Nie kupuj kosmetyków w drogeriach, nasz dobra rada

Nie kupuj kosmetyków w drogeriach, nasz dobra rada

Dlaczego niby nie? Przecież w drogeriach jest wszystko: kosmetyki najróżniejszych firm (tych tańszych i droższych), kosmetyki do każdego rodzaju cery i z najróżniejszym składem.

Wybór jest ogromny. Nie zawsze wiemy co wybrać. Czasem zobaczymy jakiś fajny krem w reklamie i pomyślimy: „O! To jest właśnie dla mnie!” – Tylko czy oby na pewno? Czy nie robimy naszej skórze jest większej krzywdy stosując kosmetyk z reklamy?

Czy ta uprzejma Pani ekspedientka w drogerii, którą prosimy o radę będzie w stanie ocenić stan naszej cery i dobrać kosmetyk z odpowiednim składem? Niestety zazwyczaj odpowiedź brzmi: NIE. Po pierwsze ta Pani może nie mieć żadnej wiedzy o kosmetologii. Po drugie, w drogerii nie ma warunków, żeby obejrzeć skórę tak, aby dobrać ten najlepszy kosmetyk.

Zapytaj kosmetologa

To jest najlepsze co możemy zrobić dla naszej skóry. Kosmetolog obejrzy skórę i przeprowadzi szczegółowy wywiad na podstawie, którego będzie mógł dobrać kosmetyki najlepsze dla Twojego rodzaju skóry. Warto też posłuchać zaleceń kosmetologa i najpierw wykonać proponowane zabiegi kosmetyczne, tak aby później kontynuować kurację w domu.

Jeśli przychodzimy do gabinetu kosmetycznego z konkretnym problemem (np. z trądzikiem czy cerą naczynkową) to kosmetolog wybierze te kosmetyki, które pomogą zniwelować konkretny problem. Taki specjalista zna dokładnie kosmetyki sprzedawane w danym salonie kosmetycznym i wybierze to co będzie najlepsze – a nie to co ma się akurat sprzedać, bo w telewizji leci reklama jakiegoś tam produktu.

Kosmetyki w gabinecie kosmetycznym

Salony kosmetyczne, takie jak Healthy Beauty, przykładają dużą wagę do wyboru kosmetyków, które mają w swojej ofercie. Z olbrzymiej ilości produktów, które są dostępne na rynku, wybierają to, które są naprawdę wysokiej jakości. Pamiętajmy, że nie zawsze wysoka jakość = wysoka cena.  Kosmetolodzy wybierają profesjonalne produkty kosmetyczne, które są sprzedawane tylko w wybranych salonach lub bezpośrednio u producenta.

Kosmetyki stosowane i polecane w gabinetach kosmetycznych mają unikalne formuły i wykorzystują innowacyjne składniki.  Dzięki temu są bardziej skuteczne w przeprowadzeniu konkretnej terapii niż kosmetyki drogeryjne.

Bardzo często skład danego kosmetyku ma duży wpływ na wygląd naszej cery. Choć jeden źle dobrany składnik może dodatkowo zaognić problemy, które mamy. Idąc do kosmetologa mamy pewność, że polecone nam kosmetyki będą neutralizowały nasze problemy skórne, a nie je pogłębiały.

Posłuchaj specjalisty

Czy idąc do lekarza, powiedzmy z przeziębieniem, słuchamy jego porad i informacji o dawkowaniu leków? Oczywiście, że tak. Wykupujemy zalecone leki i je stosujemy. W końcu chcemy być zdrowi.

Dlaczego w takim razie, zazwyczaj nie słuchamy porad specjalisty jakim jest kosmetolog? Przecież ta osoba też daje nam konkretne zalecenia, dobiera odpowiednie kosmetyki, którymi możemy naprawić powstałe już zmiany skórne. Warto się nad tym zastanowić i następnym razem wziąć sobie do serca rady takich kosmetologów jak Ci pracujący w Healthy Beauty – takie zalecenia są na wagę złota.

Sprawdź nasze oferty:

Related Posts

Brak wyników.