Masaż twarzy dla kobiet w ciąży

W okresie ciąży wspaniałym remedium na zmęczenie i stres (szczególnie gdy pozostajesz aktywna zawodowo) jest masaż twarzy. Uzupełniony maską lub kremem daje świetny efekt relaksacyjny i liftingujący skórę.
Dopełnieniem codziennej pielęgnacji jest stymulacja mięśni twarzy, która w połączeniu ze stosowaniem odpowiednich preparatów potrafi zdziałać cuda.

Masaż twarzy dla kobiet w ciąży

Sprawdź naszą ofertę zabiegów kosmetycznych dla kobiet w ciąży.

W ostatnich latach masaż twarzy stał się popularnym elementem dbałości o cerę. Pochodzący ze starożytnych Chin zabieg miał zapewniać młodość i piękno. Firmy kosmetyczne opracowały autorskie, specjalistyczne masaże, które z dodatkowym działaniem preparatów zabiegowych przynoszą świetne rezultaty.

Sam masaż twarzy powinien być stosowany codziennie, przy każdej aplikacji kremu, zmywaniu makijażu, pielęgnacji skóry twarzy, bowiem nie tylko usprawnia wchłanianie się kosmetyków, ale również pobudza krążenie krwi i limfy, poprawia koloryt skóry i działa przeciwzmarszczkowo.
Przeciwzmarszczkowe działanie masażu opiera się na działaniu na przyczynę zmarszczek, czyli mięśnie mimiczne. Masaż twarzy rozluźnia je, dzięki temu skóra się wygładza!

Niewiele osób zdaje sobie spraw, że to właśnie okolice twarzy najdotkliwiej reagują na stres i zmęczenie. W miejscu tym znajdują się dziesiątki mięśni, odpowiedzialnych za mimikę. Inaczej niż na innych częściach ciała, przyczepione są one bezpośrednio do skóry, przez co każdy grymas powoduje napięcia i marszczenie się cery, które z czasem się utrwalają. W dodatku z wiekiem skóra traci gęstość i elastyczność, co w sumie sprawia, że ubywa jej młodości.

W zabiegach odmładzających wykorzystuje się różne techniki, np. refleksologiczny ucisk określonych punktów łączy się z oklepywaniem – w efekcie ustępują zastoje limfatyczne i obrzęki, poprawia się mikrokrążenie, a tym samym odżywienie i koloryt skóry.

Masaż twarzy to idealne rozwiązanie dla kobiet w ciąży, nie tylko ze względu na swoje działanie relaksujące i terapeutyczne, ale również możliwość wchodzenia w interakcje z innymi kosmetykami, potęgując tym samym pozytywny efekt ich działania. Metoda ta świetnie sprawdza się u osób, które chcą zachować młody i zdrowy wygląd.

Co daje tego typu zabieg

  • Skóra na szyi, twarzy i dekolcie zostaje ukojona, a jej koloryt rozświetlony. Komórki cery zostają dotlenione. Masaż ma również inne właściwości, takie jak:
  • niwelowanie bólu głowy,
  • karku,
  • oraz migren a więc dolegliwości częstych u kobiet w ciąży.

Zabieg przeprowadza zawsze wykwalifikowany specjalista kosmetolog lub fizjoterapeuta, by czuli się Państwo bezpieczni. Regularne stosowanie masażu przynosi spektakularne efekty. Systematycznie wykonywany, poprawia stan skóry i utrzymuje ją w dobrej kondycji. A połączony z umiejętnie dobranym preparatem w widoczny sposób ujmuje lat. Zmarszczki w okolicach czoła znikają, a kurze łapki pod oczami zostają zlikwidowane. Masaż poprawia również wygląd ust, dzięki czemu stają się one sprężyste, pełniejsze, a kąciki podniesione.

W czasie trwania zabiegu stosujemy różne metody

  • głaskanie,
  • rozcierania,
  • czy też ugniatanie,
  • czasami wykorzystuje się również technikę wibracji.

Oferujemy profesjonalne i bezpieczne zabiegi masażu twarzy dla Pań w ciąży

Zabiegi wykonywane są przez fizjoterapeutę lub kosmetologa, dlatego możesz czuć się w 100% bezpieczna w naszym salonie. Każdy zabieg poprzedzony jest wywiadem i konsultacją z klientem.
Jeżeli masz pytania zapraszamy na bezpłatną konsultację do salonu lub ONLINE.