki pogodowe – zimne powietrze, mrozy, intensywne słońce lub porywiste mroźne wiatry. Jesienią zapraszamy cię do Healthy Beauty na rytuał regeneracji skóry. Nasz ekspert przeprowadzi cię przez wszystkie jego etapy – zgodnie z naturalnym rytmem funkcjonowania twojej skóry i jej fizjologią.

Krok 1 – złuszczanie.  Jesień to idealny czas na wykorzystanie dobroczynnej mocy kwasów.

W zależności od rodzaju oraz potrzeb twojej skóry, ekspert Healthy Beauty dobiera odpowiedni rodzaj kwasu oraz jego stężenie. Dzięki temu efekty widać już po pierwszym zabiegu. Poziom złuszczania różni się tak samo, jak różnią się potrzeby naszych klientów – po regularnym korzystaniu z kąpieli słonecznych przyda się peeling głębiej penetrujący naskórek podczas gdy lekkie odświeżenie kolorytu i regeneracja skóry wymagać będzie dobrania kwasu delikatniejszego. Peeling chemiczny nie tylko oczyszcza skórę ale pobudza ją do produkcji nowych komórek poprzez drażniące działanie, działa antybakteryjnie i antyoksydacyjnie a także intensyfikuje wchłanianie składników aktywnych zawartych np. w maskach. Co więcej, peeling chemiczny warto wykonać także na skórę dłoni. Są one najbardziej narażone na działanie np. detergentów, nieustannie wykonują rozmaite prace. Jesień to idealna pora by zapewnić im regenerację i odżywienie.

Ogromną popularnością cieszą się zabiegi delikatnego peelingu połączone z masażem relaksacyjnym dłoni. Nasi eksperci wykonują ich mnóstwo – relaksujące i regenerujące działanie wzmacnia dodatkowo odżywcza maska nakładana na zakończenie. Doskonale sprawdzi się także zabieg parafinowy – ciepło wydzielane w trakcie zabiegu wzmacnia wchłanianie odżywczych preparatów  nakładanych na skórę dłoni.

Aby peeling chemiczny dał trwałe i widoczne efekty, potrzebna jest systematyczność w ich wykonywaniu. Specjaliści oceniają, że najlepsze skutki obserwuje się po skończeniu pełnej serii zabiegów. W jednej serii jest ich przeważnie 5-10, w zależności od stężenia kwasu oraz rodzaju i stopnia wrażliwości cery. Te czynniki warunkują także odstęp czasu w jakim powtarza się zabiegi – przeważnie jest to od 7 do 14 dni. Działanie złuszczające kwasów polega m.in. na swoistym poluzowaniu wiązań pomiędzy korneocytami w rogowej warstwie naskórka, co w efekcie może prowadzić np. do występowania krostek, chwilowej szorstkości skóry czy bardziej zauważalnego złuszczania się naskórka. Dlatego jeśli w najbliższym czasie planujesz ważne wydarzenia lub prowadzisz intensywny tryb życia, rozsądnie rozplanuj serię zabiegów. Konieczna będzie także ochrona przed ekspozycją skóry na słońce.

Krok 2 – po złuszczeniu skóry przy pomocy chemicznego peelingu jest ona doskonale przygotowana do kolejnych etapów pielęgnacji.

Oczyszczona z martwego naskórka, kurzu i nadmiaru sebum cera jest gotowa na lepsze wchłanianie aktywnych substancji. Pora na kolejny ważny etap jesiennej pielęgnacji – nawilżenie. Polega na podaniu odpowiednich składników aktywnych (np. kwas hialuronowy, NMF czy mocznik) w trakcie zabiegów takich jak mezoterapia igłowa czy bezigłowa, jonofreza oraz metody PDT. W ich trakcie zwiększona penetracja przekazuje substancje aktywne głębiej i dokładniej, docierając do niżej położonych warstw skóry. Aby spowolnić proces przeznaskórkowej utraty wody na tym etapie pielęgnacji następuje aplikacja odpowiednio dobranej maski kosmetycznej, dobranej do rodzaju skóry klientki. W Healthy Beauty stosujemy preparaty najwyższej jakości, tworzone w oparciu o naturalne składniki tj. masło kakaowe, witaminy i minerały, olej jojoba czy masło karite. Maski te pełnią podwójną funkcję: nawilżającą oraz utrzymującą optymalny poziom lipidów w naskórku, przez co wzmacniają płaszcz wodno-lipidowy. To szczególnie ważne jesienią ale i zimą, gdy zmienne warunki pogodowe nie oszczędzają naszej cery. Tak zadbana cera z pewnością długo utrzyma zdrowy i piękny wygląd przez cały okres jesienno-zimowy.

Skoro zadbałaś już o cerę, to idealny moment by zatroszczyć się o pozostałe rejony twojego ciała. Istnieje mit, który głosi, że walka z cellulitem i rozstępami ma sens tylko na wiosnę, co ma związek ze zjawiskiem budzenia się do życia przyrody. O tym, że jest to nieprawda świadczy ogromna popularność zabiegów na ciało wykonywanych w naszym salonie właśnie w okresie jesiennym. Niestety, rozstępy są trudnym przeciwnikiem i walka z nimi wymaga czasu, dlatego jesień to doskonała pora na to by podjąć wyzwanie i stawić czoła temu niewygodnemu dla naszej skóry przeciwnikowi. Rozstępy świeże, niewielkie łatwo będzie wygładzić przy pomocy peelingu kwasami oraz zabiegu mikrodermabrazji. To bezpieczny i efektywny zabieg wyrównujący naskórek, pobudzający komórki do regeneracji oraz zwiększający wchłanianie aktywnych składników. W przypadku starszych rozstępów, bardziej pogłębionych nasi eksperci polecają zabiegi o intensywniejszym przebiegu, np. RF mikroigłową.

W przypadku walki z cellulitem doskonale sprawdza się terapia falą radiową. Jest ona łatwo wchłaniana przez komórki tłuszczowe, stymulując ich metabolizm. W naszym gabinecie łączymy moc naturalnych preparatów z wykorzystaniem zalet nowoczesnej medycyny estetycznej, co widać doskonale na przykładzie zabiegów antycellulitowych. Stosowanie metod PTD, mezoterapii mikroigłowej lub igłowej czy sonofrezy łączymy z aplikowaniem naturalnych substancji niwelujących cellulit (kurkuma, kofeina, imbir, cynamon, L-karnityna). Efekt? Wyższa skuteczność niż przy zastosowaniu tradycyjnej aplikacji manualnej.  Każdy zabieg dobierany jest indywidualnie – naczelną zasadą pracy ekspertów Healthy Beauty jest personalizacja zabiegów, uwzględniająca czynniki biologiczne, rodzaj problemu oraz oczekiwania i potrzeby klienta.

Tak przygotowana skóra bez obaw może stawić czoła zmiennej pogodzie, opadom śniegu czy mroźnym wiatrom. A czy ty już przygotowałaś swoją skórę w naszym jesiennym SPA?