Oczyszczanie porów w sposób idealny

Zaskórniki, wągry, przetłuszczona cera, rozszerzone pory, szara i zmęczona skóra  –  chyba czas na oczyszczanie porów!

Okres wakacji to czas wielu wyjazdów, spotkań czy imprez. Piękna oczyszczona skóra nie tylko jest naszą wizytówką, ale lepiej przyswaja składniki odżywcze z kremów czy maseczek, równomiernie się opala no i pięknie wychodzi na wakacyjnych zdjęciach. Dlatego polecamy ci nasze sposoby na oczyszczanie porów.

Jak oczyszczamy pory skóry:

Peeling kawitacyjny

Nowoczesny, bezbolesny i prosty zabieg jakim jest peeling kawitacyjny jest bardzo skutecznym sposobem na oczyszczanie porów skóry. Zjawisko kawitacji wykorzystuje powstawanie fali ultradźwiękowych o określonej częstotliwości drgań. Fale te wnikają w naskórek, tworzą się mikroskopijne pęcherzyki powietrza, które pękając wyciskają z skóry zanieczyszczenia oraz martwe komórki naskórka.  Ultradźwięki zwiększają przepuszczalność błon komórkowych skóry – dzięki temu następuje lepsze przyswajanie przez nią substancji odżywczych oraz dokładniejsze oczyszczanie. Wzmocnienie przepływu krwi i limfy powoduje oczyszczanie tkanek, ich dotlenienie oraz pobudzenie procesu odbudowy.

Co ważne, fale ultradźwiękowe wnikając w skórę nie powodują jej uszkodzenia ani nie naruszają ciągłości naskórka. Jest to zabieg bezpieczny i mogą stosować go wszystkie rodzaje cer, także wrażliwej i naczynkowej.

Podsumujmy zatem, jak działa peeling kawitacyjny?

  • oczyszczenie porów skóry
  • usuwa martwe komórki naskórka
  • bez podrażnienia skóry dociera do głębokich jej warstw
  • drenaż limfatyczny dotlenia skórę
  • pobudza procesy regeneracji i odbudowy
  • pobudza krążenie krwi dzięki czemu ujędrnia skórę
  • nawilża, nawadnia i utrzymuje w równowadze

Manualne oczyszczanie porów skóry

To klasyczny sposób oczyszczania skóry. Wielu ludziom kojarzy się z tzw. wyciskaniem, którego nie polecamy – lepiej skorzystać z fachowej pomocy naszych specjalistów.

Profesjonalnie przeprowadzone manualne oczyszczanie porów skóry składa się z kilku etapów. W naszym salonie wykonywany jest z niezwykłą starannością o higienę – bezpieczeństwo to podstawa! Zaczynamy od delikatnego peelingu oczyszczającego oraz nałożenia maski rozpulchniajacej, która pomoże otworzyć pory skóry. Następny etap to ręczne oczyszczanie porów skóry przez specjalistę. Na sam koniec na skórę aplikowana jest maska ściągająca i łagodząca, o działaniu przeciwzapalnym oraz preparat wyciszający. Z tego zabiegu nie mogą korzystać osoby z cerą naczyniową – istnieje ryzyko popękania naczynek krwionośnych.

Manualne oczyszczanie twarzy warszawa

Mikrodermabrazja diamentowa

Mechaniczne oczyszczanie porów skóry przy pomocy diamentowej nasadki czyli mikrodermabrazja to jeden z wysoko efektywnych zabiegów w naszym salonie. Doskonale radzi sobie z tzw. trądzikiem zaskórnikowym oraz głęboko osadzonymi zanieczyszczeniami. Naskórek ścierany jest warstwa po warstwie, przy pomocy niewielkiego urządzenia zakończonego głowicą wykonaną z diamentu. Kontrolowana głębokość ścierania pozwala na idealne dopasowanie terapii do konkretnej cery. Efekty są widoczne i odczuwalne od razu. Złuszczeniu ulegają martwe i nieprawidłowe komórki naskórka, ilość zaskórników zmniejsza się. Oczyszczanie porów przy pomocy mikrodermabrazji zmniejsza też łojotok i usuwa skutecznie zanieczyszczenia. Zabieg nie jest bolesny, po jego przeprowadzeniu nie widać żadnych śladów.

mikrodermabrazja diamentowa warszawa

Oczyszczanie porów kwasami

Peeling chemiczny z wykorzystaniem kwasów to także skuteczne oczyszczanie porów. Zanim jednak zabieg zostanie przeprowadzony, konsultant Healthy Beauty ustali, jakiego typu kwas będzie potrzebny i w jakim stężeniu.

Delikatne działanie oczyszczające wykazują kwasy: szikimowy, fitowy, azelainowy (ten ostatni może być stosowany także u kobiet w ciąży!),  laktobionowy, migdałowy i jabłkowy. Oczyszczanie porów tymi kwasami można stosować także latem.

Jeśli potrzebne jest silniejsze oczyszczenie, skorzystaj z kwasów mlekowego, glikolowego, trójchlorooctowego, salicylowego lub pirogronowego. Pamiętaj, że przy zastosowaniu tych kwasów obowiązuje ścisła ochrona przed słońcem!

Kto wykonuje zabiegi

mgr Tomasz Maliński

Wykwalifikowany kosmetolog i pasjonat swojej pracy.

W naszym salonie zabiegi wykonywane są wyłącznie przez doświadczonych kosmetologów.

Lokalizacja salonu

Kontakt z nami

+48 731 677 790
biuro@healthybeauty.pl
ul. Kolejowa 43/U4, 01-210 Warszawa
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Related Posts

Brak wyników.