Mechaniczne oczyszczanie twarzy – fakty i mity

Czy macie dostateczne wiadomości na temat oczyszczania twarzy? A może wierzycie w jeden z popularnych mitów na ten temat? Dzisiaj przybliżymy tematykę mechanicznego oczyszczania twarzy, by pokazać Wam jakie są jego zalety, czego możecie się spodziewać dzięki takiemu zabiegowi itd. A przede wszystkim jednak, obalimy te najbardziej popularne mity na temat oczyszczania skóry.

Wystarczy mi pielęgnacja domowa – MIT

Podczas domowej pielęgnacji używamy powszechnie dostępnych kosmetyków, które niestety nie są w stanie oczyścić naszej skóry w należyty sposób. Mogą one działać tylko na wierzchnie warstwy naskórka ale nie poradzą sobie z nieczystościami nagromadzonymi wewnątrz porów skórnych. Troska o skórę jest ważna ale nie jest możliwe zaspokojenie wszystkich jej potrzeb jedynie tradycyjnymi sposobami i codzienną pielęgnacją w domowym zaciszu. Nawet jeśli próbujemy pozbyć się zaskórników, nagromadzonego sebum z porów na własną rękę wyciskając je, ma to często efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego.

Może to skutkować nie tylko powstaniem bruzd i blizn w powierzchni skóry ale także roznoszenie bakterii po całej twarzy. Oczyszczanie mechaniczne w gabinecie Healthy Beauty zapewni sterylne warunki i profesjonalne uwalnianie zablokowanych porów, bez ryzyka pogorszenia stanu naszej skóry. Domowa pielęgnacja, bez wyciskania, może być wówczas dopełnieniem specjalistycznej opieki nad naszą skórą, którą zapewnia kosmetolog.

Cerę należy oczyszczać tylko z widocznych niedoskonałości – MIT

To, że na naszej twarzy nie ma widocznych problemów skórnych, wcale nie oznacza, że nie istnieją. W przypadku mieszanej lub tłustej cery wszelkie zablokowane pory kończą się zazwyczaj wypryskami. Nadmiar sebum gromadzi się jednak również w przypadku tych osób, które nie widzą na co dzień niedoskonałości na swojej twarzy.

Nie ma bowiem cery doskonałej, w zupełności pozbawionej zaskórników itd. Dlatego właśnie, nawet osoby z cerą suchą powinny zapobiegawczo odblokowywać swoje pory skórne. Manualne oczyszczanie twarzy powinno się przeprowadzać minimum raz lub dwa razy w roku, bez względu na to jaki typ cery mamy czy na to jak bardzo widoczne są niedoskonałości skóry.

Oczyszczanie nie ma sensu, niedoskonałości powracają – MIT

Tak jak jedno sprzątanie w domu nie zapewni nam porządku na całe życie, tak i oczyszczanie cery nie jest jednorazowym zadaniem. To jednak nie oznacza, że jest to bezcelowe, to po prostu zabieg, który należy regularnie powtarzać, aby jego efekty były widoczne. Chociaż zanieczyszczenia skóry wracają, sebum produkuje się na nowo i powstają martwe komórki, to jednak odblokowywanie porów działa długofalowo.

Dzięki mechanicznemu oczyszczaniu udrażniamy bowiem pory skórne, sprawiając, że coraz mniej różnorakich zanieczyszczeń będzie się w nich gromadziło w przyszłości. Każde kolejne oczyszczanie będzie więc bardziej skuteczne i łatwiejsze. Z czasem również produkcja sebum będzie się minimalizować, tak iż końcu nasza cera będzie nie tylko zdrowsza ale i piękniejsza. Nasza twarz odzyska właściwy koloryt, będzie lepiej odżywiona i odmłodzona. Zdrowsza cera jest jaśniejsza, elastyczniejsza, bez niedoskonałości czy zaskórników.

Jeśli jeszcze nie próbowaliście mechanicznego oczyszczania, sprawdźcie jego efekty na własnej skórze. Kadra Healthy Beauty na pewno pomoże Wam z dobraniem odpowiedniej ilości i częstotliwości zabiegów, zależnie od stanu skóry i Waszych potrzeb.

Zapraszamy na mechaniczne oczyszczanie twarzy w Warszawie.

Oprócz oczyszczania twarzy możemy zaproponować następujące oferty i zabiegi: