Masaż dla kobiet w ciąży – niezbędny zabieg

W czasie ciąży, z racji dodatkowego obciążenia, mięśnie kobiety są permanentnie napięte. Kręgosłup jest obciążony do granic możliwości z związku z czym większość przyszłych matek cierpi na bóle krzyża. Zmiany w proporcji hormonów powodują zatrzymanie wody w organizmie i opuchlizny – szczególnie stóp. Regularne korzystanie z masażu redukuje lub całkowicie znosi te dolegliwości.

Specjalny masaż przeznaczony dla przyszłych mam zregeneruje organizm, odpręży psychicznie i uruchomi krążenie limfy twoich opuchniętych stóp.

Masaż kobiet w ciąży

Przejdź do sklepu i kup voucher na masaż dla kobiet w ciąży

Hinduski masaż głowy w ciąży

Jedną z popularniejszych form relaksacyjnych jest tradycyjny hinduski masaż głowy. Starożytne teksty podają, że stosowany w połączeniu z ziołami, przyprawami, miał pobudzać naturalne zdolności do samouzdrawiania. Obecnie wykonuje się go bez użycia olejów, by zapewnić większy komfort osobie masowanej. Dzięki wykorzystaniu holistycznej techniki, oddziałuje na nasze psychofizyczne samopoczucie, a jego efekty są zaskakujące. Masaż idealnie sprawdzi się dla kobiet, które będąc w ciąży, pozostają aktywne zawodowo. Dzięki niemu zniwelowane zostają najbardziej uporczywe dolegliwości, takiej jak:

  • migrena,
  • bezsenność,
  • przemęczenie,
  • zmęczone oczy.

W trakcie trwania ciąży całe ciało narażone jest na zmęczenie i napięcia mięśni.

Sprawdź naszą ofertę zabiegów kosmetycznych dla przyszłych mam 🙂

Masaż częściowy, obejmujący kończyny lub kręgosłup, pozwoli zniwelować ból w konkretnym miejscu, przywrócić odpowiednie krążenie krwi i odpływ limfy.

Zabieg pozwala przywrócić siły, które są ważne zarówno dla matki, jak i dla dziecka.
W zależności od potrzeb, możemy poświęcić uwagę kończynom górnym, dolnym lub zadbać o kręgosłup. Masaż wykorzystuje techniki klasyczne, lecznicze, uzupełnione o chwyty i pozycje specjalistyczne, których nie spotyka się w innych rodzajach masażu, a jedynie w masażu kobiet w ciąży.

Masaż kręgosłupa w ciąży

Masaż kręgosłupa i odcinka lędźwiowego w ciąży

Masaż kręgosłupa u Pań w ciąży wykonujemy w pozycji leżenia na boku. W początkowych miesiącach ciąży ta zmiana w technice masażu może wydawać się nieistotna, staje się jednak oczywistym faktem konieczność zastosowania tej modyfikacji gdy brzuszek zaczyna być widoczny. Dzięki temu osiągamy:

  • rozluźnienie mięśni przykręgosłupowych
  • zmniejszenie lub zniesienie całkowite dolegliwości bólowych kręgosłupa
  • odprężenie w bezpiecznej pozycji leżenia na boku
  • poprawę krążenia i wydajności pracy stabilizacyjnych mięśni grzbietu
Masaż ciała kobiet w ciąży

Drenaż limfatyczny – ulga dla spuchniętych nóg

Lekarstwem na opuchnięte nogi, a w szczególności stopy, jest drenaż limfatyczny. Delikatna metoda drenażu powoduje zlikwidowanie zastoin limfatycznych, pojawiających się szczególnie w kończynach dolnych. Opuchlizny znikają, znika uczucie ciężkości nóg i napompowanych jak balon stóp. Masaż częściowy nie tylko usprawnia praca mięśni, ale ujędrnia skórę, redukuje oznaki cellulitu którego powodem są również zastoje limfy.

Masaż stóp

Przy masażu stóp stosuje się technikę nacisków na punkty refleksologiczne. Wspomaga to odpowiednią pracę narządów wewnętrznych. Nie tylko polepsza się samopoczucie, ale również zostaje pobudzone krążenie. Masaż tej części ciała dedykowany jest również tym, którzy borykają się z płaskostopiem czy ostrogą piętową.

Decydując się na 3-5 zabiegów otrzymają Państwo 10% rabatu, a przy wyborze pakietu od 6 sesji otrzymają Państwo 15% zniżki.

Wiemy jak ważna jest dokładność i wyczucie podczas zabiegów z masażu kobiet w ciąży

Zabiegi wykonywane są jedynie przez fizjoterapeutę, dlatego możesz czuć się w 100% bezpieczna w naszym salonie. Każdy zabieg poprzedzony jest wywiadem i konsultacją z klientem.
Jeżeli masz pytania zapraszamy na bezpłatną konsultację do salonu lub ONLINE.