Mezoterapia – rozwiązanie podane do skóry

Skóra tworzy barierę, której rolą jest min. ochrona organizmu przed szkodliwymi  czynnikami zewnętrznymi takimi jak: promieniowanie uv, drobnoustroje chorobotwórcze czy szkodliwe związki chemiczne. Podobnie jest z substancjami aktywnymi z kosmetyków do pielęgnacji domowej – niektóre z nich mogą się nie wchłaniać. Jeżeli substancje aktywne z kosmetyków nie wchłaniają się to po co je stosować? Rozwiązaniem jest mezoterapia.
Mezoterapia może być wykonana za pomocą rollera, igły i strzykawki (najbardziej precyzyjna aplikacja), oraz pistoletu lub tzw. Dermapenu. W trakcie mezoterapii igłowej kosmetolog podaje substancję aktywną do skóry właściwej z pominięciem bariery naskórka, poprzez wstrzyknięcie. Taka aplikacja zapewnia całkowite wchłonięcie substancji aktywnej do skóry co gwarantuje 100% aktywności biologicznej preparatu. Dzięki tej metodzie zabiegi są skuteczne, i gwarantują długotrwałe rezultaty. Po aplikacji w skórze tworzą się tzw. depozyty, czyli miejsca wypełnione preparatem, np. kwasem hialuronowym. Depozyty mają postać niewielkich „koralików”, które znikają w zależności od tempa wchłaniania, u poszczególnych osób, od kilku godzin do 2 dni.
Ostrzyknięcia wykonuje się co 0,5-1 cm w liniach. Zabieg stymulują skórę do samo regeneracji oraz produkcji nowych komórek skóry. Nowe komórki skóry (fibroblasty) zwiększają syntezę kolagenu i elastyny. Odpowiednio dobrane do problemu preparaty lecznicze preparaty lecznicze wykazują długotrwałe działanie biologiczne regenerując skórę.
Głównym składnikiem preparatów do mezoterapii jest zazwyczaj kwas hialuronowy, który naturalnie występuje w ludzkiej skórze. Dzięki niemu skóra staje się nawilżona a zmarszczki wypłycają się aż do pełnej redukcji. Witaminy zawarte jako dodatek, by spotęgować efekty, rewitalizują skórę, przywracają jej blask i wspomagają działanie kwasu hialuronowego.
Zabiegi mezoterapii mają bardzo dużo wskazań. Dzięki drodze podania bezpośrednio do skóry właściwej i preparatom o różnorodnych składach. Są to min:

  • przebarwienia skórne, nierówna pigmentacja,
  • zmarszczki, bruzdy,
  • cellulit,
  • blizny,
  • rozstępy,
  • łysienie u kobiet i mężczyzn,
  • profilaktyka przeciwstarzeniowa,
  • zmęczenie i odwodnienie skóry.

W zależności od potrzeby specjalista kosmetolog dobiera odpowiedni preparat tzw. „koktajl”, oparty na wskazaniach do poszczególnych problemów skórnych. Zabiegi mezoterapii wykonują odpowiednio wykwalifikowani kosmetolodzy lub niekiedy lekarze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.

Menu