Mikrodermabrazja diamentowa efekty – czyli czego możesz się spodziewać

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej jest bardzo skutecznym zabiegiem na twarz. Pomaga przy wielu powszechnych problemach jakie dotykają naszej cery. Z powodzeniem radzi sobie z trądzikiem zaskórnikowym, suchością skóry, bliznami czy przebarwieniami, fotostarzeniem się skóry, zmarszczkami. Nie straszny jest mikrodermabrazji także cellulit czy rozstępy- oczywiście nie jest to zabieg ograniczający się jedynie do obszaru skóry twarzy, można go wykonywać na różnych partiach ciała.

Czym jest mikrodermabrazja diamentowa?

W skrócie zabieg ten polega na mechanicznym złuszczaniu martwego naskórka warstwa po warstwie. Wszystko odbywa się w sterylnych warunkach i pacjentowi zapewnione jest całkowite bezpieczeństwo, które gwarantuje wykształcony i doświadczony personel Healthy Beauty. Urządzenie wyposażone w diamentową głowicę dokonuje złuszczania wierzchnich warstw skórnych. Od naszych indywidualnych potrzeb i stanu skóry zależeć będzie głębokość złuszczania, tak by osiągnąć jak najlepsze wyniki przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich środków ostrożności.

Czy mikrodermabrazja jest skuteczna?

To bardzo efektywny zabieg który nie tylko poprawia ogólny koloryt skóry, ale także pobudza skórę do produkcji podstawowych skłądnikó budulcowych- kolagenu i elastyny, przez co poprawia się jej jędrność, pomaga także wygładzić zmarszczki, w szczególności te w pobliżu ust, oczu czy też szyi. Oprócz tego mikrodermabrazja skutecznie zwalcza wszelkie posłoneczne uszkodzenia skóry. Dzięki temu zabiegowi wspomagana jest odnowa i regeneracja skórnych tkanek. Można korzystać z niej zarówno jako z wstępu do innej terapii skóry jak i samodzielnego zabiegu. Idealnie wspomaga wchłanianie substancji aktywnych, dlatego też w połączeniu z mikrodermabrazją lepiej działają zabiegi nawilżające czy odżywiające.

Dla kogo szczególnie polecany jest ten zabieg?

Jeśli borykasz się z takimi problemami jak: nadmierne wydzielanie sebum, zatkane pory, pozbawiona blasku skóra, zbyt wielka suchość, zmarszczki- ten zabieg jest dla Ciebie! Jego celem jest zmniejszenie ilości zaskórników (tak zwanych wągrów), złuszczenie martwych komórek z wierzchniej warstwy skóry, oczyszczenie skóry z różnorakich zanieczyszczeń, zmniejszenie wydzielania sebum.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Cera naczynkowa czy też trądzik w ropnym stanie są oczywiście głównymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu mikrodermabrazji diamentowej. Nie jest polecana w przypadku osób z cerą bardzo delikatną i wrażliwą, cy też taką skłonną do podrażnień. Lepiej jest w takim wypadku skorzystać na przykład z peelingu kawitacyjnego, który działa delikatniej na skórę twarzy. Już tylko jeden zabieg sprawia, że stan cery poprawia się wyraźnie, efekty widać już po pierwszej mikrodermabrazji. Jeżeli jednak chcemy osiągnąć pełnię wygładzenia i trwała poprawę wyglądu skóry, należy zdecydowanie skorzystać z serii zabiegów. Tylko wtedy możemy cieszyć cię całkowitą odnową skóry.