Peeling kwasem pirogronowym

Kwas Pirogronowy – MOC dla wymagających.

Jest to jeden z najsilniejszych kwasów dostępnych na rynku. Używany jedynie przez wąskie grono specjalistów kosmetologii i tylko wśród nich rozpowszechniany przez firmy dystrybucyjne. Związek chemiczny o szerokim spektrum działania, równie skuteczny w problemach skórnych co niebezpieczny gdy zabieg wykonuje osoba bez kwalifikacji. We właściwych rękach potrafi zdziałać cuda!

zabiegi kwasem pirogronowym

Kwas pirogronowy należy do organicznych związków chemicznych zwanych alfa ketokwasami o właściwościach eksfoliacyjnych tzn. złuszczających. Jego naturalne źródła to jabłka i inne owoce. W artykule dotyczącym kwasu migdałowego wspominaliśmy, iż należy on do grupy związków zwanych alfa hydroksykwasami. Podstawową różnicą między jedną i drugą grupą kwasów jest ich budowa, która powoduje, że w pozycji alfa cząsteczki związku występuje grupa ketonowa bądź hydroksylowa jak w przypadku kwasu migdałowego. Praktyczna różnica tych związków polega na tym, że ketokwasy rozpuszczają się w tłuszczach, w przeciwieństwie do hydroksykwasów, rozpuszczających się w wodzie. Ale wystarczy już chemii! Po co to wiedzieć? Fakt ten ma ogromne znaczenie przy doborze zabiegu z odpowiednim rodzajem kwasu ponieważ od tego m.in. zależy skuteczność zastosowanej terapii i rodzaj nośnika.

Peeling pirogronowy ma szczególne zastosowanie w przypadku cery łojotokowej i trądzikowej. Wykazuje silne właściwości złuszczające, w zależności od reaktywności cery i czasu ekspozycji na czynnik terapeutyczny, powodując łuszczenie się skóry. Właściwości sebostatyczne i bakteriostatyczne powodują wygładzenie powierzchni skóry, zmniejszenie nadmiernego łojotoku. Dodatkowo ma miejsce oczyszczenie ujść mieszków włosowych oraz zapewnienie odpowiedniego pH i ochronę skóry przed zakażeniami, a jak wiadomo trądzik bardzo często na podstawę nadkażeniową mikrobiologicznie.

Mała cząsteczka związku powoduje szybsze i głębsze przenikanie kwasu przynosząc efekty również w kuracjach odmładzających. Zwiększona synteza kolagenu i elastyny pozwala na dłużej zachować skórze swój młody i naturalny wygląd.

Do głównych wskazań zastosowania peelingu pirogronowego należą:

  • trądzik z obecnością zaskórników i wykwitów zapalnych
  • trądzik różowaty
  • nadmierny łojotok
  • blizny potrądzikowe
  • przebarwienia w tym pozapalne i potrądzikowe
  • poprawa gęstości i jakości skóry

Najważniejsze przeciwwskazania:

  • infekcje skórne w aktywnej fazie np. opryszczka
  • skłonność do tworzenia się bliznowców
  • terapia przeciwtrądzikowa pochodnymi kwasu retinowego do 6 miesięcy

Zabiegi złuszczania kwasami oprócz swojego szerokiego zastosowania mogą również być doskonałym wstępem do dalszych działań pielęgnacyjnych. W przypadku wymagającej cery, gdy mamy do czynienia z trądzikiem ale też czas nie działa na naszą korzyść i pojawiają się pierwsze oznaki starzenia możemy zastosować terapię skojarzoną wykorzystując kilka kwasów w jednym zabiegu. Dla tego też używamy monokwasów medycznych a nie gotowych mieszanek dostępnych na rynku. Dzięki temu precyzja działania oraz spektrum zabiegowe zdecydowanie wzrasta.

Jak wspomnieliśmy kwas pirogronowy jest doskonały w walce z łojotokiem, zaskórnikami czy też drobnymi bliznami ale zastosowanie np. kwasu ferulowego czy askorbinowego (Wit.C) wspomaga dodatkowo działanie przeciwstarzeniowe, pozwala zachować skórze zdrowy promienny wygląd, poprzez jej rozjaśnienie, uszczelnienie naczyń krwionośnych oraz stymulację procesów odbudowy komórkowej. Doskonałe efekty można uzyskać także poprzez połączenie peelingu chemicznego z mezoterapią mikroigłową czy też z peelingiem mechanicznym np. mikrodermabrazją. W ten sposób nie tylko działamy wielokierunkowo ale także w jednym czasie co zdecydowanie zwiększa skuteczność zastosowanej terapii i zadowolenie klientów.

Bogatsza procedura zabiegowa zapewnia skuteczność co jest kluczowe.

Jak widać rozwiązań poprawiających wygląd i kondycję skóry jest wiele. Na ostateczny efekt ma wpływ zarówno wiedza kosmetologa, odpowiedni dobór kosmetyków, rodzaj zastosowanej terapii ale także współpraca z klientem. W celu uzyskania optymalnych rezultatów zalecana jest seria zabiegów w odpowiednich odstępach czasu, dzięki czemu skóra ma czas na regenerację i odpowiednią reakcję. Regularne wizyty oraz przestrzeganie zaleceń kosmetologa to podstawa współpracy. Reszta to już tylko przyjemność.

Zabiegi wykonywane jedynie przez profesjonalistów to gwarancja bezpieczeństwa i pożądanych efektów.

W naszym salonie skutecznie i bezpiecznie oczyścimy Twoją twarz za pomocą kwasu pirogronowego.

Przed zabiegiem wykonujemy bezpłatną konsultację kosmetologiczną oraz dobieramy odpowiedni kwas dla Ciebie.