Peeling chemiczny – doskonały sposób na poprawienie kondycji skóry

Czy wiesz, że peeling chemiczny to doskonały sposób na poprawienie kondycji skóry? Zabieg ten oddziałuje, zarówno na powierzchnie skóry, jak i na jej głębsze warstwy. Zewnętrzna stymulacja kwasami daje sygnał do pobudzenia procesów odnowy biologicznej. Efekt jest widoczny praktycznie gołym okiem – wszelkie mankamenty skóry znikają a cera staje się gładka, promienna i odmłodzona.

Co to jest peeling chemiczny?

Peeling chemiczny to zabieg, który polega na kontrolowanej aplikacji właściwie dobranych substancji. Mowa tutaj przede wszystkim o kwasach bądź ich mieszankach, które oddziałują na powierzchniowe warstwy skóry powodując ich złuszczanie. Są dobierane nie tylko ze względu na właściwości, ale również głębokość przenikania.

Można wyróżnić trzy rodzaje peelingów chemicznych:

  • Powierzchniowe – mogą być wykonywane przez kosmetyczki i kosmetologów
  • Średnio głębokie i głębokie – do ich wykonywania uprawnieni są doświadczeni dermatolodzy oraz lekarze medycyny estetycznej

Jak działa peeling i dlaczego warto go wykonywać zimą?

Znajdujący się w ofercie HEALTHY BEAUTY peeling oparty na związkach chemicznych naturalnego pochodzenia wpływa na powierzchniowe warstwy skóry, obumarły naskórek oraz odsłania zdrowsze warstwy skóry. Należy zaznaczyć, że skóra po zabiegu jest wrażliwa i podatna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Innymi słowy, zbyt duża dawka słońca może sprawić, że pojawią się trudne do usunięcia przebarwienia.

Zadaniem peelingu jest:

Usunięcie martwej warstwy naskórka

Stymulacja skóry do produkcji nowych komórek

Działanie przeciwzapalne

Działanie bakteriobójcze (np. Propionibacterium acnes)

Działanie regulujące produkcję sebum

Poprawa właściwości samooczyszczania się skóry

Poprawa wchłanialności substancji aktywnych z kosmetyków – w efekcie skóra zaczyna się regenerować i poprawiać.

Peeling chemiczny – świetne rozwiązanie na zmarszczki, trądzik, przebarwienia….

Peeling chemiczny oddziałuje nie tylko na powierzchnię skóry, ale działa również na zachodzące głęboko w skórze naturalne procesy odnowy, czyli m.in.  produkcję kolagenu, dzięki czemu cera wzmacnia się i zdrowieje również od środka. W rezultacie skóra staje się miękka i nawilżona a drobne zmarszczki znikają. Jednak to nie koniec zalet. Za pomocą oferowanych przez nas peelingów można zwalczyć również inne defekty takie jak:

  • Rozszerzone pory
  • Nadmierne przesuszenie
  • Ziemistą cerę
  • Przebarwienia
  • Blizny
  • trądzik
  • Zmarszczki

Ważne! powierzchniowy peeling chemiczny nie powinien podrażniać skóry. Z kolei, głęboki peeling wywołuje proces regeneracyjny, któremu towarzyszy łuszczenie oraz zaczerwienienie, co jest normalnym objawem, który utrzymuje się przez pewien czas. Jak długo – to zależy od rodzaju zastosowanych kwasów.

W HEALTHY BEAUTY oferujemy zabiegi przy pomocy różnych peelingów. Zadowalające efekty przynosi już jeden zabieg, aczkolwiek czasem warto zdecydować się na pełną serię. Najlepiej doradzą Ci w tym doświadczeni dermatolodzy – nie czekaj dłużej, umów się na konsultację z naszymi specjalistami i zadbaj o stan swojej skóry. Zapraszamy!