Peeling kwasem salicylowym – rozwiązanie twoich problemów skórnych

Kwasy medyczne których używamy w Healthy Beauty są produktami do użytku profesjonalnego. Oznacza to że by zaopatrzyć się w preparat i wykonać zabieg, należy funkcjonować jako podmiot gospodarczy oraz przedłożyć niezbędne dokumenty poświadczające wykształcenie. Dzięki takiej procedurze, niezwykle silnie działające preparaty takie jak kwas salicylowy, nie dostają się w niepowołane ręce.

Peeling kwasem salicylowym działa inaczej niż w przypadku pozostałych kwasów. Pomimo że jest to zabieg eksfoliacji, nie następuje złuszczanie się skóry. Specyficzne właściwości sublimacyjne kwasu salicylowego powodują że działa on wewnątrz skóry wnikając głęboko. Efekt ten jest możliwy dzięki temperaturze ludzkiego ciała która jest idealna do sublimacji. Dodatkowo powłoka lipidowa skóry jest świetnym środowiskiem do rozpuszczania się kwasu salicylowego który świetnie rozpuszcza się w tłuszczach.

Zabieg z peelingiem kwasem salicynowym

Zalety kwasu salicylowego:

  • doskonale sprawdza się w terpii trądziku dzięki właściwościom bakteriostatycznym
  • świetnie działa w redukcji blizn i przebarwień ze względu na głęboką przenikalność
  • redukuje martwy naskórek rozpuszczając go, nic się nie łuszczy!
  • wygładza i rozjaśnia skórę dzięki przyspieszonej regeneracji pozabiegowej

Peeling kwasem salicylowym tak jak kwas kojowy nie spowoduje że będziesz się łuszczyła, dzięki czemu możemy już tego samego dnia funkcjonować normalnie w towarzystwie i w pracy. Reakcją skóry jest niewielkie zaczerwienienie po zabiegu które znika w przeciągu kilku godzin. Z tego powodu peeling kwasem salicylowym może być stosowany kiedy nie możesz pozwolić sobie na wyłączenie z pracy czy spotkań ze znajomymi.

W naszym salonie kwas salicylowy z powodzeniem stosujemy w terapii zmian zapalnych skóry podczas fazy aktywnej trądziku. Już po pierwszym zabiegu widać zmniejszenie się ilości zmian ropnych. Bakterie powodujące trądzik zostają definitywnie zniszczone dzięki temu peeling kwasem salicylowym świetnie sprawdza się w zmianach nadkażonych bakteryjnie.

Zastosowanie peelingu kwasem salicylowym:

  • trądzik
  • trądzik ropny, aktywny
  • redukcja blizn
  • redukcja przebarwień
  • wypłycenie zmarszczek
  • regeneracja skóry

Peelingi kwasem salicylowym w Healthy Beauty cieszą się niesłabnącym powodzeniem nawet w okresie letnim. W ciepłe miesiące możesz zadbać u nas o swoją skórę by była zdrowa i piękna czyli Healthy (i) Beauty 🙂

Naszą misją jest by twoja cera była nieskazitelna. A my misje zawsze wypełniamy do końca!

Indywidualnie do Twojej cery dopasowujemy stężenie i proporcje kwasów. Nic nie robimy na oko!

Zabiegi wykonywane są jedynie przez wykształconych Kosmetologów pasjonatów. Każdy zabieg poprzedzony jest wywiadem i konsultacją.