Peeling kwasem migdałowym

Migdałowy zawrót głowy, czyli jak obudzić skórę do życia.

Długie zimowe wieczory powoli dobiegają końca i już wkrótce zawita wiosna! Natura budzi się do życia, miasto pokrywa się kolorami, słychać śpiew ptaków no i w domu tak zwane wiosenne porządki. Drogie Panie i Mili Panowie nie zapominajcie, że porządki zaczynają się w głowie 🙂 Przy tej okazji warto zadbać także o własne samopoczucie i swój wygląd. Zimowy okres, mróz i wiatr na zewnątrz oraz suche i ciepłe powietrze w pomieszczeniach nie sprzyjają zachowaniu dobrej kondycji i wyglądu naszej skóry. Jeśli jeszcze ktoś nie zdecydował się na odwiedzenie salonu urody to jest właśnie najwyższy i właściwy czas..

peeling migdałowy

Sposobów na oczyszczenie skóry jest wiele. Jedną ze sprawdzonych metod jest zastosowanie eksfoliacji, czyli złuszczania zrogowaciałych warstw naskórka z użyciem kwasów.

W naszym salonie Healthy Beauty oferujemy całą gamę kwasów letnich wraz z ochroną skóry przed promieniami słonecznymi. Jednym z nich jest Kwas Migdałowy.

Dlaczego warto stosować kwas migdałowy w pielęgnacji skóry?

Kwas migdałowy należy do organicznych związków chemicznych pochodzenia naturalnego zwanych alfa-hydroksykwasami. Jego źródłami są wiśnie, morele oraz gorzkie migdały. Działanie kwasów w tym kwasu migdałowego opiera się na rozluźnieniu połączeń międzykomórkowych dzięki czemu ułatwiają złuszczanie zrogowaciałych komórek naskórka i zwiększają zdolności absorpcyjne skóry. Wygładzenie naskórka ułatwia wnikanie składników aktywnych zawartych w kosmetykach, a co za tym idzie zwiększa skuteczność stosowanych preparatów pielęgnacyjnych. Doświadczony kosmetolog potrafi wykorzystać ten fakt stosując przy tym odpowiednio dobrane kosmetyki także w połączeniu z aparaturą dla jeszcze większego efektu zabiegu. Charakterystycznymi właściwościami kwasu migdałowego są stosunkowo duża cząsteczka związku oraz bakteriostatyczne działanie. Wielkość cząsteczki powoduje, iż kwas ten działa łagodniej niż pozostałe przez co nadaje się praktycznie dla każdego, również do cery wrażliwej. Peeling kwasem migdałowym jest delikatny, ale wywołuje widoczny efekt rozjaśnienia. Działanie przeciwbakteryjne wspomaga leczenie trądziku regulując przy tym wydzielanie sebum, a tym samym efekt świecenia się twarzy. Po zabiegu powierzchnia skóry jest gładsza, pory zwężone, a łojotok znacznie zmniejszony. Dodatkowo kwas migdałowy poprzez stymulację fibroblastów wpływa na syntezę kolagenu i elastyny spowalniając proces starzenia się skóry . Wpływa również na jej odpowiednie nawilżenie.

Kwas migdałowy nie uwrażliwia skóry na działanie słońca i może być wykorzystywany o każdej porze roku.

Wskazania do stosowania:

  • trądzik pospolity z obecnością zaskórników i wykwitów zapalnych
  • łojotok skóry
  • rozszerzone pory
  • skóra naczyniowa, trądzik różowaty
  • przebarwienia skórne, nierówna pigmentacja
  • profilaktyka przeciwstarzeniowa
  • zmęczenie i odwodnienie skóry
  • rewitalizacja, odświeżenie

Zalecenia:

W celu uzyskania optymalnych efektów zaleca się przeprowadzenie serii 4-6 zabiegów w odstępach najczęściej 7dniowych. Należy pamiętać, że czas pomiędzy zabiegami zależy od rodzaju skóry oraz jej indywidualnych właściwości. Przebieg zabiegu ustalany jest przez kosmetologa po konsultacji z klientem. Dla podtrzymania pozytywnych efektów po skończonej serii zalecamy wykonywanie zabiegów przypominających raz na 4-6 tygodni.

W Healthy Beauty nie realizujemy schematycznych zabiegów.

Każdy zabieg dobierany jest indywidualnie, a jego schemat zależy od stanu skóry w danej chwili. Rozsądnie, bezpiecznie i pięknie. Zapraszamy do kontaktu.