Mikrodermabrazja – bezpieczne złuszczanie w ciąży

Mikrodermabrazja diamentowa, inaczej mikropeeling kontrolowany, to pielęgnujący zabieg kosmetyczny dostosowany do potrzeb kobiet w ciąży. Jest to metoda mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Specjalista przeprowadza zabieg ostrożnie i stopniowo, wnikając w kolejne warstwy naskórka przez precyzyjnie kontrolowany nacisk głowicą pełną mikrokryształów, które są uruchamiane dzięki powstawaniu próżni. Kosmetolog używa do tego specjalnego urządzenia z diamentową końcówką.

mikrodermabrazja podbródka

Co daje mikrodermabrazja

Umiarkowane usuwanie wierzchnich warstw naskórka w jego podstawowej warstwie prowadzi do szybkiego i niezwykle intensywnego powstawania nowych komórek. Zastępują one uszkodzone komórki bez ryzyka powstawania blizn czy nierównomiernego złuszczenia. Mikrodermabrazja jest nazywana kontrolowaną, gdyż głębokość peelingu a także ilość naskórka przeznaczonego do usunięcia są oceniane indywidualnie przez kosmetyczkę w zależności od rodzaju skóry. Dzięki temu zabieg jest w pełni bezpieczny – złuszczenie następuje stopniowo i odbywa się tylko w epidermie, czyli zewnętrznej warstwie naskórka.

Oferujemy różne zabiegi kosmetyczne dla kobiet w ciąży. Sprawdź naszą bogatą ofertę.

Co zyskujesz dzięki zabiegowi mikrodermabrazji:

  • młodą, odświeżoną cerę bez podrażnień
  • wznowienie regeneracji skóry
  • brak okresu rekonwalescencji
  • usunięcie zrogowaciałego naskórka
  • uruchomienie procesów samooczyszczania skóry

Z zabiegu mogą korzystać osoby z delikatną i wrażliwą cerą.

Polecana jest również osobom mającym skłonności alergiczne. Każda wizyta dostosowana jest do indywidualnych potrzeb klientki.
Metoda nie stanowi żadnego zagrożenia dla kobiet w ciąży i przeprowadza się ją w komfortowych warunkach. Po zabiegu zmniejsza się ilość łojotoku i zaskórników. Cera zostaje również dogłębnie oczyszczona. Mikrodermabrazja pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, wygładza niewielkie zmarszczki oraz poprawia elastyczność. Niekiedy wykorzystuje się ją jako zabieg jednorazowy, warto jednak zdecydować się na serię wizyt. Metoda ta zwiększa funkcje absorpcyjne skóry, sprawia, że komórki lepiej wchłaniają potrzebne substancje aktywne z kosmetyków, dzięki czemu z innych zabiegów czerpiemy dla siebie większe korzyści.

Mikrodermabrazja oczyszcza skórę z wągrów, martwych komórek oraz ułatwia przenikanie składników aktywnych. Przeznaczona jest dla osób z problematyczną i zanieczyszczą skórą w ciąży. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób z cerą mieszaną i tłustą. Zabieg pomoże również tym, którzy borykają się z trądzikiem, piegami, przebarwieniami, rozstępami, bliznami, zmarszczkami i wiotką skórą.

Ile zabiegów powinno się wykonać aby był efekt?

Ilość zabiegów ustala się indywidualnie. Najczęściej zabieg wykonuje się w 6-10 sesjach. Przeprowadza się go w odstępach od 1-4 tygodni. Typowa sesja mikrodermabrazji ok. 30 minut, w zależności jaki obszar skóry poddany jest złuszczaniu. Makijaż i niedrażniące kremy mogą być zwykle stosowane w ciągu kilku godzin lub zaraz po zabiegu.

Wiemy jak ważna jest higiena i staranność wykonania zabiegów kosmetycznych w ciąży – robimy to najlepiej !

Zabiegi wykonywane są jedynie przez Kosmetologów, dlatego możesz czuć się w 100% bezpieczna w naszym salonie. Każdy zabieg poprzedzony jest wywiadem i konsultacją z klientem.
Jeżeli masz pytania zapraszamy na bezpłatną konsultację do salonu lub ONLINE.