Pedicure na górskie wędrówki i dla biegaczy

Czy zastanawialiście się kiedyś nad koniecznością zrobienia pedicure przed wyprawą w góry? Nie? To tak jak ja. Ale po zrobieniu kilkunastu kilometrów na górskim szlaku, stwierdzam, że taki zabieg ma sens. Podczas wspinaczek górskich nasze stopy muszą znieść naprawdę wiele. Szlaki górskie są pełne niespodzianek: kamienie, piach, strumyki, strome podejścia i zejścia. Nawet wybieranie łatwiejszych tras może być męczące dla naszych stóp, ponieważ często robimy wtedy więcej kilometrów niż w przypadku trudniejszego szlaku. Oczywiście odpowiednio dobrane buty są wymagane, ale jeśli nasze stopy będą zadbane to będzie nam łatwiej stawić czoło trudnościom na szlaku.

Zadbaj o swoje stopy przed wyjściem na szlak

Zdecydowanie łatwiej i przyjemniej będzie chodzić po górskich szlakach, kiedy nasze stopy będą odpowiednio do tego przygotowane. Tutaj należy zadbać przede wszystkim o dobrze obcięte paznokcie, żeby nic nie wrastało w skórę i nie wbijało się w buty m.in. podczas stromych zejść. Kolejnym elementem są zadbane pięty. Jeśli mamy popękaną skórę na piętach to nasze wędrówki mogą okazać się bardzo bolesne. Warto też upewnić się czy na naszych stopach nie ma żadnych odcisków, ponieważ podczas górskich wędrówek mogą pęknąć. Należy pamiętać o regularnym smarowaniu stóp kremami, aby skóra była elastyczna i nawilżona – a co za tym idzie, bardziej wytrzymała podczas przemierzania kolejnych kilometrów.

Wizyta w salonie kosmetycznym pomoże nam doprowadzić nasze stopy do porządku i zadbać o nasz komfort na szlaku.

Podczas wizyty w salonie kosmetycznym, kosmetolog Healthy Beauty, kompleksowo zadba o nasze stopy. Zastosowane kosmetyki pozwolą dogłębnie odżywić skórę i przygotować ją na nadchodzący wysiłek. Często domowe metody nie dają tak dobrych efektów jak zabiegi wykonane przez profesjonalistę. Natomiast na pewno po wizycie w salonie, należy pamiętać o zaleceniach kosmetologa, tak, aby cieszyć się zadbanymi stopami jak najdłużej.

Pedicure dla biegaczy – długodystansowcy na trasie

Jeśli nie jesteś amatorem górskich wędrówek, ale za to kochasz biegać, to również warto pamiętać o swoich stopach. To one poniosą nas daleko i pomogą przyjemnie wybiegać te kolejne 20 czy 30 km podczas treningu lub zawodów. Dobrze przycięte paznokcie i nawilżone stopy to podstawa, żeby nie mieć później problemów, np. z wrastającym paznokciem.

Niekiedy biegacze długodystansowi, ale również amatorzy górskich wędrówek, borykają się ze zniszczonymi czy schodzącymi paznokciami oraz odciskami. Bardzo często tym dolegliwościom można zapobiec dzięki regularnym zabiegom pedicure.

Polecamy zarezerwować wizytę u kosmetologa Healthy Beauty, który wykona kompleksowy zabieg pedicure i poradzi jak na co dzień dbać o nasze stopy.

Wybrane zabiegi kosmetyczne w Healthy Beauty: