Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa –„czyli co do czego, komu i dlaczego”

Kluczem do skutecznego wykonania każdego zabiegu kosmetycznego jest przede wszystkim odpowiednie przygotowanie skóry. Przed przystąpieniem do części właściwej kosmetolog wykonuje dokładny demakijaż twarzy, a następnie wybiera odpowiednią dla danej skóry metodę złuszczania naskórka. Jedną z takich metod jest zastosowanie mikrodermabrazji diamentowej.

Co do czego, czyli czym jest Mikrodermabrazja ..

mikrodermabrazja diamentowa warszawa

Jest to sposób mechanicznego złuszczania zrogowaciałych warstw naskórka z wykorzystaniem właściwości ściernych minerałów oraz działania podciśnienia. W przypadku mikrodermabrazji diamentowej materiałem ściernym jest diament, którego kryształki osadzone są na stalowej głowicy, ta zaś za pomocą zastosowanego podciśnienia dociskana jest do powierzchni skóry. Urządzenie wyposażone jest dodatkowo w wymienne końcówki o zróżnicowanej grubości ziaren diamentu oraz system ustawiania mocy dzięki czemu możemy uzyskać mniej lub bardziej głębokie złuszczenie. Głębokość złuszczania zależy zarówno od podciśnienia jak i częstości powtórzeń na tym samym obszarze skóry. Długie i powolne ruchy sprzyjają głębszym złuszczeniom ale też stwarzają możliwość przerwania ciągłości skóry i powstania krwiaków. Istotny jest także kierunek prowadzenia głowicy. Przy prawidłowo wykonanym zabiegu głowica powinna być prowadzona w różnych kierunkach, aby naskórek został równomiernie złuszczony oraz zgodnie z przepływem naczyń limfatycznych, ponieważ zastosowane podciśnienie wpływa pobudzająco na przepływ limfy. Spośród istniejących metod mechanicznego złuszczania naskórka mikrodermabrazja jest niewątpliwie najmocniejszym peelingiem . Pod kontrolą doświadczonego kosmetologa jest to natomiast bezpieczny zabieg, gdyż złuszczanie naskórka odbywa się w sposób kontrolowany i pod stałą obserwacją reakcji skóry.

Dlaczego Mikrodermabrazja ?

Złuszczanie naskórka jest doskonałym przygotowaniem skóry do tego, aby w jak największym stopniu można było dostarczyć jej niezbędnych składników zawartych w postaci zastosowanych koncentratów, serum, masek czy kremów. Istotne znaczenie przy tym ma fakt, iż skóra pozbawiona nadmiaru zrogowaciałych komórek jest bardziej chłonna i ma możliwość zaabsorbowania większej ilości cennych substancji.
Brak jakiegokolwiek peelingu w schemacie zabiegowym i do tego kolejno aplikowane preparaty można by porównać do zamkniętych drzwi, przez które nikt nie wejdzie dopóki ich nie otworzymy.

Zabiegi bez odpowiedniego przygotowania i złuszczenia skóry nie mają więc zbytniego sensu, a ich skuteczność będzie znikoma. Mikrodermabrazja może być zatem doskonałym sposobem odświeżenia i odżywienia skóry, a zastosowanie serii zabiegów pomaga zmniejszyć potrądzikowe blizny, zwęzić rozszerzone pory czy też widocznie rozjaśnić przebarwienia. W trakcie zabiegu możemy zaobserwować przekrwienie skóry wywołane działaniem podciśnienia. Dzięki pobudzonemu krążeniu komórki są lepiej dotlenione i odżywione. Złuszczanie naskórka wspomaga także naturalne procesy zachodzące w skórze, w tym tworzenie się nowych komórek zmuszając tym samym skórę do regeneracji. Pobudzona zostaje również synteza kolagenu i elastyny co ma wpływ na wygładzenie niewielkich zmarszczek i poprawę elastyczności skóry.

Dla kogo warto zastosować mikrodermabrazję, a komu jest ona stanowczo odradzana. Poniżej przedstawiamy najważniejsze wskazania i przeciwwskazania.

Wskazania do zastosowania zabiegu to:

 • Drobne zmarszczki
 • Przebarwienia
 • Trądzik zaskórnikowy
 • Rozszerzone pory
 • Łojotok
 • Blizny
 • Suchość i łuszczenie się skóry
 • Rogowacenie około mieszkowe i starcze
 • Skóra matowa, poszarzała, pozbawiona blasku

Przeciwwskazania:

 • Cera wrażliwa i naczyniowa
 • Wiotkość skóry
 • Cukrzyca
 • Stany zapalne i ropne skóry
 • Zakażenia wirusowe, bakteryjne
 • Terapia przeciwtrądzikowa pochodnymi kwasu retinowego
 • Skłonność do keloidów

Wykonujemy profesjonalne zabiegi z mikrodermabrazji diamentowej na Warszawskiej Woli